Sveiciens Eiropas dienā

Šodien – 9 .maijā Ogres tehnikumā un visā Eiropā tika atzīmēta Eiropas diena! Šī diena tiek veltīta mieram un vienotībai Eiropā.

Šajā datumā atzīmē vēsturiskās Šūmana deklarācijas gadskārtu. Robērs Šūmans savā deklarācijā izklāstīja ideju, kā Eiropā iedibināt jauna veida politisko sadarbību, kas karadarbību starp Eiropas nācijām padarītu neiedomājamu. Šūmana priekšlikumu uzskata par pašreizējās Eiropas Savienības pirmsākumu.

8.maijā par godu Eiropas dienai Ogres tehnikumā bija ieradies Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs, lai iepazīstinātu Ogres tehnikuma jauniešus ar Eiropas parlamenta darbu un uzbūvi, aktuālajiem pasaules un Eiropas notikumiem, kā arī galvenajiem Eiropas Parlamenta deputātu pienākumiem ikdienā.

Eiropas Savienības piedāvātās iespējas izmanto arī Ogres tehnikums – ik gadu no mūsu izglītības iestādes vairāk nekā 100 audzēkņi un 30 pedagogi dodas Erasmus+ apmaiņas mobilitātes braucienos uz dažādām Eiropas Savienības valstīm un Eiropas Savienības kandidātvalstīm!

Ja tev ir interese uzzināt vairāk par Erasmus+ iespējām, ko piedāvā Ogres tehnikums, droši raksti Starptautisko attiecību nodaļai uz e-pastu projekti@ovt.lv.

Aicinām svinēt Eiropas spēku un vienotību kopā!