Patriotiskās audzināšanas pārgājiens Ogres Zilajos kalnos

2023.gada 8.septembrī, Ogres novada skolu skolēni, tostarp Ogres tehnikuma audzēkņi kopā ar grupu audzinātāju Tatjanu Skābardi pulcējās Ogres Zilajos kalnos, dodoties kopīgā militāri patriotiskā pārgājienā, kas veltīts pirms 106 gadiem Mazās Juglas apkārtnē notikušo kauju atcerei. Aptuveni 3 km garajā distancē dalībnieki devās no diviem virzieniem – Ogres un Ikšķiles –, abām gājēju kolonnām vēlāk satiekoties pārgājiena galamērķī – pasākuma galvenajā norises vietā pie Dubkalnu ūdenskrātuves.

Šāds pārgājiens septembra sākumā Ogres Zilajos kalnos ir kļuvis par ikgadēju tradīciju – tas norisinās kopš 2015. gada ar mērķi skolēniem izkopt savu nacionālo pašapziņu un piederības sajūtu Latvijai, izzināt vēsturi un izrādīt cieņu karavīriem, kuri cīnījās un krita. Īpaši svarīgs pasākums ir šajā ģeopolitiski sarežģītajā laikā, kad patriotismam ir īpaša nozīme jauniešu audzināšanā.

Pasākuma ietvaros varēja iepazīties ar militāro tehniku un ekipējumu, kā arī piedalīties atjautības un veiklības sacensībās un izglītojoši informatīvās aktivitātēs, ko organizēja Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljons, Militārā policija, Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki, Jaunsardze,  29. Ogres skautu un gaidu vienība, Ogres novada Sporta centrs, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ogres daļa, Ogres novada Izglītības pārvaldes jaunatnes darbinieki u.c.