Audio vizuālā dizaina laboratorija

Šajā telpā skolnieki var izmēģināt strādāt ar dažādām interesantām tehnoloģijām, kā piemēram, kustību sensoru sistēmu, ar kuru var ieskaņot kustības, kuras pēc tam var pārvērst animācijā. Lietojot šo sistēmu, skolnieki var pārģērbties par saviem veidotiem animācijas tēliem, un iestudēt savas kustību animācijas, tad pārcelt ierakstīto informāciju uz 3D programmu, kurā tālāk iekustināt savus tēlus ar tām pašām kustībām. Vēl šajā telpā ir uzstādīti augstas izšķirtspējas projektori. Ar šiem projektoriem ir iespējams veidot neparastas projekcijas uz dažādām virsmām, kā piemēram uz galda, telpas sienas un grīdas, kā arī uz dažādiem objektiem, kas ir izvietoti pa telpu. Šinī telpā ir izvietoti arī skeneri, kas nolasa objektu, kas atrodas telpā un to pārveido par 3D modeli. Šeit arī ir printeri, ar kuriem uz objektiem var izveidot izdrukas. Kopumā, izmantojot visus šos, rīkus skolnieki var radīt dažādus neparastus audio vizuālā dizaina efektus, piemēram, telpu pārvērst par virtuālo pasauli, kurā var ieiet un pastaigāt. Šo telpu izmanto mācību procesā, kā arī kā izstāžu telpu, kur var apskatīt audzēkņu vizuālos darbus.

Foto studija

Telpa ir iekārtota un aprīkota ar dažādām ierīcēm, kā dūmu mašīna, dažādām apgaismes ierīcēm, dažādiem fona pārsegiem un visādiem palīgmateriāliem, kas uzlabo foto kontekstu. Šeit audzēkņi var izpausties radošumā un veidot savus skolas vai ārpusskolas darbus. Telpu var izmantot ne tikai video operatori, bet arī pārējo programmu skolnieki, ja vienojas ar attiecīgo pedagogu.

Simulatori

Ogres Tehnikumā Mežsaimniecības, kokizstrādājumu un medību nodaļā audzēkņiem ir iespēja apgūt meža mašīnu “Harvestera” un “Forvardera” vadīšanu izmantojot simulatorus . Šī iespēja ļauj jauniešus sagatavot darbam ar meža mašīnām, iemācoties vadības sviru nozīmi un efektīvu lietošanu. Šie simulatori arī spēj ģenerēt dažādus uzdevumus, kurus izpildot sistēma sniedz vērtējumu audzēkņu darbam. Apgūstot meža mašīnu vadīšanas pamatus ar simulatoru palīdzību, tiek ieekonomēti energoresursi un tiek novērsta iespējamie tehnikas bojājumi.

Attēlos ir redzami pilna aprīkojuma simulatori, kuri ir aprīkoti ar reāliem meža mašīnu operatora krēsliem, roku balstiem un vadības  datoriem. Šie simulatori ļauj sagatavot harvestera produkcijas failus, veikt manipulatora regulācijas un daudz citas funkcijas.

Kā arī  ir pieejami portatīvie simulatori, kuri sastāv no roku balstiem un vadības svirām, bet ekrāna vietā ir pievienots portatīvais dators. Šie simulatori nodrošina iespēju apgūt pamatus meža mašīnu vadīšanā.

Video studija

Pandēmijas situācija valstī izmainīja visus komunikāciju procesus pasaulē. Zoom sarunas kļuva par ikdienu lielai daļai cilvēku, bet liela daļa atzīs, ka video zvani ar datorā iebūvētajām kamerām ne vienmēr ir tie pievilcīgākie. Vēl pavisam nesen vairāku kameru translāciju varēja nodrošināt tikai televīzijas ar milzīgām kamerām, vēl milzīgākām režijas pultīm un kaudzēm vadu, taču situācija ir mainījusies. Lai padarītu tiešsaistes pasākumus pievilcīgākus, Ogres tehnikuma video operatoru nodaļa ķērās pie video studijas izveides, kas ļauj translēt izmantojot četras kameras un divus mikrofonus. Ar šo video studiju tika nodrošināta saruna ETF programmai ar vairāku ārzemju skatītāju piedalīšanos, skolas muzikālo talantu šovs “O faktors”, kā arī Atvērto durvju dienas Ogres tehnikumā. Ņemot vērā, ka interneta saziņas aktualitāte nākotnē tikai pieaugs, Ogres tehnikumam tagad ir sava video studija, ar ko nodrošināt profesionālas tiešraides uz jebkuru pasaules malu.

