Ogres tehnikuma audzēkņu pieredzes stāsti 

Mežsaimniecības, kokizstrādājumu un medību nodaļa

Marta Soma

Tehnikumu ar Mežsaimniecības tehniķa diplomu esmu beigusi 2013.gadā un šie studiju gadi saistās ar vienām no labākajām atmiņām- gūta vērtīga pieredze praksēs, piedalīšanās dažādās sacensībās, darbošanās pašpārvaldē un iegūti jauni studiju biedri ar kuriem piedzīvoti neaizmirstami jautrības pilni brīži. Ar lielu lepnumu varu teikt -paldies, zinošiem un pretimnākošiem pasniedzējiem, kuri paplašināja manu redzesloku.

Studijas tehnikumā man deva pārliecību par saviem spēkiem un atziņu- sievietēs ir spēks. Tas pierāda, ka šajā nozarē var sekmīgi darboties ne tikai vīrieši, bet arī sievietes. Pēc tehnikuma turpināju studijas LLU Meža fakultātē un ieguvu Mežinženiera profesiju, šobrīd turpinu studijas ekonomikas maģistrantūrā un jau vairākus gadus strādāju Latvijas Valsts meži Jelgavas kokaudzētavā.

Par savu izvēli es priecājos un iesaku arī citiem-nāc dabā! ^_^

Jānis Mājenieks

Mani sauc Jānis Mājenieks un esmu gandarīts, ka tehnikumā apguvu mežsaimniecības tehniķa specialitāti. Skola ir ielikusi labu pamatu interesei par mežu.

Pateicoties šai interesei esmu strādājis uz forvarderiem, harvesteriem. Paralēli darbam studēju LLU neklātienē 5 gadus. Vēlāk maģistra studijās devos mācībās uz Norvēģiju par meža apsaimniekošanu, kur piestrādāju arī mežā. Tur pārvietošanās pa klinšaino apvidu jau pati par sevi ir apgrūtinoša, nemaz nerunājot par strādāšanu. Tālāk sekoja studijas Francijā par kokmateriālu tirdzniecību. Pašreiz strādāju “Latvijas Valts mežos” par mežizstrādes meistaru.

Tuvāko gadu plānos ir uzcelt nelielu atpūtas meža mājiņu (angl. cabin). Mežā ir krietni vairāk, ko redzēt, izzināt un piedzīvot nekā sākotnēji varētu šķist.

Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļa

Kristīne Buče

Esmu Ogres tehnikuma – tolaik gan Ogres arodģimnāzijas – absolvente. Tehnikumā apguvu grāmatveža profesionālo kvalifikāciju. Pēc tehnikuma beigšanas mani skolotāji piedāvāja iespēju uzsākt darba gaitas tehnikumā. Kolēģu mācīta, atbalstīta, iedrošināta un novērtēta Ogres tehnikumā strādāju jau 18 gadus un esmu galvenā grāmatvede.

Pa karjeras kāpnēm kāpu lēnām, apliecinot iegūtās zināšanas un prasmes gan ar smagu ikdienas darbu, gan attieksmi, gan personīgajām īpašībām. Ogres tehnikumā esmu strādājusi četros dažādos amatos – grāmatvede, lietvede, personāla speciāliste un galvenā grāmatvede. Šo amatu maiņa veicināja manu izaugsmi, tā bija lieliska pieredze un iespēja apgūt ko jaunu, kas noder man vēl šodien.

Uzskatu, ka ikvienam cilvēkam ir svarīgi nepārtraukti pilnveidoties un iegūt jaunas zināšanas un prasmes, īpaši – jauniešiem, kuri tikko ieguvuši kādu profesionālo kvalifikāciju un vēl nav kļuvuši par nozares speciālistiem. Tā arī es pēc vidējās profesionālās izglītības iegūšanas nolēmu turpināt izglītību Latvijas Universitātē, kur ieguvu maģistra grādu ekonomikas jomā, īpašu uzmanību veltot – grāmatvedībai, auditam un analīzei. Šodien sabiedrībā arvien biežāk runājam par mākslīgo intelektu un tehnoloģijām, kas ar laiku aizstās grāmatvedi, bet tas noteikti nenozīmē grāmatveža profesijas beigas, jo vienmēr būs nepieciešamība pēc, manuprāt, paša vērtīgākā resursa – cilvēka.

