Virtuālais asistents

Attālināto mācību īstenošanā pedagogi izmanto virtuālo asistentu, kas ļauj atvieglot un optimizēt darbu e-vidē, strādājot vienlaicīgi uz diviem datoriem.

Virtuālā asistenta konts ir studenta konts ar tā iespējām. To pielietojot, ātrāk var pamanīt kļūdas un nepilnības vides aktivitātēs, skatoties no izglītojamā skatu punkta. Skolotāja konts ir atšķirīgs un papildus nepieciešamas manipulācijas.

Pielietojot Asistenta kontu, varam pieslēgt otru vebkameru ar klases telpas vai pielietojamās ierīces  attēlu, kur tiešsaistē izglītojamais var redzēt šīs ierīces darbību, to pielietojot no sava mājas datora, piemēram klases printera pielietošana.

Asistenta kontā izmantojam audio saziņu, lai attālinātā praktiskā darba laikā, atrodoties klases telpā, varētu operatīvi atbildēt uz jautājumiem un risināt radušās tehniskās problēmas

 

Video studija

Pandēmijas situācija valstī izmainīja visus komunikāciju procesus pasaulē. Zoom sarunas kļuva par ikdienu lielai daļai cilvēku, bet liela daļa atzīs, ka video zvani ar datorā iebūvētajām kamerām ne vienmēr ir tie pievilcīgākie. Vēl pavisam nesen vairāku kameru translāciju varēja nodrošināt tikai televīzijas ar milzīgām kamerām, vēl milzīgākām režijas pultīm un kaudzēm vadu, taču situācija ir mainījusies. Lai padarītu tiešsaistes pasākumus pievilcīgākus, Ogres tehnikuma video operatoru nodaļa ķērās pie video studijas izveides, kas ļauj translēt izmantojot četras kameras un divus mikrofonus. Ar šo video studiju tika nodrošināta saruna ETF programmai ar vairāku ārzemju skatītāju piedalīšanos, skolas muzikālo talantu šovs “O faktors”, kā arī Atvērto durvju dienas Ogres tehnikumā. Ņemot vērā, ka interneta saziņas aktualitāte nākotnē tikai pieaugs, Ogres tehnikumam tagad ir sava video studija, ar ko nodrošināt profesionālas tiešraides uz jebkuru pasaules malu.

Elektriskā frēze

Iespējas savai idejai dzīvot, izveidot savas idejas prototipu, izmantojot mācību procesā iegūtās zināšanas par elektronisko iekārtu projektēšanu un to montāžu. Prototipa izveidi atvieglo bagātīgais Ogres tehnikuma Elektronikas laboratoriju tehniskais un materiālais nodrošinājums, kas ļauj realizēt savas idejas, piemēram uztaisīt savu kokteiļu maisītāju no A-Z!