Elektronikas tehniķu dalība Elektronikas dienā 2017

2017. gada 7. decembrī Rīgas tehniskajā koledžā ar Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas (LETERA) atbalstu notika jau ceturtā Elektronikas diena, kuras atklāšanā LETERA prezidents Normunds Bergs rosināja aizdomāties par to, kādas profesijas var tikt aizstātas ar robotiem, tātad, stabila nākotne ir profesijām, kas balstītas eksaktajās zinātnēs.

Elektronikas dienas ietvaros norisinājās dažāda veida aktivitātes Latvijas robotikas un elektronikas pulciņu dalībniekiem, gan Minisumo sacensības, gan praktiskās darbnīcas, gan dažādi zinātniski eksperimenti. Ogres tehnikuma Robotikas pulciņu pārstāvēja 2ET grupas audzēknis Daniels Oborenko un 2DT grupas audzēkņi Mareks Veigurs un Mārcis Priževoits, piedaloties gan darbnīcā-konkursā "Jaunais elektroniķis 2017", gan pirmo reizi izmēģinot savus programmētos Minisumo robotus sacensībās, kuru veidošanā savu padomu neliedza pulciņa pedagogs Kārlis Berkolds. Tāpat tika izmēģinātas virtuālās realitātes velosipēdu sacensības, pārbaudīts cik daudz enerģijas var tikt iegūts, minoties ar riteni un izpētītas augstākās izglītības iegūšanas iespējas elektronikas nozarē.

Paralēli notika arī ikgadējais profesionālās meistarības konkurss "Elektroniķis 2017", kurā Ogres tehnikumu un nodaļu pārstāvēja 3ET grupas audzēkne Evija Ziedone un 2ET grupas audzēknis Juris Gusevs. Konkursā bija trīs uzdevumi, kas jāveic ierobežotā laika periodā, rezultātā iegūstot strādājošu elektronikas ierīci. Konkursam gatavoties palīdzēja un ar padomiem pirms konkursa atbalstīja profesionālo priekšmetu skolotāja Inga Ieraga. Mēs lepojamies ar mūsu konkursantu sasniegumiem, jo Evija Ziedone ieguva godpilno 3. vietu, bet Juris Gusevs ierindojās 6. vietā divpadsmit dalībnieku konkurencē. Priecājamies un vēlam veiksmi arī turpmākajos profesionālās meistarības konkursos!

Arī pedagogiem tika nodrošināta iespēja lietderīgi pavadīt laiku, piedaloties profesionālās pilnveides semināros – pulciņu skolotājiem notika seminārs par Robotizāciju un ar to saistītajiem izaicinājumiem izglītībā, STEM interešu izglītību un tuvākajiem robotikas un elektronikas konkursiem. Savukārt profesionālo priekšmetu skolotāji iepazinās ar jaunākajām tendencēm elektronisko mērījumu veikšanā un apmācību stendu piedāvājumiem elektronikā, kā arī apmeklēja Elektronikas un datorzinātņu institūtu.

Sīkāku informāciju var apskatīt:

http://letera.lv/lv/aktualitates/elektronikas-diena-2017-piedalas-vairak-ka-200-jauno-elektronikas-un-robotikas-entuziastu

un http://rtk.lv/?zina=6057

Datorikas, elektronikas un administratīvā darba nodaļas vadītāja Aļona Lukašenoka