Ogres tehnikumā jaunais gads sācies valsts līmeņa konkursu – nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2022 pusfinālā “Mēbeļu izgatavošana”.

27.janvāra rīts Ogres tehnikumā atnāca ar patīkamu rosīšanos, jo jau 9.00 sākās sešu stundu ilgas sacensības nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2022 pusfinālā “Mēbeļu izgatavošana”. Pusfinālā piedalījās jaunieši no 7 profesionālās izglītības iestādēm  – Ogres tehnikuma, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma, Aizkraukles Profesionālās vidusskolas, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas, PIKC “Rīgas Tehniskā koledža” un Rēzeknes tehnikums.

Jaunajiem galdniekiem sešās stundās bija jāizgatavo instrumentu organizators. Konkursantiem bija jāievēro tehniskais rasējums ar precīziem izmēriem katrai instrumentu organizatora/kastes detaļai. Papildus tam bija jāizgatavo un instrumentu kastē jāiemontē atvilktne nelielu instrumentu vai priekšmetu glabāšanai. Atvilktnes stūru savienojumus – iestrādājot dzeguļu-bezdelīgastu savienojumu –  drīkstēja izgatavot tikai ar rokas instrumentiem, kas nav mehanizēti, bet atvilktnes fasāde  jānofiksē ar kokskrūves stiprinājumu atvilktnes priekšpusē

Jāatzīmē, ka jau pirms konkursa jaunieši bija saņēmuši saņems tehnisko dokumentāciju, kurā bija norādīti parametri instrumentu organizatora izveidei.

Kamēr audzēkņi veica konkursa uzdevumu, Ogres tehnikums bija parūpējies par iespēju pedagogiem piedalīties gan praktiskās darbības seminārā, kura laikā bija iespēja iepazīties un praktiski darbībā izmēģināt Milwaukee rokas elektroinstrumentus. Savukārt dienas otrajā pusē pedagogi iepazinās ar Ogres pilsētas bibliotēku, kas šobrīd ir lielākā pasīvā publiskā koka konstrukciju ēka Latvijā.

Dienas noslēgumā gan jaunieši, gan konkursanti saņēma apliecinājumus par paveikto – pēc sešu stundu ilgas sacensības nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa SkillsLatvia 2022 pusfinālā “Mēbeļu izgatavošana” tika noskaidroti labākie topošie mēbeļu galdnieki.

 Konkursa uzdevumu visprasmīgāk izpildīja Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma audzēknis Ričards Līsmanis, izgatavojot precizitātes un funkcionalitātes ziņā labāko instrumentu kasti, bet finālam kvalificējās arī Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēknis Māris Jākabsons, Aizkraukles Profesionālās vidusskolas jaunais galdnieks Patriks Borovskis, Ogres tehnikuma audzēknis Endijs Burkovskis, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas topošais galdnieks Iļja Ivanovs un Rīgas Tehniskās koledžas audzēknis Ronalds Blumbergs.

Lai Endijam augsti rezultāti konkursa finālā! Paldies skolotājiem Mārtiņam Slagunam un Jānim Saulītim par kvalitatīvu darbu konkursa norises organizēšanā un audzēkņa sagatavošanā dalībai konkursā!