“Latvijas govju parāde” Zemkopības ministrijā

Pērn pirms Jāņiem Ogres tehnikums sadarbībā ar biedrību "Siera klubs" Zemkopības ministrijā atklāja gleznu izstādi „Jāņu siera ceļš", šogad izkārtota izstāde „Latvijas govju parāde" . Arī šogad par Līgo svētku noskaņu rūpējās Ogres tehnikuma interešu izglītības vokālā ansambļa audzēkņi kopā ar pedagogiem Reini un Lieni Grīnhofiem, sniedzot muzikālus priekšnesumus un kopā sadziedāšanos.

Iespējams, ka veidojas jauka pirms Jāņu tradīcija, saistīta ar galveno piena produktu – sieru. Mazas un lielākas gotiņas, smaidīgas, koķetīgas, nopietnas, melnas, baltas, dzeltenas, raibas... Kāda to lielākā vērtība? Gotiņas gatavoja bērni un jaunieši, tātad dažādu mācību iestāžu audzēkņi. Siera klubs sadarbībā ar Ogres tehnikumu šo radošo darbu konkursu pieteica Latvijas simtgades un pasākuma „Lauki ienāk pilsētā" saistībā. Atsaucās 17 dalībnieki: no Alūksnes, Aizputes, Alojas, Rojas, Dagdas, Vecumnieku, Krimuldas, Rēzeknes, Liepājas mākslas un mūzikas skolām, profesionālās izglītības kompetences centriem un vēl, vēl.

Kopā iesniegti 30 darbi. Žūrija izvēlējās labākos, un gotiņas ceļos un ceļos: tagad tās ir Rīgā – ministrijā, 4.augustā tās būs Rēzeknē svētkos „Latvijas novadu Siera diena", bet 8.septembrī atgriezīsies Rīgā, Krastmalā, grandiozajā pasākumā „Lauki ienāk pilsētā", ko organizē Zemkopības ministrija un nodibinājums „Latvijas Lauksaimniecības attīstībai". „Latvijas govju parādes" tapšanā iesaistījusies arī Jaunpils Pienotava A/S, SIA „Jēkabpils piena kombināts" un Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība.