Profesionālās pilnveides izglītības programmas “Dārza ainavu plānošana” īstenošana Ogres tehnikumā

2022. gada 16. decembrī savus noslēguma darbus – izvēlētās teritorijas labiekārtošanas projektus – aizstāvēja pēdējie Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.4.1.0/16/I/001 “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” 7. kārtas profesionālās pilnveides izglītības programmas “Dārza ainavu plānošana” mācību dalībnieki.

Līdz šim sadarbībā ar Latvijas Ainavu arhitektu asociāciju un citiem šīs jomas atzītiem profesionāļiem, izglītības programmu “Dārza ainavu plānošana” absolvēja un apliecību par profesionālās pilnveides izglītību saņēma 290 izglītojamie.

Ar mācību pieredzi dalās:

Ivita Ruduša, 12DAp grupa: Mācību kvalitāte, pasniedzēju profesionalitāte, atsaucība un programmas saturs viennozīmīgi bija labākais, ko līdz šim nācies apgūt. Ja pirms tam domāju, ka tie tādi kursi vien būs, tad nē. Pildījām mājas darbus, cītīgi apmeklējām nodarbības, arī vasaras karstumā (2 dienas nedēļā pa 3 stundām tikāmies zoom). Vislielākais gandarījums par noslēguma darbu oriģinalitāti, nebija neviena “copy paste” darba, katrs savā darbā biji ielicis labāko un kārtīgi pastrādājis. Pasniedzēju spēja nesalauzt katras radošo lidojumu, bet dot padomu un atbalstīt, ļoti novērtēju. Vēl viens fantastisks ieguvums- mana kursa dāmas, paldies par kopā pavadītajiem vakariem un tiekamies izlaidumā. Vislabākie vārdi par atbalstu, iedrošinājumu, padomu, cilvēcību un fantastiskām darba spējām mūsu grupas vadītājai pasniedzējai Ievai Usei-Cimmermanei.

Ieva Šenne, 14DAp grupa: Liels paldies Ogres tehnikumam par vērtīgo ainavu plānošanas izglītības programmu, tas bija aizraujošs ceļojums dārza pasaulē 7 mēnešu garumā kopā ar fantastiskiem, aizrautīgiem un ļoti zinošiem pasniedzējiem un lieliskiem ceļabiedriem  – iedvesmojošiem kursabiedriem, kas dalījās ar savu pieredzi, plāniem un domu lidojumiem dārza lietās. Paldies Unai Ozolai-Ozoliņai, ka ļāva ieraudzīt dārza ainavu pilnīgi citos rakursos un telpas sajūtā! Paldies Ilvai Ozolai par pieredzes stāstiem un dalīšanos ļoti plašajās zināšanās augu vienreizējā piedāvājumā! Un paldies Mārtiņam Lindem par iepazīstināšanu ar tik svarīgajiem dārza plānošanas instrumentiem kā Photoshop un Sketchup.

Kristīna Romanova, 13DAp grupa: Esmu ļoti priecīga un pateicīga par to, ka man ar otro mēģinājumu izdevās pieteikties un iegūt apstiprinājumu  Eiropas Sociālā fonda projekta piedāvātajā profesionālās pilnveides izglītības programmā „Dārza ainavu plānošana”. Ogres tehnikums piedāvāja  iegūt izglītību profesionāli, mācoties pie izcilām savas nozares ekspertēm, kas nepagurušas atklāja savus profesionālos noslēpumus un dalījās ar zināšanām. Nebija viegli atkal iesēsties “skolas solā”, vasaras karstumā disciplinēti ievērot nodarbību apmeklējumu, pacietīgi sēdēt pie datora ekrāna un  pildīt uzdevumus. Taču no otras puses bija milzīga interese par jaunumiem dārza dizainā, augiem, projektēšanas programmām un, kā papildus bonuss, iepazīšanās ar pasniedzējām un grupas biedriem. Paldies pasniedzējām Ivetai Ozolai par dziļām, profesionālām zināšanām dārza ainavu plānošanā, Ilvai Ozolai par dalīšanos informācijā  par augiem, to fizioloģiju, audzēšanas īpatnībām, kā arī Ievai Kalniņai par atbalstu un pacietību mācot audzēkņu plānus un idejas pārvērst vizuāli baudāmus datorprogrammās. Pasniedzējas nenogurdamas atbildēja uz nebeidzamajiem jautājumiem, ar izturību un iecietību skaidroja un padarīja mācību procesu interesantu un radošu. Man personīgi šīs mācības deva zināšanas un iedvesmu turpināt iekārtot savu dārzu un motivāciju meklēt un mācīties, lai iegūtās zināšanas varētu izmantot tālāk.

