Ogres tehnikums piedalās “Baltijas jūras valstu modes dienās 2018” Lietuvā

Ogres tehnikuma 4.kursa izglītības programmas "Apģērbu dizains" audzēkņi un profesionālo priekšmetu pedagoģe Baiba Cihovska, demonstrēja savas kolekcijas Starptautiskajā modes pasākumā "Baltijas jūras valstu modes dienas 2018", kas norisinājās no 2018.gada 2.maija līdz 4.maijam, Karaļa Mindauga profesionālās izglītības centra mācību īstenošanās vietā Pervalkā, Lietuvā.

Ogres tehnikums prezentēja šī gada 4.kursa Apģērbu dizaina diplomdarbu tērpus, stilistiski apvienojot ar tautiskajiem vainagiem, saktām, villainēm un dejotāju zābakiem. Modes māksliniece un tehnikuma pedagoģe Baiba Cihovska demonstrēja kolekciju "Kārta". Modes demonstrējumu bagātinājām ar dzīvu muzikālo pavadījumu, latviešu valodas izcelšanu un tautas mūzikas vēstījumu mūsu audzēkņu Rūtas Irmejas un Edgara Veitnera izpildījumā.

Apģērbu kolekcijas demonstrēja četras Baltijas jūras valstu profesionālās izglītības iestādes sadraudzības iestādes: Igaunija "Tallina profesionālās izglītības centrs", Latvija profesionālās izglītības kompetences centrs "Ogres tehnikums", Somija "Helsinkos profesionālā koledža" un Lietuva "Karaļa Mindauga profesionālās izglītības centrs". Skates tēma – "Baltijas valstu 100gade, tautiskais mūsdienās."

"Mēs esam priecīgi, ka mūsu Centrā šogad notiek Starptautiskais modes dienu pasākums, Pervalkā, mūsu skolas mācību filiālē, kas ir ļoti skaistā vietā pie Baltijas jūras. Starptautiski pasākumi sniedz iespēju gūt pieredzi, jaunas prasmes, kā arī attīstīt partnerību ", - saka Karaļa Mindaugs PIC direktore Nora Pileičikienė.

Karaļa Mindaugs PIC Tekstila departamenta vadītāja Inga Butausko, uzsver, ka internacionalizācija ļoti veicina apģērbu dizainera un modelētāja profesijas prestižu, norādot, ka tekstilrūpniecības nozare piedzīvo uzplaukumu, jo pieaug interese par šīm profesijām un sniedz arī labu izglītību individuālā biznesa uzsākšanai.

Lietuvas kolekcijas "Kleitas ir koka dzīves simbols" autore ir profesionālās izglītības skolotāja Lilija Glambaite un kā uzver skolotāja - kolekcijā izmantoti etniskie elementi mūsdienīgā veidā.

Igaunija prezentēja pieaugušo izglītības nodaļas audzēknes kolekciju "Flora" austrumu stilistikā ar ziedu motīviem. Tallinas profesionālās izglītības centrs saņēma simboliskās zelta šķēres, ka apliecinājumu nākošajā gadā organizēt "Baltijas valstu modes dienas 2019".

Somijas kolekciju veidoja audzēkņu grupa, katrs prezentējot savu veikumu un mūsdienīgo skatījumu, spējot prezentēt individuālismu un nostrādātu stilistiku.

Ieskatu Straptautiskajā modes dienas pasākumā var redzēt Lietuvas televīzijas, LRT "Kultūra" raidījumā "Ieskats 100 profesijās".

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013691456/pazvelk-i-profesija-kitaip-100-dalis  ( no sižets redzams 8.55 – 17.12)

A.Auziņa