OT kopā ar draugiem no Ukrainas piemin Barikāžu laiku

18.janvārī Ogres tehnikuma (OT) kolektīvs pulcējās laukumā aiz mācību angāra, lai pie atmiņu ugunskuriem atcerētos Barikāžu laiku pirms 26 gadiem.

"Mēs esam sapulcējušies, lai godinātu pagātni, cienītu tos, kas cīnījās par Latvijas neatkarību un pieminētu tos, kas stāvēja uz barikādēm. Ar gara spēku, iziešanu uz barikādēm un starptautiskās sabiedrības atbalstu Latvijas neatkarība tika nosargāta. Šodien jūs esat tie, kuri var izmantot neatkarīgas valsts priekšrocības. Mūsu ieguvums ir modernais tehnikums un iekārtas," sacīja OT direktore Ilze Brante.

"Lielākā daļa no tehnikuma audzēkņiem vēl nebija šajā pasaulē, un stāstus par tā laika notikumiem ir dzirdējuši tikai no vecākiem un vecvecākiem, tāpēc aicinājām viņus uzklausīt savu tuvinieku pieredzēto un pārdzīvoto Barikāžu laikā. Atceres pasākumā esam radījuši līdzīgu noskaņu, kā Barikāžu laikā, kad visi pulcējās pie ugunskuriem, cits citu atbalstīja, dzēra tēju un ar kopīgiem spēkiem un labām domām nosargāja Latviju," saka OT direktores vietniece kultūrizglītības un audzināšanas jomā Armanda Auziņa.

Audzēkņi par Barikāžu laiku var uzzināt tikai no Barikāžu laika dalībnieku atmiņām, tāpēc vairāki no viņiem par dzirdēto dalījās ar atceres pasākuma dalībniekiem.

OT 3.kursa audzēknis, topošais mežsaimniecības tehniķis, Elvis Zvaigzne uzklausījis sava tēva stāstu par Barikāžu laiku.

Viņa tēvs 1991.gadā, tolaik būdams 16 gadus vecs Cēsu sanatorijas meža skolas audzēknis, kopā ar klases biedriem devās uz Rīgu, lai būtu klāt barikādēs. Elvja tēvam Barikāžu laiks palicis atmiņā ar visu tautību cilvēku vienotību, vēlmi būt kopā un nepadoties, jo "šeit top jauna Latvijas valsts, un nekas to netraucēs". Jaunieša vecāki par tās nakts braucienu uz Rīgu uzzinājuši tikai pēc daudziem gadiem. Savam dēlam viņš atklājis, ka, ja atkal būtu nepieciešamība doties uz barikādēm, viņš to darītu, jo apzinās sevi kā latvieti.

Savukārt Viesmīlības pakalpojumu programmas 1.kursa audzēkne Sindija Mole, kura iesaistījusies jaunsargu kustībā, dalījās ar sava instruktora tā laika atmiņām.

Barikāžu laika atceres pasākumā piedalījās arī Ogres novada sadarbības partneri no Čerņigovas apgabala (Ukraina), kuri šonedēļ ieradušies pieredzēs apmaiņas vizītē Ogres tehnikumā. Ukrainā šobrīd ir līdzīga situācija, kāda tā bija Latvijā pirms 26 gadiem, kad jācīnās un jānosargā sava neatkarība. Ukrainas mācību iestādēs ir iekārtoti piemiņas stūrīši, kur novietotas cīņās par neatkarību kritušo audzēkņu un darbinieku fotogrāfijas.

"Mēs arī noliecam galvas uz barikādēm kritušo piemiņai un godinām tos, kuri cīnījās par Latvijas neatkarību. Mūsu valstu likteņi ir ļoti līdzīgi. Mēs arī cīnāmies par Ukrainas neatkarību. Karadarbība Ukrainas austrumos ir visas mūsu valsts kopīga sāpe. Tāpēc ukraiņu tauta dara visu iespējamo, lai nosargātu savu neatkarību un mūsu bērnu nākotni," sacīja Snovskas augstākās mežsaimniecības profesionālās skolas direktore Larisa Dubina, aicinot arī Latvijas jauniešus būt savas valsts patriotiem un veicināt ekonomikas attīstību ar atbildīgu attieksmi pret izglītošanos.