Inese Valtere, 12DAp grupa: Labākās mācības par dārzu, kuras līdz šim apmeklētas. Ieguvu skaidrību, kā soli pa solim nonākt līdz gatavam dārza projektam. Iemācījos veidot vizualizācijas datorgrafikas programmās. Iesaku ikvienam dārza mīlim. Un pats vērtīgākais ir zinošie, ieinteresētie pasniedzēji. Viņu dēļ izglītības programma izvērtās arī par interesantu un aizraujošu nodarbi. Paldies Ogres tehnikuma komandai par šādas izglītības programmas pieejamību. Dodu 10 balles no 10.

Sandra Marcinkeviča, 12DAp grupa: Man bija tas gods un laime 2022. gadā mācīties attālināti izglītības programmā “Dārza ainavu plānošanu” 12DAp grupā. Lai gan uz šo izglītības programmu tiku tikai ar otro pieteikšanās kārtu, ļoti priecājos, ka mācījos tieši šajā grupā un pie šiem pasniedzējiem. Ikdienā esmu nelielas stādaudzētavas īpašniece un vadītāja, tāpēc par augiem jau bija pamatzināšanas. Viennozīmīgi manas zināšanas par dažādām ziemcietēm, kokiem, krūmiem un ziedaugiem ir papildinājušās un pilnveidojušās. Par to paldies gan Dacei Laivai, gan Ievai Usei – Cimmermanei. Kā papildus fantastisku ieguvumu sev redzu tieši zināšanas, kuras ieguvu mācību priekšmetā „Ainavu dizains un projektēšana” pie pasniedzējām Ievas Uses – Cimmermanes un Indras Purs. Mans mērķis bija apgūt arī datorgrafikas programmas Sketchup un Photoshop, lai iemācītos projektēt savu dārzu un arī klientiem parādīt vizualizācijās, kā mūsu augi var izskatīties dažādos salikumos. Esmu ar zīmēšanu uz Jūs no skolas laikiem, taču mācību laikā šo savu „rāmīti” paplašināju un mēģināju skicēt uz pauspapīra gan savu dārza plānu, gan citus skatus. Ar šo gāja visgrūtāk! Ārkārtīgi novērtēju, cik augstā līmenī un kvalitatīvi notika mūsu mācības attālināti. Tās ir katra centa vērtas, jo pat salīdzinoši īsā posmā, kas manai grupai bija 7 mēneši, iegūts ir fenomenāli daudz. Vai es atkāroti apgūtu kādu izglītības programmu Ogres tehnikumā pēc šīm mācībām? OBLIGĀTI, jo man nav ne mazāko šaubu par pedagogu profesionalitāti un mācību saturu. Man patika gan forma kādā mums notika mācības, gan laiks, kurā tās notika un galvenais bija pasniedzēji, kuriem tiešām rūpēja, lai mēs izprotam jautājumus un iegūstam katrs sev nepieciešamās zināšanas. Mūsu izlaidums 3. decembrī, kad praktiski visas grupas dāmas un pasniedzējas satikās klātienē, bija perfekta odziņa uz gardās kūkas!

 

Izsakām pateicību par iedvesmu un neatlaidību visiem šīs izglītības programmas īstenošanā iesaistītajiem pedagogiem: Indra Purs, Ieva Use-Cimmermane, Iveta Ozola, Ģirts Barkāns, Ieva Kalniņa, Linda Neško, Mārtiņš Linde, Agrita Kalnozola, Ilva Ozola, Ilze Andersone, Lauris Kalniņš, Dace Laiva, Kristīne Dreija, Iveta Grīviņa-Dilāne, Una Ozola-Ozoliņa, Laura Hrisanfova, Dace Runča.

Vēlam veiksmi programmas absolventiem aizstāvēto projektu īstenošanā!

 

Projektu vadītāja Monta Bergmane