Ogres tehnikumā norisinājās trīs SkillsLatvia 2021 nacionālie prasmju konkursi

Laika posmā no 21. līdz 26. maijam, Ogres tehnikumā klātienē norisinājās valsts līmeņa konkursa SkillsLatvia 2021 trīs finālkonkursi no četrpadsmit – “Smago spēkratu remonts un apkope”, “Mēbeļu izgatavošana” un “Skatlogu dizains un noformēšana”.

SkillsLatvia ir ikgadējs nacionāla līmeņa profesionālās meistarības konkurss profesionālās izglītības audzēkņiem. Tajā jaunie profesionāļi demonstrē savu prasmju izcilību, savstarpēji sacenšoties par medaļām un iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajos meistarības konkursos EuroSkills un WorldSkills.

Ogres tehnikumā sacensties un parādīt savas prasmes bija ieradušies jaunieši no visas Latvijas, turklāt katrā no konkursa kategorijām piedalījās arī Ogres tehnikuma audzēkņi.

SkillsLatvia 2021 profesionālo prasmju konkursā “Smago spēkratu remonts un apkope” par labākā jaunā profesionāļa titulu sacentās četru profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi. Ogres Tehnikumu šajā konkursa kategorijā pārstāvēja jaunais topošais smago spēkratu mehāniķis Matīss Vaivods, izcīnot godpilno otro vietu. Jāpiebilst, ka Matīss pirmos trīs gadus tehnikumā apguva meža mašīnu operatora profesiju, un tikai pagājušā gada beigās skolotājs Andris Tilaks, kas ir viens no labākajiem profesionālo mācību priekšmetu pedagogiem spēkratu mehāniķiem Latvijā, aicināja Matīsu pāŗorientēties uz spēkratu mehāniķa apguvi. Spēkratu mehāniķa profesija ir ļoti atbildīga un sarežģīta, tāpēc Matīsa iegūtā 2.vieta ir pat vairāk vērta nekā pirmā.

Jaunajiem profesionāļiem tika doti uzdevumi četros uzdevumos: smago spēkratu dzinējs, hidrauliskā sistēma, transmisija un elektriskās sistēmas, katrā no moduļiem izpildot noteiktas darbības.

Smago spēkratu apkope un remonts

1. vieta

Rinalds Vanters, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums

2. vieta

Matīss Vaivods, Ogres tehnikums

3. vieta

Uģis Āboliņš, Smiltenes tehnikums

 

Profesionālo prasmju konkursi “Mēbeļu izgatavošana” un “Skatlogu dizains un noformēšana “ bija ļoti darbietilpīgu un sarežģīti, jo norisinājās divas dienas.

Prasmju konkursā “Mēbeļu izgatavošana” savas spējas sekretera tipa mēbeles vai galda izgatavošanā atbilstoši tehniskajai dokumentācijai, pierādīja konkursanti no 7 mācību iestādēm, kuru vidū bija arī Ogres tehnikuma izglītības programmas “Kokizstrādājumu izgatavošana” 2. kursa students Endijs Burkovskis.

Lai arī Endijs šoreiz neieguva kādu no godalgotajām vietām, viņš atzina, ka konkursa uzdevums licies sarežģīts un gatavošanās laiks konkursam bijis pavisam niecīgs, praktiski divas nedēļas, taču viss izdevies labi. “Rokas pašas zināja ko darīt, neskatoties uz to, ka bija diezgan liels pārtraukums sēžot mājas. Viss galvā kā datorā jau bija salicies, ko darīt, ko nedarīt un uz to es arī paļāvos,” norāda Endijs.

Mēbeļu izgatavošana

1. vieta

Ditmārs Voitiņš, Rīgas Mākslas un mediju tehnikums

2. vieta

Niks Petrovs, Aizkraukles Profesionālā vidusskola

3. vieta

Jānis Švēde, Jelgavas Tehnikums

 

Savukārt prasmju konkursā “Skatlogu dizains un noformēšana” par uzvarētājas titulu sacentās 5 Latvijas profesionālo mācību iestāžu audzēknes. Konkursantēm bija jāsagatavo skatloga stendu bērnu precēm vienotā stilā, papildinot to ar tēmai atbilstošiem elementiem un dekoriem un iekļaujot 3D dekoratīva objekta veidošanu.

Skatlogu dizains un noformēšana

1. vieta

Linda Gusta, PIKC Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola

2. vieta

Endija Viktorija Barkauska, Ogres tehnikums

3. vieta

Valērija Romanova, PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”

Ogres tehnikumu šajā prasmju kategorijā pārstāvēja topošā vides dizaina speciāliste Endija Viktorija Barkauska.

Endija Viktorija norāda, ka konkursā viss izdevies, kā iecerēts un, lai gan sākumā bijis neliels stress, ka visu nepaspēs, ar laiku tas mazinājies un izdevies darbu pabeigt noteiktajā laikā. “Konkursa uzdevums bija interesants un prāta vētra galvā radīja idejas,” atklāj Endija Viktorija.
Pirms konkursa notikusi arī gatavošanās, kuras laikā Endija Viktorija ar skolas Dizaina un mākslas nodaļas vadītāju, attālināti veidoja vizualizācijas, zīmēja skices un pildīja citus uzdevumus, kas varētu palīdzēt konkursa uzdevuma izpildei.