Ogres tehnikums turpina Vecbebru biškopības tradīcijas

Ogres tehnikuma (OT) izglītības programmu īstenošanas vietā Vecbebros 16.septembrī mācības pieaugušo tālākizglītības programmā uzsāka biškopji.

OT direktore Ilze Brante, uzrunājot audzēkņus, sacīja: “Esmu pārliecināta, ka mums šis kopsadarbības gads būs ļoti jauks, jo mēs turpinām Vecbebru tradīcijas, un mēs kopā mācīsimies.”

Mācību programma ir plaša un daudzveidīga. Audzēkņi apgūs teorētiskās un praktiskās zinības. Piemēram, bišu saimes bioloģija, biškopības inventārs, dravošana, bišu slimības un kaitēkļi, biškopības produktu ražošana un pārstrāde, barības bāze, plānošana un uzskaite dravā, uzņēmējdarbības pamati – tas viss tiks vispusīgi izskatīts.

Mācību dravas vadītājs ir Ēriks Mozga. Tas ir jauns amats OT štatu sarakstā. Mācību dravas vadītāja pārziņā jau nākamajā pavasarī būs 70 bišu saimes.

Anita Svoka kļuvusi par OT muzejpedagogu Vecbebru Biškopības muzejā. I.Brante plāno, ka izdosies muzeju attīstīt tālāk, lai tas kļūtu par valsts atzītu jeb akreditētu muzeju, kuram būtu lielākas iespējas piesaistīt finansējumu.

Šis gads lauksaimniekiem nav viegls, jo laika apstākļi rada daudz problēmu un, iespējams, tālākizglītībai nav kad pievērsties. Ja nu kāds potenciālais biškopības programmas audzēknis vēlas uzsākt mācības vēl šajā gadā, tad līdz nākamajai tikšanās reizei, kura būs oktobrī, to vēl var izdarīt, piesakoties OT.