Ogres tehnikumā pasniegtas Gada balvas mākslā un dizainā "Lāpsta 2018"

23.maijā Ogres tehnikumā (OT) jau piekto reizi tika sumināti radošākie OT Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņi un pedagogi, kuri aizvadītajā mācību gadā apliecinājuši savu talantu valsts mēroga konkursos.

Svinīgo balvas pasniegšanas ceremoniju atklāja OT direktore Ilze Brante: "Gada balva mākslā un dizainā ir Ogres tehnikuma lepnums. Mūsu tehnikumu bieži apmeklē dažādi viesi, un mēs viņiem stāstām, ka "Lāpsta" ir apbalvojums, ko vienlīdzīgā konkurencē var iegūt gan mūsu audzēkņi, gan pedagogi. Tas ir lieliski, jo mēs nenodalām pedagogus no audzēkņiem. Pedagogi sniedz labāko no sevis audzēkņiem, un savukārt audzēkņi to atdod atpakaļ ar augstiem sasniegumiem. Esmu ļoti pateicīga Dizaina un mākslas nodaļas vadītājai Velgai Kaļeiņikovai, ka viņa ir izveidojusi šādu Gada balvu. Katram, kurš saņems šo balvu, glabājiet to un pierādiet, ka tā ir jūsu varēšana," sacīja I.Brante.

OT direktore pasniedza Pateicību Dizaina un mākslas nodaļas vadītājai V.Kaļeiņikovai par ieguldījumu Gada balvas organizēšanā.

"Šis ir jubilejas pasākums, jo Gada balvas pasniegšana notiek jau piekto reizi. Pirms pieciem gadiem iedibinājām šo balvu un izvēlējāmies simbolu - lāpstu. Nevis otiņu vai zīmuli, kas varētu vispirms saistīties ar mākslu un dizainu, bet nopietnu darbarīku, ar kuru var rakt dziļi, radoši un veiksmīgi. Darbs ir vajadzīgs, jo ar talantu vien nepietiek. Šodien sumināsim tos, kuriem ir gan talants, gan darba spējas un vēlēšanās strādāt. Man ir prieks, ka šogad ir rekordliels balvas saņēmēju skaits," atklāja V.Kaļeiņikova.

Balvu "Lāpsta 2018" saņēma Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa "SkillsLatvia 2018" godalgoto vietu ieguvēji – Klāvs Egle un Dāvids Ņikita Gruzdovs. Klāvs Egle nominācijā "Grafikas dizains" izcīnīja sudraba medaļu, bet Dāvids Ņikita Gruzdovs – bronzas medaļu nominācijā "Skatlogu dizains un noformēšana". Abiem medaļu ieguvējiem būs iespēja saņemt ceļazīmi pārstāvēt Latviju EuroSkills un WorldSkills konkursos.

Balvu "Lāpsta 2018" pasniedza mākslas jomas profesionāļi un sabiedrībā pazīstamas personības. Ņikitu Dāvidu Gruzdovu sveica Ogres novada pašvaldības būvvaldes mākslinieks, OT konventa loceklis Gunārs Platpīrs, bet Klāvam Eglem balvu pasniedza "Lāpsta 2014" balvas laureāts Artūrs Jeršovs.

22.-23.februārī Jaņa Rozentāla Mākslas skolā norisinājās Valsts konkursa II kārta "Skicēšana, īstermiņa zīmējums" Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestāžu mākslas un dizaina izglītības programmas audzēkņiem, kurā 48 dalībnieku konkurencē OT audzēkne Valērija Lastoviča ieguva 3.vietu. Viņai balvu pasniedza Latvijas lepnuma balvas par mākslas nometni "Upe" īpašnieks un laikmetīgās mākslas grupējuma "Octapus Art" dalībnieks Edgars Mucenieks.

Balvu pasniegšanas ceremonijas dalībnieki varēja baudīt OT Dizaina un mākslas nodaļas Apģērbu dizaina nodaļas audzēkņu un skolotājas Baibas Cihovskas sagatavoto krāšņo modes skati, ar kuru Ogres tehnikums pavisam nesen piedalījās "Baltijas jūras valstu Modes dienās 2018", kas šogad notika Lietuvā. Modes māksliniece, apģērbu kolekcijas "Kārta" autore, audzēkņu apģērbu kolekciju un iznācienu iedvesmotāja Baiba Cihovska par veikumu saņēma Gada balvu "Lāpsta 2018".

Konkursā "Kultūras kanona vēstis Latvijas nākošajā simtgadē", kurš notika trīs kārtās, OT komanda izcīnīja tiesības piedalīties konkursa finālā, kur Pirmās pakāpes Diplomu un speciālbalvu ieguva Viktorija Geida un Kristiāna Vilcāne. Balvu pasniedza Foto kluba "Ogre" mākslinieciskais vadītājs Vitauts Mihalovskis.

Gada balvu saņēma Rīgas brīvostas pārvaldes organizētā radošo darbu konkursa "Osta pilsētai" otrās vietas ieguvējs un aizrautīgs topošais video operators, Edgars Ļaksa, ko viņam pasniedza Ogres apriņķa ziņu video operators Artis Supe.

Gada balvu Mākslā un dizainā "Lāpsta 2018" saņēmēji ir daudz strādājuši un pierādījuši savu talantu. Līdz ar audzēkņiem panākumu garšu pelnīti jūt arī skolotāji, kuri no pirmā kursa līdz šai dienai sniedz zināšanas un ierāda tik nepieciešamās prasmes. Par ieguldīto darbu, sagatavojot audzēkņus Valsts mēroga profesionāliem konkursiem, diplomus "Lāpstu meistars" saņēma OT Dizaina un mākslas nodaļas skolotāji: Dace Runča, Kristaps Priede, Rūta Dimdiņa, Vineta Oboznaja.

Gada balvu "Lāpsta 2018" Dizaina un mākslas nodaļas vadītāja V.Kaļeiņikova pasniedza arī OT direktorei Ilzei Brantei, kura balvu izpelnījusies kā radoša profesionāle un veiksmīga cīnītāja ar dažādiem izaicinājumiem, sniedz lielu atbalstu Dizaina un mākslas nodaļas audzēkņu un pedagogu radošajām aktivitātēm.

Dizaina un mākslas nodaļā gada laikā notikuši arī dažādi vērā ņemami un interesanti pasākumi, kuros ar aizrautību piedalījušies audzēkņi un pedagogi. Viņi izpelnījušies apbalvojumu "Čaklās lāpstiņas".