Virtuālais asistents

Attālināto mācību īstenošanā pedagogi izmanto virtuālo asistentu, kas ļauj atvieglot un optimizēt darbu e-vidē, strādājot vienlaicīgi uz diviem datoriem.

Virtuālā asistenta konts ir studenta konts ar tā iespējām. To pielietojot, ātrāk var pamanīt kļūdas un nepilnības vides aktivitātēs, skatoties no izglītojamā skatu punkta. Skolotāja konts ir atšķirīgs un papildus nepieciešamas manipulācijas.

Pielietojot Asistenta kontu, varam pieslēgt otru vebkameru ar klases telpas vai pielietojamās ierīces  attēlu, kur tiešsaistē izglītojamais var redzēt šīs ierīces darbību, to pielietojot no sava mājas datora, piemēram klases printera pielietošana.

Asistenta kontā izmantojam audio saziņu, lai attālinātā praktiskā darba laikā, atrodoties klases telpā, varētu operatīvi atbildēt uz jautājumiem un risināt radušās tehniskās problēmas

Elektriskā frēze

Iespējas savai idejai dzīvot, izveidot savas idejas prototipu, izmantojot mācību procesā iegūtās zināšanas par elektronisko iekārtu projektēšanu un to montāžu. Prototipa izveidi atvieglo bagātīgais Ogres tehnikuma Elektronikas laboratoriju tehniskais un materiālais nodrošinājums, kas ļauj realizēt savas idejas, piemēram uztaisīt savu kokteiļu maisītāju no A-Z!

Viedā bērnu gultiņa

Skolēnu mācību uzņēmums (SMU)   ”EKA” dalībnieki Anete Meijere, Edijs Lunģis un Kaspars Ļauberts izgatavoja viedo zīdaiņu gultiņu.

Viedā bērnu gultiņa paredzēta zīdainim līdz 6 mēnešu vecumam vai līdz brīdim, kad bērns sāk velties vai sēdēt.

Gultiņa papildināta ar kustību sensoru, kameru un telpas temperatūras sensoru. Gultiņas mērķis ir atvieglot jauno vecāku pirmos bērna auklēšanas mēnešus.

SMU ietvaros skolēniem ir iespēja pārbaudīt savu uzņēmību, spējas izdomāt un izveidot preci vai pakalpojumu.

SMU  ”EKA” konsultanti: projektu vadītāja Ineta Grīna, pedagogi Gaļina Asmaite un Jānis Saulītis.

Inovatīvs rokas pulkstenis vājredzīgajiem

Skolēnu mācību uzņēmums “Fortfull Group” radījis inovatīvu rokas pulksteni vājredzīgajiem un cilvēkiem ar atmiņas traucējumiem. Pulkstenis sevī ietver vairākas funkcijas un modeļus. Jaunākajam IFPG3.1 pulkstenim ir tādas funkcijas kā laika parādīšana izmantojot gaismu, SOS attālinātās un lokālās darbības poga, automātiskā apgaismojuma funkcija, GPS/GSM izsekošana no aplikācijas, kas pieejama latviešu valodā vai izmantojot SMS ziņu kodus. Tas sevī ietver ilgtspējīgu bateriju, bezvadu un vadu uzlādi u.c. funkcijas un priekšrocības, ko šī brīža viedo pulksteņu ražotāji piedāvāt nespēj.
Fortfull jau guvis daudzus apbalvojumus nacionālā un starptautiskā līmenī, kā arī veicis aptaujas un pētījumus, kas bijuši veiksmīgi. Tā radītājs Edgars Kuļiņičs atzīst, ka darbs bijis grūts un ilgs, viņš saka – jo vairāk darba tiks ieguldīts, jo veiksmīgāks būs gala rezultāts visās dzīves jomās. Vēl uzņēmuma darbību organizē Alberts Puls, kas atbild par klientu apkalpošanu un uzrunāšanu, kā arī Vītauts Brods – grafiskais un audiovizuālais dizaineris.