Vēlos aicināt ikvienu jaunieti, kam piemīt pacietība, racionāla, analītiska un stratēģiska domāšana, nenobīties un izvēlies iegūt profesionālo izglītību – grāmatveža arodu, jo profesija, kas patīk, ir nākotnes pamats.

Pēteris Bitāns

Mani sauc Pēteris Bitāns. 2014.gadā absolvēju Ogres tehnikumu, iegūstot elektronikas tehniķa kvalifikāciju, kas noderēja turpmākajā karjerā, ieskaitot studijas augstskolā, jo man bija iepriekšējā pieredze un priekšzināšanas.

Jau kopš 2014.gada veidoju elektronikas blogu (emuāru: https://peterisbitans.blogspot.com/), kas paredzēts visiem, kurus interesē elektronika, fizika un tehnoloģijas kopumā. Pēc tehnikuma absolvēšanas studēju Ventspils Augstskolā, kuru absolvēju 2019.gadā, iegūstot elektronikas inženiera kvalifikāciju (maģistra grādu elektronikā). Jau studiju laikā sāku strādāt Ventspils Augstskolā, protams, bija arī citas darba iespējas, jo labus speciālistus novērtē un meklē ar uguni, protams, es nebiju izņēmums. Runājot detalizētāk par darba pieredzi, esmu strādājis par laborantu, vieslektoru, Inženierzinātņu nodaļas speciālistu, elektronikas inženieri, pakāpeniski pierādot sevi kā ļoti labu un uzticamu darbinieku. Kāpēc izvēlējos elektroniku? Atbilde: jo kādreiz domāju, ka elektronika ir ļoti tumša bilde, protams, tagad tā nedomāju.

Noteikti varu apgalvot, ka nenožēloju izvēli, jo elektronika ir paredzēta tiem, kam interesē fizika, tehnoloģijas, kam patīk projektēt, veidot dažādas ierīces, kam patīk domāt, iedziļināties sistēmās un to darbībā. Noteikti varu apgalvot, ka Ogres tehnikums ir pamats manam stāstam.

Kristaps Cerminieks

Ogres Tehnikums man personīgi ir kalpojis kā fundamentāls pamats IT nozarei. Pateicoties tehnikumā apgūtajam man bija iespēja sākt strādāt programmatūras testēšanas nozarē uzņēmumā “TestDevLab”, kur tagad, pēc nepilniem 5 gadiem, esmu viens no vadošajiem programmatūras testēšanas inženieriem. Esmu strādājis ar vairāk kā 15 dažādiem uzņēmumiem no visas pasaules un guvis neaizvietojamu pieredzi.

Iluta Tauriņa

Sveiki! Mani sauc Iluta Tauriņa un esmu 2017. gada Klientu apkalpošanas speciālista profesijas absolvente.

Ogres tehnikumā aktīvi piedalījos olimpiādēs, tautas deju pulciņā, Atvērtajās durvju dienās, Dzejās dienās un visos citos konkursos vai pasākumos, kuros bija nepieciešams pārstāvēt Ogres tehnikuma vārdu. Skolā mani atceras kā vienu no čaklākajām studentēm! Apgūstot Klientu apkalpošanas speciālista profesiju esmu ieguvusi daudz teorētisko zināšanu par dokumentu noformēšanu, klientu apkalpošanu, mārketingu, datormācībām un šīs zināšanas vislabāk praktiski varēja pielietot praksēs. Kā vienu no galvenajiem saviem sasniegumiem varu minēt SKOLA 2016 izstādi, kuras laikā sapratu, ka šī ir profesija, kas sniedz plašu emociju gammu ikdienā, jo katrs klients: vai tas ir kolēģis, darbinieks vai patērētājs ir īpašs! Pēc Ogres tehnikuma absolvēšanas savas darba gaitas uzsāku Luminor bankā, kurā no praktikanta izaugu par uzņēmumu apkalpošanas speciālistu un tieši Ogres tehnikuma iegūtās zināšanas un iegūtās iemaņas palīdzēja man gan strādāt ar klientiem, gan sadarboties ar kolēģiem.

