Topošie video operatori iegūst godalgotas vietas Valsts konkursā Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestāžu mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem

 1. gada 13. un 14. aprīlī Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā norisinājās ikgadējais Valsts konkurss Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestāžu mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem. Šī gada konkursa tēma bija “Audiovizuāls darbs” ar apakštēmu  “Iepazīstam meistarus”. Konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs. 

Konkurss notika divās kategorijās. Kategorijā “Audiovizuāls darbs” audzēkņi sagatavoja video sižetu – meistara vizītkarti, intervējot un filmējot kādu no amatniekiem vai lietišķās mākslas meistariem, kurš praktizē amatu un izgatavo  amatniecības darinājumus, kā arī sagatavoja video sižetam atbilstošu reklāmas plakātu. 13.martā Ogres tehnikumā norisinājās konkursa 1.kārta, rezultātā uz Valsts konkursu tika izvirzīti:

  • Kristofers Dāvids Kalvis 2VO un Adrians Avsjuks 2VO ar dokumentālo īsfilmu par keramiķi Maldu Sproģi. Pedagoģe Laura Rožkalne- Ozola
  • Ralfs Birovs 3VO un Toms Rozentāls 3VO ar dokumentālo īsfilmu “Svenne” par metālmāksliniekiem, tēvu un dēlu- Jurģi un Māri Sīmansoniem. Pedagogi Dāvis Dreimanis un Toms Ezerietis. Valsts konkursā darbs ieguva III vietu.
  • Ingus Iļjučonoks 3VO un Oskars Šķiņķis 3VO ar dokumentālo īsfilmu “Klints” par mūzikas instrumentu meistaru Eduardu Klinti. Pedagogi Dāvis Dreimanis un Toms Ezerietis.  Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve, Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena autoriem par šo darbu pasniedza speciālbalvu.

Daļa no jauniešu veidotajām filmām tiks izvirzītas demonstrēšanai XXVII Vispārējo laviešu Dziesmu un XVII Deju svētku tautas lietišķās mākslas izstādē “MĒS”, kas notiks Sporta kvartālā svētku laikā vasarā. 

Konkursa kategorija “Viktorīna” norisinājās klātienē, Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā. Erudīcijā par video operatoriem tuvām tēmām mērojās 16 komandas no dažādām Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestādēm, kur apgūst mākslu un dizainu. Ogres tehnikumu pārstāvēja veselas trīs komandas:

  • Komanda “307” 2 VO kursa audzēkņi: Kristofers Dāvids Kalvis, Adrians Avsjuks, Dace Tukiša, Rendijs Rubenis. 
  • Komanda “4 KAZAS” 3VO kursa audzēkņi: Oskars Šķiņķis, Ingus Iļjučonoks, Edvards Vilciņš, Annija Kļaviņa.
  • Komanda “GIMBĀLISTI” 3VO kursa audzēkņi: Ralfs Birovs, Ingus Iļjučonoks, Bastians Krists Cīrulis, Tomass Kurmelis. 

Visas komandas cīnījās godam, bet vislabāk šajā konkursa kategorijā veicās komandai “GIMBĀLISTI”, kuri iekļuva viktorīnas pusfinālā un izcīnīja III vietu!

 

Apsveicam visus dalībniekus un sakām paldies pedagogiem, kuri palīdzēja un audzēkņus atbalstīja gan gatavošanās, gan konkursa laikā:

Dāvim Dreimanim, Laurai Rožkalnei- Ozolai, Tomam Ezerietim, Laurim Kalniņam.