Veiksmīgi aizvadīts valsts konkurss vides dizainā

24.-25. martā norisinājās gada nozīmīgākais konkurss Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestāžu mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem, ko tradicionāli organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar kādu no nozares skolām, šogad PIKC «Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola SAULES SKOLA». 

Šī gada konkursa tēma bija „Modulis vides dizainā”. Tēma balstīta uz Šveices – Francijas arhitekta Lekorbizjē (Le Corbusier) radītās antropometriskās proporciju sistēmas MODULOR aktualizēšanā un interpretācijā vides dizaina problēmu risināšanā. 

Konkurss norisinājās divās kārtās. 1. kārtā bija jāizstrādā mājas darbs- vides dizaina projekts par noteiktu tēmu. Jaunāko kursu dalībniekiem bija jāizveido telpisks objekts vai mēbeļu sistēma „Modulis telpā”par tēmu – „Starpbrīdis”. Vecāko kursu konkursa dalībniekiem bija jāveido telpisks objekts „Moduļu māja”, par tēmu „Starp debesīm un zemi”. 

2. Kārta norisinājās PIKC«Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola SAULES SKOLA», kur ierobežotā laikā un konkursa spriedzes apstākļos bija jāpiedāvā ārtelpas vides dizaina risinājums.

Konkursā piedalījās 13 Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestādes, kurās īsteno Dizaina un mākslas izglītību. Ogres tehnikumu pārliecinoši pārstāvēja četri Interjera dizaina programmas audzēkņi-  2ID kursa audzēknes Krista Pūne un Anete Meijera un 4ID kursa audzēkņi Elīna Kristiāna Rītere un Kristiāns Graudiņš. Gan mājas darbus, gan konkursa darbus vērtēja ļoti kompetenta žūrija: Linda Krūmiņa arhitekte MADE, Andris Kronbergs arhitekts ARHIS, Ilze Ratniece arhitekte REM PRO, Dina Suhanova arhitekte, pasniedzēja RISEBA, Barbara Ābele profesore LMA. 

Visi konkursanti parādīja lielisku sniegumu, tomēr īpaši lepojamies ar iegūtajām godalgotajām vietām.

2ID kursa audzēkne Krista Pūne par savu mājas darbu ieguva žūrijas SPECIĀLBALVU par projekta risinājumu, kas dod iespēju veidot dažādas funkcionalitātes.

Krista Pūne ieguva arī 2. vietu par konkursa laikā izveidoto darbu “Man ir ideja”, kas tika veidots «Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola SAULES SKOLA» pagalmam. Krista par savu risinājumu saņēma arī  «Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola SAULES SKOLA» direktores SPECIĀLBALVU.

2ID kursa audzēkne Anete Meijere par mājas darbu konkursā ieguva 2. vietu.

Priecājamies un lepojamies ar mūsu audzēkņiem un viņu sasniegumiem. 

Paldies pedagogiem Kristīnei Bicānei, Sanitai Mūrmanei Miķelsonei, Baibai Astrai, Velgai Kaļeiņikovai par atbalstu.