Šobrīd studēju Rīgas Tehniskajā universitātē par Personāla speciālistu un turpinu darba gaitas Swedbank kā asistents Dokumentu pārvaldībā. Klientu apkalpošanas profesija, kuru apguvu Ogres tehnikumā ir daudzpusīga un deva man pamatus, lai es veiksmīgi varētu uzsākt gan savas darba, gan arī nākamās profesijas izvēli. Iegūtās zināšanas un kontakti Ogres tehnikumā man ir palīdzējuši sasniegt man vēl nezināmus sapņus, iegūt lieliskus draugus un kursa biedrus. Šī skola sniedz tik daudz, galvenais ir saprast, ko no tā visa vēlies paņemt tu pats!

Gundega Zoda

Mani sauc Gundega Zoda un esmu 2014. gada grāmatvedības absolvente. Ogres tehnikums vienmēr būs ļoti tuvs manai sirdij. Šeit es patiesi ieguvu visu to, ko cilvēks vien var vēlēties –  zināšanas, pieredzi, kontaktus, labāko draudzeni un pat vīru!
Kopš mazotnes es jau zināju, ka mācīšos, toreiz, Ogres profesionālajā vidusskolā, jo mans tēvs šeit absolvēja galdniecības jomu. Bet es biju pavisam mazs bērns un nebiju domājusi, ka es patiešām šeit studēšu un, ka tas mainīs visu manu dzīvi! Paaugoties un beidzot 9. klasi es pasaulei paziņoju, ka došos uz, toreiz, Ogres amatniecības vidusskolu, un neviens mani neapturēs! “Nē!” teica mana vecmamma, uzliekot roku uz pleca: “Mums mājās pietiek mākslinieku, izvēlies ko citu!” Un es izvēlējos! Iesniedzu dokumentus Ogres Profesionālājā vidusskolā grāmatvedībā, nezinot, kas tas vispār ir! Un tas bija labākais lēmums, ko toreiz pieņēmu!
Šeit man mainījās liktenis un pavirzījās dažādas iespējas. Toreiz es biju ļoti introverts cilvēks, un tagad, atskatoties uz visu, varu teikt, cik tomēr ir svarīgi dibināt kontaktus. Nevajag būt vientuļajam vilkam un domāt, ka Tev nevienu nevajag. Daudz esmu domājusi, kas būtu, ja es šeit nesastaptu cilvēkus, kuri joprojām ir manā dzīvē. Ogres tehnikumā es iepazinos, nu jau, ar savu vīru, kurš studēja kopā ar, nu jau, mūsu vedējtēvu, kuram tuvam cilvēkam bija nesen dibināta grāmatvedības firma un ir vajadzīgs palīgs. Lai gan pēc absolvēšanas uzreiz “neielecu” grāmatvedības sfērā, es tomēr tur nonācu atpakaļ, jo dzirdot šo piedāvājumu, uzreiz devos uz darba interviju.  Kopš 2016. gada strādāju ārpakalpojumu grāmatvedības firmā SIA “Inmenso plus” un es tur jūtos kā mājās. Kāds reiz teicis: “Pārvērt hobiju par darbu un Tev nekad vairs nebūs jāstrādā!”. Lai gan tas nav īsi mans hobijs, bet sajūta tā pati un ko tādu patiesi vēlos novēlēt ikvienam!
Ar to mana dzīve nebeidzas. Lai augtu un attīstītos, iestājos Banku augstskolā “grāmatvedībā un finansēs”, un, pat pēc vairākiem gadiem, man noder visi pieraksti no Ogres tehnikuma, kurus joprojām atveru un izmantoju mācībām.  Bet tas vēl nav viss, 2020. gadā dibināju mežsaimniecības palīgdarbību firmu SIA “Meža sils”, kur esmu viss vienā – īpašniece, sekretāre, mežstrādnieks un pats galvenais – grāmatvede.
Ogres tehnikums man ir devis pamatus manā grāmatveža dzīvē. Novēlu ikvienam topošajam audzēknim šeit atrast savu laimi!

Dizaina un mākslas nodaļa

Jana Žube

2023.gadā absolvēju programmu “Multimediju dizaina speciālists” Ogres tehnikumā. Šobrīd darbojos pie sava uzņēmuma SIA “Izaugsmes Spots” attīstības. Novērtēju, ka ikdienā man ir dota brīvība pašai plānot savu laiku, finanses un iespēja apgūt uzņēmējdarbību praktiskā vidē.

