Ogres tehnikuma komandai pārliecinoša uzvara konkursā “Klientu apkalpošanas speciālists 2023”, Valmierā

2023. gada 22. februārī Klientu apkalpošanas speciālistu 2KL grupas meitenes – Amanda Kuzmina, Agnese Frīdenberga, Zane Lukstiņa un profesionālo priekšmetu skolotāja Aļona Lukašenoka, devās ceļā uz Valmieru, lai profesionālās meistarības konkursā “Klientu apkalpošanas speciālists 2023” pārstāvētu Ogres tehnikumu. Meitenes šo godu izcīnīja piedaloties Ogres tehnikuma konkursā, kur 10 dalībnieku konkurencē izcīnīja pirmās trīs vietas. Latvijas konkursam gatavojās arī Evita Vesmane, lai nepieciešamības gadījumā varētu aizstāt kādu no dalībniekiem.

Konkursā piedalījās 7 skolu komandas (Ogres tehnikums, Aizkraukle, RVT, Jelgava, Liepāja, Valmiera, RTPV).  Jau reģistrējoties, meitenēm bija jāizlozē kārtas numurs, kādā secībā būs jāstartē visos uzdevumos. Mūsu komandai smaidīja veiksme, jo pēc vārdiem: “Tikai ne pirmais”, kapteine Amanda izlozēja trešo kārtas numuru. Konkursantiem bija jāveic trīs uzdevumi:

  1. Viktorīna Quizziz vidē, 15 testa jautājumi par Klientu apkalpošanas situācijām, lietišķo etiķeti un komunikāciju. Katram jautājumam bija atvēlētas 30 sek.
  2. Katra komanda izlozēja savu telpu, žūrijas klātbūtnē iepazinās ar telpu, tikās ar konkrētā biroja darbinieku, novērtēja darba vides riska faktorus, iekārtojuma atbilstību ergonomikas prasībām un estētisko noformējumu. Par konstatētajām nepilnībām bija jāsagatavo prezentācija, kur bija jāpamato trūkumi, priekšrocības un jāpiedāvā risinājumi trūkumu novēršanai. Sagatavotā atskaite jāprezentē žūrijai. Uzdevuma izpildei kopumā tika atvēlētas 2 stundas.
  3. Šajā uzdevumā piedalījās tikai skolas komandas kapteinis. Atbilstoši izlozētajai situācijai, izmantojot profesionālās iemaņas klientu apkalpošanā, komunikācijā un problēmsituāciju risināšanā, jārod klienta problēmas risinājums, piedāvājot atbildes un risinājumus, kas klientam būs pieņemami.

Kamēr mūsu meitenes pierādīja sevi konkursa uzdevumos, visu komandu pavadošie pedagogi devās iepazīties ar pieredzes stāstiem un pat piedalīties garšīgā meistarklasē. Vispirms tikāmies ar Valmierā esošās Hotel Wolmar viesnīcas īpašnieci Liānu Danci. Interesants bija īpašnieces stāstījums par viesnīcas tapšanu, paplašināšanos un rekonstrukciju 23 gadu garumā. Bija iespēja apskatīt gan standarta, gan pusluksusa numurus. Tāpat apskatīt abas semināru un banketu telpas un iepazīties ar restorānu divos stāvos. Interesantākais viesnīcas pastāvīgais iemītnieks – papagailis Čarlijs, sveicināja mūs ar skanīgu “Čau!”. Apskatījām arī SPA kompleksu ar pirti un masāžas baseinu.

Tā kā pavadošā skolotāja no Ogres tehnikuma māca Biroja darba organizēšanu, kur viena no tēmām ir telpas estētiskais noformējums, tad interesanti bija apskatīt iekārtojuma dizainu, īpaši interesanta bija tieši apgaismojuma elementu izvēle un dažādās tekstūras sienu apdarei visā viesnīcā. Tie ir piemēri ar ko stundās iepazīstināt audzēkņus.

Tālāk devāmies uz R Chocolate ražotni Trikātā. Ražotnes īpašniece un šokolotjē Raisa, nodemonstrēja šokolādes temperēšanas iespējas mājas apstākļos, sniedza praktiskus padomus dekorēšanā ar šokolādi, kā arī visiem pedagogiem bija iespēja aizvest mājās šokolādes tāfelīti ar pašu dekorējumu. Nu un protams, bez dažādu šokolādes veidu degustēšanas neiztikām. Tāpat bija iespēja pagaršot šokolādes kraukšķus, kas ir populārākā prece pircēju vidū.

Atgriežoties no ekskursija, pārrunājām konkursa uzdevumus, un meitenes nebūt nejutās pārliecinātas, jo bija jūtama konkurence no citu skolu komandām, it īpaši otrajā uzdevumā. Pārliecinātas par savu sniegumu meitenes bija tieši 3. uzdevumā, kur izspēlēja situāciju, sniedzot problēmsituācijas risinājumu interneta pakalpojumu sniegšanas uzņēmumā klientam, kam neapmierināja uzņēmuma piedāvātā interneta pārraides ātrums.

Kamēr gaidījām rezultātu apkopojumu, baudījām gardas pusdienas, un mūs pie galda apkalpoja Valmieras tehnikuma viesmīlības specialitātes audzēkņi. Pēc tam bija iespēja iepazīties ar pašu Valmieras tehnikumu, dažādām laboratorijām: metālapstrādes, metināšanas, pārtikas apstrādes un ražošanas, kā arī apskatīt dienesta viesnīcas telpas, istabiņu veidus.

Kopvērtējumā trešo vietu ieguva Rīgas Valsts tehnikuma komanda, otro vietu Valmieras tehnikums un godpilnā pirmā vieta Ogres tehnikuma komandai.

Paldies skolai par atbalstu dalībai konkursā!

Paldies skolotājiem par sagatavošanu Lindai Meņģei (jo meitenes novērtēja pirmajā kursā apgūto), Ingai Lišmanei, Ligitai Āzenai un Aļonai Lukašenokai!

Sirsnīgs sveiciens meitenēm par gatavošanos, par dalību konkursā un labu sadarbību! Lai šī nav pēdējā pirmā vieta!

 

Aļona Lukašenoka

Profesionālo priekšmetu pedagogs