Skolēnu mācību uzņēmums (SMU)

Skolēnu mācību uzņēmumi ir izglītojamo veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē, izglītojamie ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. 2023./2024 mācību gadā Ogres tehnikumā darbojas 5 SMU un to skaits mācību gada laikā var mainīties:

 

SMU Fortfull Group

Produkts – pulkstenis, kas ietver SOS pogu, kura ļauj ārkārtas situācijās noklausīties svarīgāko informāciju par cilvēku, parāda laiku ar spilgtu diožu palīdzību, vājredzīgam cilvēkam tās ir ļoti viegli saskatāmas, u.c. funkcijas.

Komanda: Edgars Kuļiņičš 2DT-2, Lelde Dilāne 3GR, Alberts Puls 2KL, Vitauts Brods 3AV

Pedagogs konsultants – Ineta Grīna

SMU Alevate

Produkts – vingrošanas ierīce līdzsvara un muskuļu kontroles uzlabošanai.

Komanda: Tomass Žukovskis 4ET, Dina Dehteviča 2GR, Kristiāns Dālderis 3AV

Pedagogs konsultants – Ineta Grīna

SMU Inner Mosaic

Produkts – plānotāji un kartiņas mentālās veselības uzlabošanai.

Komanda: Anastasija Gandžuka 4MD, Kamilla Koreņa 4MD, Gerda Einmane 2GR

Pedagogs konsultants – Linda Pastare

SMU Devilito

Produkts – orģināla dizaina kleitas.

Komanda: Annija Kļaviņa 4VO, Kintija Kvante 4ID, Anastasija Kovaļkova 4RD

Pedagogs konsultants – Linda Pastare

SMU Lindas sveces

Produkts – dekoratīvas, mājas apstākļos ar rokām darinātas sveces, kas veidotas no pilnībā attīrīta parafīna un iepakotas dabai draudzīgā kartona kastītē ar koka skaidu pildījumu.

Komanda: Viktorija Frīdenberga 3VD, Anna Linda Maračkovska 3VD, Vita Kalniņa 3VD

Pedagogs konsultants – Ligita Āzena

 

Ogres tehnikuma audzēkņi piedalās JA Latvia rīkotajā konferencē “Uzdrīksties uzvarēt”

23.10.2023

Šā gada 19.oktobrī starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” notika JA Latvia organizētā konference “Uzdrīksties uzvarēt”.  Šajā pasākumā bija iespēja piedalīties Ogres tehnikuma aktīvākajiem jauniešiem, kuri vēlas iesaistīties skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) un līderu programmas īstenošanā.

Jaunais uzņēmējs 2023

12.07.2023

Ogres tehnikums. Video ieskats Jaunais uzņēmējs 2023

Ogres tehnikuma audzēkņi piedalās Skolēnu mācību uzņēmumu Latvijas mēroga fināla pasākumā “Jauno Uzņēmēju dienas 2023”

01.06.2023

2023. gada 30.,31. maijā Jūrmalā norisinājās Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais skolēnu mācību uzņemumu (SMU) fināls “Jauno Uzņēmēju dienas 2023”.

Ogres tehnikuma audzēkņi piedalās Starptautiskajā skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) festivālā Rīgā

21.04.2023

2023.gada 18. un 19. aprīlī Rīgā norisinājās Starptautiskais skolēnu mācību uzņēmumu festivāls 2023. Tas tika atklāts ar konferenci Bellevue Park Hotel Riga, kurā piedalījās projektā iesaistītie skolēni un pedagogi no 12 eiropas valstīm.

Ogres tehnikuma audzēkņi veiksmīgi piedalās Junior Achievement Latvia reģionālajā SMU pasākumā Valmierā

20.02.2023

2023. gada 18. februārī notika reģionālais pasākums “Cits Bazārs” Valmierā, tirdzniecības centrā “Valleta”.

Ogres tehnikuma audzēkņi ļoti veiksmīgi piedalās Junior Achievement Latvia reģionālajā SMU pasākumā Madonā

20.12.2022

2022. gada 16. decembrī notika reģionālais pasākums “Cits Bazārs” Madonas novada domes ēkā. Šajā pasākumā piedalījās 53 skolēnu mācību uzņēmumi no dažādām Latvijas mācību iestādēm. Tika noteikti uzvarētāji deviņās dažādās nominācijās. Ogres tehnikuma audzēkņu izveidotie SMU saņēma galveno balvu četrās nominācijās.

Ogres tehnikuma audzēkņi veiksmīgi piedalās Junior Achievement Latvia Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Latvijas mēroga pasākumā “Cits Bazārs” ziemā 2022.

07.12.2022

2022. gada 3.decembrī Rīgā TC “Domina Shopping” notika Skolēnu mācību uzņēmumu pasākums “Cits Bazārs’’ ziemā. Šī bija iespēja SMU dalībniekiem pārliecināties par savas biznesa idejas dzīvotspēju un parādīt savas pārdošanas prasmes. Lai piedalītos šajā pasākumā bija jāiztur pirmā atlase no visiem pieteiktajiem skolēnu mācību uzņēmumiem. Šajā pasākumā piedalījās 270 labākie Latvijas SMU, kuru vidū bija arī 6 skolēnu mācību uzņēmumi no Ogres tehnikuma:

SMU “Vision Belt” iegūst inovatīvākā produkta balvu

23.05.2022

No 2022.gada 25.-26. aprīlim Rīgā, tirdzniecības centrā Domina Shopping norisinājās Starptautiskais SMU festivāls “International Student Company Festival”, kurā piedalījās skolēnu mācību uzņēmumi no deviņām Eiropas valstīm – Igaunijas, Somijas, Latvijas, Lietuvas, Austrijas, Šveices, Beļģijas, Nīderlandes un Maltas.

Ogres tehnikuma audzēkņi piedalās Junior Achievement Latvija rīkotajā ikgadējā Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu Ziemassvētku tirdziņā “CITS BAZĀRS”

17.12.2021

Šogad pasākums norisinājās tiešsaistē no 9.-14.decembrim. Produktus varēja iegādāties e-katalogā. SMU “CHISTS” bija viens no uzņēmumiem, kas tika apstiprināts dalībai tajā. 

SMU Vision belt kļūst par #TechTrack dalībniekiem.

11.11.2021

No 9. līdz 10.novembrim SMU Vision belt piedalījās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia, tehnoloģiju uzņēmuma Printful un RTU Rīgas Biznesa skolas rīkotajā tehnoloģiju un inovāciju nometnē skolēnu mācību uzņēmumiem (SMU). Programma radīta, lai veicinātu skolēnu radošuma prasmju attīstību un inovācijās balstītu uzņēmumu rašanos.