Pie sava uzņēmuma izveides sāku darboties jau 4.kursā, kā arī mans kvalifikācijas darbs bija cieši saistīts ar to. Procesā saņēmu atbalstu un padomus gan no tehnikuma pedagogiem, gan kursabiedriem.

Pēc 4 pavadītiem gadiem Ogres tehnikumā, varu apstiprināt, ka šī bija pareizā izvēle. Apgūstot mācību programmu, ieguvu daudz vērtīgas prasmes, kas noder ne tikai attiecīgajā profesijā, bet arī ikdienā un jebkurā citā nozarē. Tehnikumā ieguvu arī noderīgus kontaktus, domubiedrus un draugus ar ko sazinos arī pēc skolas absolvēšanas.

Augstu vērtēju tehnikuma pedagogu atsaucību un pieeju mācību procesam. Lai gan mācību gadi man ir aiz muguras, vēl joprojām varu sazināties ar dažiem pasniedzējiem, lai gūtu noderīgus padomus tehniskos jautājumos.

Ja tas būtu iespējams, labprāt, vēlreiz izdzīvotu savus tehnikuma gadus.

 

Matejs Jakovļevs

Savas radošās gaitas uzsāku agrā bērnībā un tās nostirpināju Ogres Tehnikumā, mācoties multimediju dizainu /Audiovizuālās komunikācijas dizainera asistents/. Pēc skolas beigšanas aktīvi nodarbojos ar freelance darbiem, tā procesā iepazīstot daudzus un dažādu lauciņu TOP māksliniekus. 

 

Pateicoties neatlaidībai, kuru noslīpēju mācoties Ogres Tehnikumā, kopš skolas beigšanas  esmu veicis pirmos lielos soļus savā profesionālajā karjerā. Esmu strādājis ar mūziķiem kā Ozols, Prusax un Steps, veidojot vāka noformējumus, reklāmas materialus un dziesmu klipus. Aktīvi strādāju kopā ar Latvijā pazīstamo ielu un digitālo mākslinieku KIWIE, kopā esam strādājuši pie tādiem projektiem kā – KIWIE1001, kas ir NFT projekts, kura ietvaros iespējams iegādāties kādu no KIWIE NFT un kļūt īpašnieks fiziskam ielu mākslas darbam. Aktīvi strādājām un veiksmīgi palaidām KIWIE X CITADELES kampaņu.

 

Savu pieredzi esmu papildinājis arī laikā, kad strādāju reklāmas aģenturā IDEA GROUP HAVAS, kā Multimediju dizaina speciālists. Mani ikdienas pienākumi bija saistīti 3D darbiem, iepakojumu renderiem un daudzām citām lietām. Esmu guvis pieredzi arī strādājot pie datorspēles projekta, kurš ir balstīts un NFT un kriptovalūtām.

Ikdienā turpinu darboties kā freelanceris.

Mārtiņš Skudra

Jau septiņus gadus esmu nodarbināts uzņēmumā VectorMine par ilustratoru. Darbojos arī kā pašnodarbinātais, izstrādājot drukas un digitālos maketus, ilustrācijas un cita veida vizuālos materiālus. Darbu veicu no mājām. Vizuālās reklāmas noformētāja profesijas apgūšana man sniedza visu nepieciešamo, lai iegūtu labu starta pozīciju darba tirgū. Pasniedzēji palīdzēja justies piederīgam un vienmēr sniedza profesionālu atbalstu.

Ako Kurnosenko

Esmu nu jau bijušais multimediju dizaina absolvents un pašlaik darbojos kā freelance dizainers Dānijā. Strādāju dažādās mārketinga kompānijās kā video eksperts, palīdzu radīt video un foto saturu kreatīviem biznesa nolūkiem. Darbs sākas ar mērķa definēšanu, stratēģijas izstrādi un izpildi, kur kopā ar dažādiem kompānijas profesionāļiem strādāju pie biznesa un kultūras mērķu realizēšanas. Mācības Multimediju dizainā man sniedza daudz un dažādas praktiskās iemaņas, iedvesmoja un motivēja attīstīt tās arī brīvajā laikā.

Multimediju nodaļas pedagogi mani iepazīstināja kā ikdienā pielietot Adobe programmas, ielika spēcīgus dizaina domāšanas un problēmu risināšanas pamatus.  Šobrīd strādāju tehnoloģiju kompānijā Templafy, Kopenhāgenā. Templafy ierindota kā viena no visātrāk augošajām kompānijām Eiropā un ir vadošā tehnoloģiju kompānija Dānijā.

