Soli pa solim līdz ziedu kompozīcijai

Projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros Ogres tehnikuma Karjeras centrs 2018. gada 26. februārī noorganizēja 2KL grupas audzēkņiem meistarklasi "Darbs ar ziediem", kuru vadīja Agita Grīnberga, ziedu salona "Ortija" īpašniece.

Gluži kā Annas Sakses pasakās par ziediem ikviens interesents tika ievīts vispirms teorētiskā stāstījumā par ziedu īpatnībām – kopšanu un atbilsmi ne tikai kādai no dzīves situācijām, bet arī konkrētam gadalaikam. Praktiskais darbs notika ar visu ziedu karalieni – rozi - dažādu šķirņu un krāsu, jo, kā akcentēja floriste, katram gadalaikam ir savi ziedi, krāsas un elementi. Ziemai visatbilstošākā ir roze. Pareiza kombinēšana un ziedu izvietošana telpā, kļūdas un kā tās labot, pušķu un kompozīciju veidošana spirāles un puslodes veidā - viss, kas tika praktiski izmēģināts un apgūts šajā meistarklasē.

2KL grupas audzēkne Amanda par darbošanos šādā meistarklasē saka: "Šodien ieguvu interesantu pieredzi, kas noteikti man noderēs, strādājot birojā. Uzskatu, ka šādas nodarbības ir ļoti vienreizējas, lai paplašinātu savu redzesloku un izmēģinātu kaut ko jaunu."

Savu pirmo reizi dzīvē veidoto kompozīciju 2KL grupas audzēkne Paula Stepanova uzdāvināja skolas direktorei Ilzei Brantei, un Roberts Bērziņš - projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 koordinatorei Baibai Liepiņai. Pārējo audzēkņu radošie darbi kādu laiku visus Ogres tehnikuma audzēkņus priecēja 1. stāva izveidotajā izstādē.