Dirty Deal Teatro iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojas Ogres tehnikumā - Ogres tehnikums

Dirty Deal Teatro iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojas Ogres tehnikumā

Ogres tehnikumā ar viesizrādi "Piramīda" pie audzēkņiem ieradās Dirty Deal Teatro, kas ir nevalstisks profesionāls teātris, kurā satiekas gan pieredzējušie, gan arī jaunie režisori, dramaturgi, aktieri, horeogrāfi un citi skatuves mākslinieki, lai skatītājiem piedāvātu jaunu, laikmetīgu teātra pieredzi.

Sajūtu izrāde "Piramīda" ir eksperimentāli terapeitisks ceļojums emocionālajā pieredzē, dodot katram izrādes dalībniekam iespēju sajust savu vajadzību līmeni. Izrāde veidota Latvijā līdz šim neatklātā sajūtu pieredzes estētikā, pilnībā izslēdzot redzes maņu un piedāvājot izrādes dalībniekiem doties dzirdes, taustes, ožas un garšas ceļojumā ar iztēles palīdzību.

Kā atzīst paši audzēkņi, šāda tipa izrāde vēl nekad nav pieredzēta. Ļoti neparasta sajūta būt ar aizvērtām acīm un tikai klausīties aktieru norādījumos, sākums ir mulsinošs, bet gala rezultāts interesants un pārsteidzošs. Šāda veida sajūtu teātri var daudz labāk ieklausīties pašam sevī un godīgi atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem un paanalizēt, kur katrs sabiedrībā redz sevi un vai apzinās savu lomu, vajadzības un mērķus. Psiholoģiska izrāde. Iespēja būt aktīvam un iesaistītam pašā izrādē tika augstu novērtēta.

Izrādes radošā komanda:

režisors – Viesturs Roziņš

dramaturģe – Ludmila Roziņa

skaņu mākslinieks – Normunds Zālamans

spēlē – Lauma Balode, Oskars Vīksne

Izrāde sagatavota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "„Latvijas skolas somas" satura radīšana" atbalstu, Latvijas valsts simtgades svinību ietvaros.

Armanda Auziņa, direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā.