Ogres tehnikums organizē semināru dizaina un mākslas jomas pedagogiem vides dizainā

Ogres tehnikums organizē semināru dizaina un mākslas jomas pedagogiem vides dizainā

Ogres tehnikums ar Valsts Izglītības satura centra atbalstu un sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru 24.aprīlī realizēja profesionālās pilnveides semināru dizaina un mākslas jomas pedagogiem 8 stundu apjomā: Jaunā Eiropas “Bauhaus” principi interjera dizaina projektos kultūras mantojuma vidē.

Atbilstoši apskatāmajai tēmai semināra norisei tika izraudzīta arhitektes Zaigas Gailes vadībā rekonstruētā Rūmenes muiža. Rekonstrukcijas projekts, savulaik saņēma Latvijas Arhitektu savienības balvu kā “Labākā pārbūve”.

Seminārā piedalījās dizaina un mākslas jomas pedagogi no visām Latvijas Dizaina un mākslas vidusskolām un tehnikumiem, kur realizē vides dizaina programmas, kā arī klausītāji no Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un dizaina institūta un Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji .

Ar savu pieredzi un skatījumu par Jaunā Eiropas “Bauhaus” principu pielietošanu interjera dizaina projektos dalījās izcilas Latvijas arhitektes un dizaineres:

Zaiga Gaile

Zaigas Gailes biroja vadītāja un vadošā arhitekte,

Zane Tetere Šulce

CEO, dibinātāja, vadošā arhitekte un dizainere Open AD

Vieslektore Latvijas Mākslas akadēmijā.

Lektore Riseba

Andra Šmite

SIA ADRESE arhitekte.

Lektore Latvijas Mākslas akadēmijā

Semināra dalībnieki ne tikai noklausījās arhitektu stāstījumus, bet arī klātienē, kopā ar Zaigu Gaili izstaigāja un apskatīja brīnišķīgo Rūmenes muižas kompleksu.