Profesionālās pilnveides izglītības programmas “Ainavu arhitektūra, teritorijas plānošana” īstenošana Ogres tehnikumā

Noslēdzot profesionālās pilnveides izglītības programmas “Ainavu arhitektūra, teritorijas plānošana” īstenošanu Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.4.1.0/16/I/001 “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” ietvaros, 2022. gada 27. augustā savus noslēguma darbus – izvēlētās teritorijas labiekārtošanas projektus – aizstāvēja šīs programmas pēdējās mācību grupas dalībnieki. 

Līdz šim, sadarbībā ar Latvijas Ainavu arhitektu asociāciju un citiem šīs jomas atzītiem profesionāļiem, izglītības programmu “Ainavu arhitektūra, teritorijas plānošana” absolvēja un apliecību par profesionālās pilnveides izglītības programmu saņēma 267 izglītojamie. 

Ar mācību pieredzi dalās:

Dace Seļakova, 18AAp grupa: Kursi pavēra citu skatījumu uz pasauli, pēkšņi tu ieraugi koku formas, krāsas, nokrāsas, lapu rakstus, toņu nianses. Pēkšņi parks vairs nav parks bet kompozīcija, pat bērnu spēļu laukums ir kāda smalki plānots darbs. Saproti, ka krāsas dobēs nav nejauši izvēlētas, saproti, ka patiesībā ainavu arkitektūrai apakšā ir vesela zinātne ar skatu leņķiem, cilvēka prāta uzbūvi utt. Un tikai to visu zinot tu vari radīt pievilcīgu ainavu, kas pēc laika nesāk kaitināt un sagādā prieku cauru gadu. Iesaku. Ceru ka iegūtās zināšanas izmantošu ne tikai savā dārzā! 

Ivita Bogdanoviča, 18AAp grupa: procesā bija iespējams apgūt zināšanas pie speciālistiem, kas ne tikai teorētiski var pastāstīt kas ir pareizi, bet arī paši praktiski nodarbojas ar ainavu plānošanu un teritorijas labiekārtošanu. Ļoti noderīgi bija ierosinājumi no Lindas Neško, ko varēja pielietot noslēguma darbā. Tāpat ļoti aizraujošas bija nodarbības pie Agritas Kalnozolas un Ievas Uses-Cimmermanes. Viņas palīdzēja augos saskatīt īpatnības, kuras līdz šim pat nebija pamanītas. Datorgrafikas nodarbībās mēs iemācījāmies savas trakās idejas ielikt programmā, lai varētu parādīt arī citiem. Lai arī mācības aizņēma salīdzinoši daudz laika, tas bija vērtīgi pavadīts laiks. Var tikai piekrist pasniedzējai Lindai, kura teica, ka pēc mācību beigām mēs apkārtni redzēsim pavisam savādāk. Paldies par šo vienreizējo iespēju. 

Viktors Kudrjavskis, 18AAp grupa: Izglītības programmas “Ainavu arhitektūra, teritorijas plānošana” izvēle bija pilnīgi nejauša. Kad uzzināju par šo izglītības programmu, nolēmu vienkārši paskatīties, ko viņi piedāvā. Ogres tehnikuma profesionālās pilnveides izglītības programma “Ainavu arhitektūra, teritorijas plānošana”  ir kļuvusi par Dieva dāvanu – manu pēdējo 15 gadu hobiju. Paldies komandai par programmu, par tās saturu un iespēju apgūt to attālināti. Ļoti interesants nodarbību grafiks, intensīvs, bet tiešām iespējams, neskatoties uz aizņemtību. Spēju apgūt grafiskās programmas, neskatoties uz elementāru zināšanu trūkumu. Un pats galvenais – apbrīnojamā atmosfēra, kas radās mācību laikā grupā un ar pasniedzējiem. Cieņa visiem un liels paldies par vērtīgāko pieredzi. Kas šaubās – nevilcinieties, izmaksas ir niecīgas, bet rezultāts fantastisks.

Aija Uzula, 17AAp grupa: Lai gan ikdienā savā tiešajā darbā iegūtās zināšanas nepielietoju, jo strādāju nesaistītā jomā, apgūstot programmu “Ainavu arhitektūra un teritoriālā plānošana”, guvu ļoti vērtīgas zināšanas, kas mani bagātinājušas un ļāvušas izpausties citur. Programmu docē ļoti zinoši jomas speciālisti, iedvesmojošas personības, kuras ne tikai sniedza grāmatās fiksētas zināšanas, bet arī dalījās ar nenovērtējamu pieredzi. Programmas apguvei bija nepieciešama ļoti aktīva iesaistīšanās, intensīva darbošanās, kas lieliski trenēja apgūstamo kursu iemaņas. Ogres tehnikuma profesionāļi nodrošina ļoti bagātīgu izglītošanu un raisa neviltotu programmas dalībnieku interesi par apgūstamo materiālu. Programmas apgūšana man nozīmēja ielekšanu mani ļoti interesējošā, taču līdz šim nekad neiepazītā jomā, kas ļoti aizrāva un deva jaunus impulsus iedvesmai. Ļoti novērtēju iespēju mācīties attālināti, tā bija liela priekšrocība, lai spētu piepildīt sapni  un apgūt ainavu arhitektūras zināšanas.

Guntars Vagners, 16AAp grupa: Šo programmu izvēlējos apzināti. Tēma un ar to saistītā problemātika ir manu profesionālo interešu redzeslokā. Biju un esmu pamatoti motivēts tās izzināšanā. Mācību rezultātā esmu guvis labas, profesionāla līmeņa zināšanas un iemaņas. Attālinātā komunikācija nebūt netraucēja. Par mācībspēku veikumu izsaku lielu gandarījumu. Tika demonstrēta augsta profesionalitāte un dzīva, cilvēcīga komunikācija. Arī administrēšanas procesi bija labā līmenī.

Izsakām pateicību par iedvesmu un neatlaidību visiem šīs izglītības programmas īstenošanā iesaistītajiem pedagogiem: Indra Purs, Laura Hrisanfova, Ieva Use-Cimmermane, Iveta Ozola, Ģirts Barkāns, Ieva Kalniņa, Linda Neško, Mārtiņš Linde, Agrita Kalnozola, Maruta Kaminska, Anna Katlapa, Ilva Ozola, Ilze Andersone, Lauris Kalniņš, Mārtiņš Strazdiņš, Dace Laiva, Kristīne Dreija, Henrijs Sinkevičs, 

Vēlam veiksmi programmas absolventiem projektu īstenošanā! 

Arī turpmāk visiem interesentiem piedāvāsim  apgūt šo programmu.  Sīkāka informācija https://ovt.lv/maksas-izglitiba/.

 

Projektu vadītāja Monta Bergmane