Ogres tehnikums Latvijas Profesionālās vidējās izglītības pedagogiem organizē semināru “Navigācijas dizains pilsētvides kontekstā”

14. oktobrī Ogres tehnikums, saskaņā ar Izglītības un zinātnes ministrijas deleģētajiem uzdevumiem noteiktajās metodiskajās jomās profesionālajām kvalifikācijām Vides dizainera asistents ar specializācijām ˗ Interjera dizainera asistents un Ārtelpu dizainera asistents, Latvijas Profesionālās vidējās izglītības vides dizaina jomas pedagogiem  organizēja praktiskās darbības seminārs Navigācijas dizains pilsētvides kontekstā. Navigācijas dizaina idejošana topošajam Cēsu radošajam un digitālajam kvartālam “Rainis”.

Dienas pirmajā daļā publiskās vides arhitekte, Wing Space vadošā dizainere Guna Akona dalījās savā redzējumā un pieredzē par navigācijas dizaina veidošanas principiem, Cēsu novada būvvaldes arhitekte Vēsma Lukstiņa norādīja uz nosacījumiem un likumdošanu, kas jāņem vērā pilsētvidē izvietojot vizuālo informāciju, savukārt Cēsu novada pašvaldības komunikāciju nodaļas pārstāvis Kārlis Pots atklāja pilsētas tālākās attīstības vīziju.

Dienas otrajā daļā pedagogi iejutās audzēkņu lomā, idejoja un veidoja prototipus Navigācijas dizainam topošajam Cēsu radošajam un digitālajam kvartālam “Rainis”. 

Pēc aktīvās darbošanās pedagogi apmeklēja Zeit radošo kvartāla Līgatnē, iepazinās ar Līgatnes bijušās ķiveru rūpnīcas iekštelpām un apkārtni, atklājot industriālā mantojuma pārtapšanu mūsdienīgā kultūras, mākslas un aktīvās atpūtas vietā.

Vakara noslēgumā tika piedāvāta iespēja apmeklēt Zeit mūzikas vakaru.