Ogres tehnikuma video operatori 2. maijā devās mācību ekskursijā Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros

Ogres tehnikuma video operātori 2. maijā devās mācību ekskursijā Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros uz kinoteātris “Forum Cinemas” un noskatījās filmu “Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks”

Uzzinot vairāk par izcilo režisoru un operatoru Juri Podnieku audzēkņos raisījās pārdomas par profesionāli nozīmīgiem jautājumiem.

Šo filmu skatījos jau otro reizi, un, ja godīgi, šoreiz man tā likās interesantāka. Nemāku teikt, kāpēc, taču varbūt tas bija tādēļ, ka es pievērsu vairāk uzmanības sīkumiem un ieraudzīju arī ainas, ko neatcerējos no pirmās skatīšanās reizes. Man šī filma tiešām ļoti patika, tā iedvesa dažādas domas un emocijas. Nenožēloju iespēju to noskatīties atkārtoti. Mani ļoti saista šādas vēsturiskās tēmas un Latvija. Vēlētos saukt sevi par patriotu, tādēļ arī vēlos izzināt Latvijas smagākos vēstures mirkļus, kas noveda pie tā, kas mums ir šodien. Tā skaitā sanāk nonākt arī pie ievērojamām personībām, un tās izzināt, manuprāt, ir tikpat svarīgi, lai saprastu, kādas vērtības piemita mūsu tautas varoņiem, un no tām mācītos. Man šķiet diezgan bēdīgi redzēt, ka principā uz katru šīs filmas seansu zālē nebija vairāk par 10 cilvēkiem. Pārsvarā skatītāji bija seniori, kas arī lika vairāk aizdomāties par mūsdienu jauniešu interesēm – reti kuram interesē šāda veida filmas. Līdz šim arī mani īpaši nesaistīja dokumentālais kino, taču tagad saprotu vai vismaz sāku saprast tā vērtību un nozīmi (īpaši mūsdienās). Es gribētu, lai katrs cilvēks, bet jo sevišķi jaunietis, noskatās šo filmu un lai pieiet tai ar atvērtu prātu, jo, manuprāt, no tās var paņemt diezgan daudz un aizdomāties par to, ka visu, kas mums ir, ļoti ātri var pazaudēt.

Rasa Švirēviča 1VO

“Podnieks par Podnieku. Laika liecinieks” ir filma, kas uzrunā jeb kuru skatītāju, it īpaši latvieti, bet kā topošajam video operatoram šī filma ir nenovērtējami svarīgs ieskats šajā industrijā un tajā ko šāda profesija nozīmē. Manuprāt, mums ir ļoti paveicies ar to, ka mums, kā topošajiem video operatoriem, ir kāds uz kuru mēs varam raudzīties un no kura mēs varam tik daudz ko mācīties un to pašu atrast tepat Latvijā, jo tomēr šī profesija ir ļoti specifiska. Dēļ tā bieži vien, man liekas, daudzi operatori vai jeb kura cita veida mākslinieki domā vai ir kāda jēga tajā, ko viņi dara, un šī filma parādija, ka ir un tāpēc kalpos kā iedvesma daudziem māksliniekiem, it īpaši video operatoriem kā mums.

Mani ļoti iedvesmoja šī filma un tās beigās tiešām bija sajūta, ka es ne tikai vienkārši noskatījos filmu, bet ka es piedzīvoju šo stāstu personīgi.

Estere Nikola Krūmiņa 1VO

 

Ar cieņu,

Liena Valeskalne