Tiekamies Kuldīgā! - Ogres tehnikums

Tiekamies Kuldīgā!

Kuldīgas novada, Padures pagastā, mežu ielokā, ir kāda klusa, gaumīgi sakopta vieta ar vairāk nekā gadsimtu garu vēsturi.

Netālu atrodas skaistais Nabas ezers un Venta un jau vairākus gadus šo kluso romantisko vietu, maija mēnesī, pieskandina bērnu un pieaugušo priecīgās balsis. Un kā gan nē, ja šeit notiek izglītojošais pasākums "MEŽA ABC", kas savā pastāvēšanas laikā pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju, gan lielus, gan mazus un te nav ierobežojumu vecumam, katrs atradīs sev, kaut ko interesantu un līdz šim nezināmu.

Kā jau nosaukums vēsta, runa ir par mežu un visu, kas saistīts ar to.

Piecdesmit divos pieturas punktos, bija iespēja iepazīties ar visdažādākajiem jautājumiem, kas saistīti ar mežu, koksnes pārstrādi un izmantošanu, likumdošanu , aizsardzību un tā nozīmi cilvēkam un dabai kopumā. Šo izzinošo pasākumu nodrošināja vairāk nekā 300 zinošu cilvēku, savas nozares speciālistu, tai skaitā arī Ogres tehnikuma Mežsaimniecības un kokizstrādājumu nodaļas pedagogi un audzēkņi. Jāpiezīmē, ka komanda tiešām bija pieredzējusi un pietiekami profesionāla, lai tiktu galā ar savu uzdevumu un pārstāvētu Ogres tehnikumu. Divās pieturās, kopā ar LLU meža fakultāti stāstījām par meža izglītību Latvijā un piedāvātajām iespējām izglītības jomā, kā arī bija iespēja pārliecināties par savu varēšanu un zināšanām.

Pasākums ļoti noderīgs gan apmeklētājiem, gan arī pašiem pedagogiem un audzēkņiem.

Sirsnīgs paldies Elīzai Hermanei 3MT kurss, Ainim Luteram un Kalvim Klānam 4MO kurss, Jānim Matīsam Skujam 4MH kurss, kuri Ogres tehnikumu pārstāvēja jau trešo gadu pēc kārtas un manai kolēģei Andai Vilciņai.

Īpaša pateicība organizatoru komandai, kuru vada pasākuma idejas autore Sigita Vaivode. Ne velti pasākumu dēvē par meža nozares dziesmu svētkiem.

Pedagogs Artūrs Cīrulis