Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai
Ogres tehnikums 2017.gada 30.augustā noslēdza sadarbības līgumu Nr.P6-13/11 ar Izglītības kvalitātes valsts dienestu, lai īstenotu Eiropas Sociālā fonda projektu Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”.
Projekta mērķis: mazināt to bērnu un jauniešu skaitu, kas pārtrauc mācības un nepabeidz skolu. Projekts veicina ilgtspējīgas sadarbības sistēmas veidošanu starp pašvaldību, skolu, pedagogiem un vecākiem, lai laikus identificētu bērnus un jauniešus ar risku pārtraukt mācības un sniegtu viņiem personalizētu atbalstu.
Skolotājiem tiek sniegta iespēja profesionāli pilnveidoties un stiprināt prasmes darbam ar jauniešiem, tiks izstrādāti arī metodiskie līdzekļi. Tiks veidota arī vienota datu bāze, kas nodrošinās regulāru informācijas apmaiņu valsts, pašvaldības un skolas līmenī par identificētajiem skolēniem un audzēkņiem ar risku pārtraukt mācības, veiktajiem preventīvajiem pasākumiem un to rezultātiem. Tas, pirmkārt, sniegs pilnvērtīgu statistiku un, otrkārt, ļaus ilgtermiņā izvērtēt pasākumu efektivitāti.
Pasākumi vērsti uz agrīnu problēmas diagnostiku un risinājumu, lai novērstu samilzušu situāciju risināšanu, kas prasītu daudz vairāk resursu un varētu būt mazāk efektīva.
Mērķgrupa:
- vispārizglītojošo skolu skolēni no 5. līdz 12. klasei
- profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi no 1. līdz 4. kursam (arī vispārējās izglītības iestāžu, kuras īsteno profesionālās izglītības programmas)
Ko iegūst skolēni?
Katram projektā “PuMPuRS” iesaistītajam skolēnam pedagogs vai psihologs semestra sākumā izveido individuālo atbalsta plānu, kurā izvērtē mācību pārtraukšanas riskus un paredz nepieciešamos pasākumus šo risku mazināšanai.
Projekts “PuMPuRS” sniedz šādu atbalstu:
- Konsultācijas (pedagogs, psihologs, sociālais pedagogs, pedagoga palīgs, speciālās izglītības pedagogs, surdotulks, asistents, ergoterapeits);
- Kompensācija par:
– sabiedriskā transporta biļetēm;
– naktsmītnēm;
– ēdināšanu;
– individuālajiem mācību līdzekļiem;
– individuālās lietošanas priekšmetiem;
– speciālo transportu;
Ko iegūst pedagogi?
- Iespēju un resursus individuāli strādāt ar skolēniem, kuriem tas nepieciešams
- Profesionālās kompetences pilnveidi
- Seminārus
- Supervīzijas
- Darbnīcas
- Konferences
- Metodiskos atbalsta līdzekļus
- Izveidotu sistēmu priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas identificēšanai un novēršanai
Projekta īstenošanas laiks: 03/2017 – 12/2023