Dizaina un mākslas nodaļas audzēknes dalās zināšanās seminārā “Egona Spura ceļš”

20.oktobrī Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē norisinājās fotogrāfijas seminārs "Egona Spura ceļš", kurā tikās fotogrāfi no visas Latvijas, kā arī viesi no Krievijas.

Bijušajam Foto kluba "Ogre" vadītājam Egonam Spurim veltītais seminārs notika jau desmito reizi. Šogad seminārs aizritēja jubileju zīmē. Apritējuši desmit gadi, kopš Foto klubs "Ogre" atjaunojis savu darbību, bet tā vēsture iesniedzas teju pusgadsimta tālā pagātnē. Nākamgad Foto klubs "Ogre" svinēs 50 gadu pastāvēšanas jubileju

Kā vienmēr seminārā piedalās arī viesi. Šajā seminārā par savu radošo darbību dalījās pieredzē foto mākslinieki Māra Brašmane, Harijs Daina Liepiņš, Valdis Brauns un Irina Boļšakova (Krievija). I.Boļašakova atklāja, ka viņu iedvesmojusi Foto kluba "Ogre" rīkotā akcija "Viena diena Ogres novadā" un viņa līdzīgu projektu īstenojusi arī Pleskavas apgabalā. I.Boļšakova demonstrēja arī oriģinālu fotogrāfiju sēriju, kas tapušas Ogres pilsētas svētku laikā, raugoties uz to norisi no ogrēniešu mājdzīvnieku – šajā gadījumā suņu – skatu punkta.

Par fotogrāfa un ilggadējā foto kluba "Ogre" vadītāja Egona Spura (1931-1990) darbiem Latvijas Kultūras kanonā stāstīja Ogres tehnikuma Dizaina un mākslas nodaļas audzēknes Viktorija Geida un Kristiāna Vilcāne.

"Izvēloties izpētes objektu Kultūras kanona konkursam, mēs ieraudzījām dažas Egona Spura fotogrāfijas, kuras mūs uzrunāja, un mēs nolēmām savu darbu veltīt tieši viņa daiļradei," atklāja V.Geida. "Tas, ko varam mācīties no Egona Spura, ir izcilā kompozīcija, harmonija un detaļas fotogrāfijās. Viņa mantojums ir jāsaglabā nākamajām paaudzēm." Par konkursa darbu jaunietes apbalvotas ar I pakāpes Diplomu un ieguvušas Latvijas Kultūras akadēmijas specbalvu.

Materiāls no www.ogreNet.lv