Ogres tehnikumā notiek Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu konkurss elektronikas un IKT jomā.

Ogres tehnikumā notiek Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu konkurss elektronikas un IKT jomā.

2022.gada 29.aprīlis Ogres tehnikumā bija īpaša diena elektronikas un IKT jomas jauniešiem un pedagogiem, jo uz profesionālo prasmju konkursu elektronikas jomā ieradās Jēkabpils Agrobiznesa koledžas, profesionālās izglītības kompetences centra “Rīgas Tehniskā koledža”, profesionālās izglītības kompetences centra “Saldus tehnikums”  un Daugavpils tehnikuma jaunieši.

Konkursa dienas rīts iesākās ar svinīgu pasākumu, kura laikā jauniešus un pedagogus uzrunāja gan Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante, gan Ogres tehnikuma audzēknes ar muzikālu sveicienu, gan šīs dienas īpašie viesi – Latvijas elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas izpilddirektore Inese Cvetkova un Nozares izglītības eksperte Mārīte Seile.

Svinīgā daļa noslēdzās ar īpašu pasākumu Ogres tehnikumam – sadarbības līguma parakstīšanu ar Transporta un sakaru institūtu, tādā veidā apstiprinot savstarpēju atbalstu pedagogiem un audzēkņiem. Īpaši jāatzīmē, ka Transporta un sakaru institūta pārstāvji vadīja arī vienu no konkursa uzdevumu kontrolpunktiem, kuru iepriekš sagatavoja.

Dienas laikā Ogres tehnikums noslēdza sadarbības līgumu arī ar Ventspils Augstskolu, kad atkal izjutām gandarījumu par Ventspils Augstskolas rektora personīgu ierašanos klātienē, lai parakstītu līgumu, lai iepazītos ar tehnikuma telpām un vērotu konkursa norisi. Jāmin arī tas, ka vienu no konkursa uzdevumu kontrolpunktiem bija sagatavojis Ventspils Augstskolas ITF Inženierzinātņu nodaļas vadītājs Jānis Šate.

Kopumā konkursa uzdevumu sagatavošanā un vadīšanā aktīvi iesaistījās Ogres tehnikuma sadarbības partneri un atbalstītāji: profesionālās izglītības kompetences centrs “Rīgas Tehniskā koledža”, Ogres biznesa inkubators, SIA “HansaMatrix Pārogre”, SIA “LEXEL FABRIKA”, Ventspils Augstskola un Transporta un sakaru institūts.

Šoreiz konkurss notika netradicionāli, jo jaunieši no dažādām izglītības iestādēm izlozēja katrs savu  numuru, sadaloties astoņās komandās, izdomājot komandas nosaukumu. Dienas laikā  katra komanda veica 8 dažādus uzdevumus, kas atradās 8 dažādos kontrolpunktos: lodēšana, produkta defektu diagnostika, Arduino programmēšana, elektrisko lielumu mērījumi, shēmas montāža, shēmas atkļūdošana un biznesa idejas ģenerēšana. Katrā kontrolpunktā jaunieši startēja ar savu komandas nosaukumu, lai kontrolpunktu vadītāji nezinātu, kuru izglītības iestādi katrs no dalībniekiem pārstāv. Katrā no kontrolpunktiem komandas varēja iegūt 20 punktus, bet pavisam kopā varēja iegūt 160 punktus.

Dalībnieku komandas:

  1. Lielie veči (Armands Vaņins un Tomass Žukovskis);
  2. Daugavas elektriķi (Ņikita Ivanovs un Valts Leitlands);
  3. Desiņas (Sandris Pupiņš un Artūrs Šteinbergs);
  4. EK elektromagnētiskie (Einārs Dārznieks un Kristers Gaidlazde);
  5. Intel (Mareks Pavlovs un Agris Dembovskis);
  6. Zibsnis (Daniels Kuģis un Pēteris Melbārdis);
  7. AJMBB (Armands Jānis Millers un Bogdans Bulanovs);
  8. Šašliki (Dāvids Novikovs un Ruslans Kožanovs).

Dienas beigās katrs dalībnieks saņēma piemiņas balvu no Latvijas elektrotehnikas un elektronikas ražošanas asociācijas, savukārt pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma arī vērtīgākas balvas no Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas ražošanas asociācijas, Transporta un sakaru institūta, SIA “HansaMatrix Pārogre” un SIA “LEXEL FABRIKA”. Tāpat jaunieši saņēma arī pārsteiguma balvas no Ogres biznesa inkubatora un Transporta un sakaru institūta par īpašu uzdevuma izpildījumu.

Komandu vietu sadalījums
KOMANDA IEGŪTIE PUNKTI KOPĀ IEGŪTĀ VIETA
Šašliki (Ogres tehnikums un Daugavpils tehnikums) 127 1
Lielie veči (Ogres tehnikums un Daugavpils tehnikums) 121 2
AJMBB (Rīgas Tehniskā koledža un Jēkabpils Agrobiznesa koledža) 117 3
Intel 109 4
EK elektromagnētiskie 101 5
Daugavas elektriķi 97 6
Desiņas 90 7
Zibsnis 88 8

Ogres tehnikums izsaka vislielāko pateicību mūsu sadarbības partneriem un profesionālās izglītības iestādēm par atbalstu un dalību konkursa norisē! Tiekamies 2023.gada elektronikas konkursā!

Elektronika ir nozare, kas ir, bija un būs kopā ar mums – tā ir mūsu nākotnes nozare!