Laura Zunda Poča


Projektēšanas uzņēmuma dibinātāja un projektu koordinatore uzņēmumā SIA Laform.

Studijas RTU būvniecības inženierzinātņu fakultātē Apgūstot interjera noformētāja profesiju, ieguvu zināšanas par to, kā uztvert un veidot telpu izmantojot krāsu materiālu un formu, kā arī ieguvu prasmes darbā ar 2D un 3D projektēšanas programmatūrām, kas bija liels atspēriena punkts manai karjerai.

Džūlija Ekuse

Pēc Interjera noformētāja kvalifikācijas iegūšanas devos uz Lielbritāniju, kur veiksmīgi absolvēju Plimutas Universitātes (Plymouth University) bakalaura programmu interjera un vides dizainā.  Atgriežoties Latvijā, strādāju nekustamā īpašuma nozarē un KRASSKY interjera salonā, kur slīpēju profesionālās iemaņas veidojot interjera projektus gan Latvijā, gan citās valstīs.  Šobrīd strādāju pie dažādiem radošajiem projektiem, paralēli mācoties maģistra programmā Latvijas Mākslas Akadēmijā.

Interjera noformētāja profesijas apgūšana man iemācīja domāt ne tikai radoši, bet arī tehniski, izprast dažādus interjera projekta aspektus, neaizmirstot attīstīt arī savu iekšējo dizainera balsi.

Dāvids Ņikita Gruznovs

Mācoties PIKC Ogres tehnikuma Vides dizaina programmā guvu labas zināšanas gan teorētiskā, gan arī praktiskā līmenī. Viena no iespējām, kā studiju laikā sevi pilnveidot bija piedalīšanās dažādos Valsts mēroga konkursos, piemēram konkursā SkillsLatvia 2018 nominācijā “Skatlogu dizains un noformēšana” kur ieguvu bronzas medaļu un konkursā “Dizaina arēna 2020” skolu un augstskolu konkursā, kur ieguvu 3. vietu. Ar savu kvalifikācijas darbā izstrādāto vides dizaina projektu “Saules šūna” iekļuvu Latvijas Dizaineru Gada balvas nominantu skaitā. Manuprāt, Vides dizaina profesija ir ļoti plaša un to ir vērts apgūt, lai gūtu zināšanas par dažādiem dizaina novirzieniem, kā rezultātā ir vieglāk saprast, ko tieši vēlies darīt nākotnē plašajā dizaina pasaulē. Šobrīd skolā iegūtās zināšanas palīdz strādājot Rīgas Krēslu fabrikā, izstrādājot jaunus dizaina projektus.

Kristiāna Vilcāne

Šobrīd strādāju Merķeļa drukas darbnīcā, kas nodarbojas ar plaša klāsta drukas darbiem. Sāku strādāt uzreiz pēc skolas absolvēšanas un pēc 2 gadu darba kā perifēro iekārtu operatoram, nu jau esmu veikala vadītājas amatā. Kā vienu no saviem vislielākajiem balstiem un pamatiem savai straujajai izaugsmei uzskatu tieši Ogres tehnikumā apgūto un iegūto. Sākot ar milzīgu motivāciju no pedagogu un kursa biedru puses uzdrīkstēties iesākt un turpināt, kad vairs šķietami nav spēka, beidzot ar visām pamatzināšanām gan programmās, gan dizainu veidošanā, jaunu sadarbību noslēgšanā, papīru, toņu saderībā, nemitīgā dizaina tirgus un tendenču izpētē, komunikācijā ar potenciāliem klientiem un nemitīgu vēlmi un atdevi katru dienu mācīties, analizēt, nokļūt situācijās, kas nav ar vienas rokas knipi atrisināmas un izzināt katru drukas un dizaina procesu no tā sākumpunkta līdz galapunktam.

