Skolēnu zinātniskā konference Starptautiskajā vidusskolā Exupery

20. janvārī – sestdienā, kad citi kursa biedri baudīja nedēļas nogali, daļa izglītības programmas “Starptautiskais bakalaurāts Karjeras izglītībā” 2. kursa audzēkņi kopā ar skolotāju Daci Runču un izglītības programmas koordinatori Ingu Elksni devās uz starptautiskās vidusskolas Exupery skolēnu 2. zinātnisko konferenci „No idejas uz ietekmi. Akadēmiskā aizrautība, pētījums un darbība”.

Konferenci atklāja skolas diploma priekšmetu koordinatore Fleur Serriere. Lasījumu tēmas bija plašas no praktisku projektu realizācijas „Cep un izplati, vāc līdzekļus labdarībai”, ”Izveido spēli matemātisku priekšstatu labākai apguvei” līdz valodas uztveres un tulkošanas, sabiedrības un politikas vai programmēšanas problēmām.  Viena no pozitīvajām skolēnu iezīmēm, ka viņi nebaidījās dalīties ne tikai par saviem sasniegumiem, bet arī stāstīja par kļūdām un vilšanos, par neatbilstoši lielu ambiciozu mērķu izvēli, par pētījumu gaitā gūtajām mācībām.

Pēc ziņojumiem notika paneļdiskusija skolēniem un pasniedzējiem, kur galvenā tēma – vai bija vērts un ko dod zinātnisku darbu veikšana vidusskolā. Ļoti simpātiska bija fizikas skolotāja Sergeja Bratarčuka doma, ka skola ir labs izmēģinājuma/spēles laukums, droša vide, kur nav jābaidās kļūdīties, un labi, ja zaudējums tiek piedzīvots tādā atbalstošā, drošā vidē, un tālāk jau var iziet ne tikai ar gūtajiem panākumiem, bet arī sapratni, ko darīt un ko mācīties no zaudējumiem. Kā atšķirt patiesus faktus no viltus, kā attīstīt kritisko domāšanu, pacietību, vēlmi novest iesākto līdz galam.

Sarunās ar skolas skolotājiem secinājām, ka mums abpusēji ir ko mācīties vienam no otra un laipni aicinājām arī viesos pie mums.

Ogres tehnikuma audzēkņi atzina, ka vizīte stiprinājusi apņemšanos vairāk pievērsties mācībām un personiskajai izaugsmei, iespējai iziet ārpus savas komforta zonas un pieņemt izaicinājumus.

Mūsu audzēkņiem bija iespēja arī iepazīties ar Starptautiskās vidusskolas Exupery  vidi – mācību kabinetiem, atpūtas un maltīšu zonām, bibliotēku un aktu zāli, individuālajām mācību telpām, uzklausot skolēnu gidu izsmeļošos skaidrojumus. Mūsu audzēkņi ievēroja, cik pieklājīgi un jauki ir   Starptautiskās vidusskolas  Exupery skolēni, ar kādu cieņu viņi izturas pret saviem vienaudžiem, skolotājiem, viesiem un lietām.

Apskates laikā mūsu audzēkņiem radās idejas, ko un kā varētu piemērot arī mūsu tehnikumā, veicinot pašu atbildību un labsajūtu, un dedzīgas diskusijas turpinājās arī mājupceļā.

Inga Elksne

IBCP koordinatore