Topošie video operatori pārliecinoši pierāda savu profesionalitāti, filmējot mūzikas videoklipus grupas “Līvi” dalībniekam Ainaram Virgam un mūziķim Robertam Dinteram

9. un 10. maijā pasniedzējas Lauras Rožkalnes-Ozolas organizētajā mācību ekskursijā uz Liepāju, 3. video operatoru kursam bija iespēja divas dienas filmēt mūzikas videoklipus. Pirmajā dienā tika filmēts mūzikas videoklips grupas “Līvi” dalībniekam Ainaram Virgam. Otrajā dienā tika filmēts mūziķa Roberta Dintera videoklips. Abu dienu filmēšanas noritēja ļoti veiksmīgi un audzēkņi guva lielisku pieredzi un iespēju strādāt ar īstiem mūziķiem, pielāgojoties atbilstošajiem laikapstākļiem, lokācijām un pašiem domājot par kadriem, ko filmēt.


Roberts Dinters:
Bija ļoti patīkami strādāt ar Ogres tehnikuma jauniešiem. Viss tika darīts profesionāli. Par to ļoti labi liecināja ātrums kādā tika strādāts, kas ir pirmais priekšnosacījums profesionālai darbībai. Tika ļoti veikli novērtēta jebkura situācija, ātri tika saprasts, ko mēs vēlamies un varam izdarīt katrā lokācijā. Darba pienākumi tika sadalīti zibenīgi, kas ļāva paralēli notikt daudzām lietām. Tātad arī komandas darbs bija izcilā līmenī. Pie visa augšminētā ļoti būtiski ir pieminēt, ka neskatoties uz disciplīnu, filmēšanas laukumā tomēr tika saglabāta arī jautra, pozitīva, viegla gaisotne, kas gan pašiem, gan arī man radīja emocionāli ļoti labvēlīgus apstākļus, lai varētu atbrīvoties un performēt, kas arī, manuprāt, filmēšanā ir ļoti svarīgi – mācēt radīt pozitīvu un pieņemoši vieglu emocionālo vidi, lai panāktu pēc iespējas labāku rezultātu arī no filmējamiem cilvēkiem.
Visbeidzot, vēlos izteikt sajūsmu par audzēkņu lielo ieinteresētību procesā un motivāciju nonākt pie sev tīkamiem, labiem rezultātiem. Bija sajūta, ka šie cilvēki ir izvēlējušies īsto profesiju, kas viņiem ļoti patīk un sagādā prieku. Manuprāt, tas ir labākais, kas var notikt un es novēlu šādu profesijas atrašanu katram cilvēkam. Tas, kas staroja no audzēkņiem bija patiešām iedvesmojoši.
Es saprotu, ka liels nopelns ir arī pasniedzējai, kura jauniešus iesaista īstos projektos ar īstām dzīves situācijām. Tas noteikti ļauj pieskarties realitātei jau mācību laikā, saprast, vai “vispār tas man ir vajadzīgs” un tiem, kuriem ir vajadzīgs iegūt darba tirgū tik ļoti nepieciešamo darba praksi, kā arī sajust šīs profesijas brīnumu un labās emocijas, ko tā var sniegt katrā darba dienā, tādejādi nodrošinot lielāko ārējo motivāciju kādu vien cilvēks spēj dot otram cilvēkam.
Vēlreiz, paldies! Es esmu ļoti iedvesmots un priecīgs, ka varēju šīs pāris stundas pavadīt kopā ar šiem jaunajiem profesionāļiem, un es ļoti ceru, ka mēs tiksimies “laukumā” vēl.

Ainars Virga:
Es pirmo reizi strādāju ar Lauru un viņas audzēkņiem. Varu pateikt tikai to, ka mēs kopā jautri pavadījām laiku, izdarījām ieplānoto. Tagad atliek vien gaidīt galaproduktu!

Ingus Iļjučonoks, 3VO audzēknis:
Man looooti patika ekskursija. Iespējams īsa, bet tieši perfekti, lai izlauztos no ikdienas rutīnas uz pāris dienām. Pilsēta ari ļoti burvīga. Man bija prieks doties jaunos piedzīvojumos ar saviem kursabiedriem un skolotāju Lauru! Iespaidīgi bija doties filmēt rokmūziķi Ainaru Virgu. Man šķiet, ka tas deva jaunu pieredzi un iespējas, ka vēl varētu filmēt mūzikas video. Forši, ka paši varējām lemt par kadra izvēli, rakursu, leņķi.