Jau skolas laikā zināju, ka dizains, māksla, ilustrēšana un jebkura dizaina reālais, taustāmais galaprodukts un nianses tā tapšanas procesā, kas stingri ir saistītas tieši ar mani-vizuālās reklāmas noformētāju (A.K.A. grafikas dizaineri) ir  “mans”. Es zināju kur vēlos sevi redzēt un ko vēlos sasniegt. Tieši šī iemesla dēļ es atnācu mācīties uz Ogres Tehnikumu un tieši šī iemesl dēļ es izvēlējos reklāmas dizainu. Es vēlējos iegūt stabilu un drošu pamatu, kontaktus un iespējas attīstīt sevi un savas idejas, lai nākotnē būtu vislabākā sevis un sevis kā profesionāļa versija.

Viesnīcas un restorānu pakalpojumu nodaļa

Annija Mieze

Cilvēka dzīvē vairākkārtīgi tiek jautāts par nākotnes plāniem, iecerēm un vēlmēm. Sākot no pirmsskolas vecuma līdz apzinātam absolventam. Manā dzīvē arī šie jautājumi tika uzdoti, un atbildes bija komiskas un dažkārt pat nereālas. Bet laiks skrien ātri un tajā brīdī, kad esi saņēmis pamatskolas diplomu- iestājas mulsums, ko tālāk? Prātu pārņem šaubas – turpināt vidusskolā, koledžā vai tehnikumā!

Izlēmu un iestājos Ogres tehnikumā, lai mācītos par viesmīlības pakalpojumu speciālistu. Tehnikums nav tikai skola, kur iegūt vidējo profesionālo izglītību, tā ir dzenulis būt labākajam, sasniegt labākus rezultātus, jo par tiem tiec atalgots – stipendija, Erasmus mobilitātes, meistarklases, dažādas aktivitātes un vēl, un vēl!

2020.gada jūnijā tehnikuma durvis aiz sevis aizvēru, lai turpinātu studijas Latvijas Lauksaimniecības universitātē, programmā “Ēdināšanas un viesnīcu uzņēmējdarbība”, esmu budžeta grupā, par ko lielu paldies jāsaka Ogres tehnikuma pedagogiem, kuri novērtēja mani un sadarbībā ar LLU garantēja man vietu budžetā. Iekšējs lepnums un prieks, ka neesmu pievīlusi tehnikuma pedagogus un spēju turpināt studijas budžetā arī otrajā augstskolas kursā!

Noteikti varu apgalvot, ka tehnikuma gadi bija paši aizraujošākie gadi, ne mirkli nenožēloju savu izvēli, kļūstot par Ogres tehnikuma audzēkni!

Kaspars Dūna

Mani sauc Kaspars Dūna. 2020. gadā absolvēju Ogres tehnikumu, iegūstot ēdināšanas pakalpojumu speciālista kvalifikāciju.

Mācību laikā piedalījos vairākos ERASMUS apmaiņas programmas projektos ārzemēs, kuru laikā uzzināju par ēdināšanas pakalpojumu specifiku arī citās Eiropas valstīs un tā man bija vērtīga pieredze.

Šobrīd studēju Latvijas Lauksaimniecības universitātē programmā Ēdināšanas un Viesnīcu uzņēmējdarbība. Uzskatu, ka iegūtā izglītība Ogres tehnikumā deva man iespēju mācīties tālāk augstskolā un palīdzēja man vieglāk saprast un apgūt augstskolas kursus, kas ir pamats manai izaugsmei.

Reina Gorkija

Mani sauc Reina Gorkija un es absolvēju Ogres tehnikumu 2017. gadā, iegūstot maizes un miltu konditorejas izstrādājumu speciālista kvalifikāciju. Ogres tehnikumam esmu pateicīga par vieniem no labākajiem un neaizmirstamākajiem dzīves gadiem!

Šo gadu laikā iemācījos patstāvību, ieguvu draugus,  vērtīgus kontaktus un nenovērtējamu pieredzi. Guvu spēcīgus pamatus savai turpmākajai profesionālajai darbībai pārtikas nozarē un atklāju savu sirdslietu. Mācību laikā Ogres tehnikumā sapratu, ka vēlos iegūt augstāko izglītību pārtikas ražošanas nozarē. Šobrīd studēju Pārtikas produktu tehnoloģiju Latvijas Lauksaimniecības universitātē. Paralēli tam aktīvi darbojos savā nozarē, strādāju vienā no labākajiem Jelgavas restorāniem! Nevienā brīdī nešaubos, ka Ogres tehnikums bija mana pareizā izvēle un svarīgs stūrakmens ceļā uz mērķiem!