Ogres tehnikuma jaunie pavāri piedalās filmas veidošanā par Jāņu sieru

Ogres tehnikuma jaunie pavāri, 3. kursa audzēkņi Vineta Grūbe, Patrīcija Bondaļuka, Mārtiņš Ābele, Aleksandrs Turanovs, Kaspars Vasiļūns un Artis Rudzinskis, skolotājas Zinaidas Bāras vadībā un biedrības “Siera klubs” valdes priekšsēdētājas Vandas Davidanovas iedvesmoti, piedalījās materiāla  veidošanā par Jāņu siera izmantošanas iespējām ēdienos. Filmēšana notika A/S Jaunpils Pienotava ražotnē Jaunpilī, un materiālu filmēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra speciālisti.

Jāņu siers ir Latvijas nacionālais lepnums un šis produkts ir iekļauts Eiropas Savienības Garantēto tradicionālo īpatnību reģistrā. Filma būs stāsts ne tikai par ražošanu, bet arī par cienastu Jāņu bērniem : košām siera platēm, gardiem burgerīšiem ar sieru, delikatesi – šķēlītēm, apceptām uz sausas pannas, iegūstot brūnu garoziņu, tās ēd ar dažādām piedevām, jo Jāņu siers (tāpat kā jebkurš cits) sader ar jebkuru citu produktu.

Tehnikuma audzēkņi un skolotāja Zinaida Bāra piedāvāja arī savu cienastu : pēc sentēvu receptes sietus Jāņu siera divus ritulīšus. Kopumā bija interesanti, jo īpaši – ekskursija ražotnē. Paldies, Viesturam Krilovam, A/S Jaunpils Pienotava vadītājam, paldies darbīgajiem Ogres tehnikuma audzēkņiem, kuri palīdzēja Latvijas ražotāju Jāņu sieriem “iziet” tautās.