Ogres tehnikuma dalība pasākumā “Meža ABC”

Ogres tehnikuma audzēkņi kopā ar pedagogiem, šī gada 12.-13. maijā piedalījās meža īpašnieku biedrības “Meža konsultants” sadarbībā ar meža nozares uzņēmumiem un organizācijām rīkotajā pasākumā “Meža ABC”, kas norisinājās Padures pagasta “Struņķukrogā”. 

“Meža ABC” mērķis ir iepazīstināt , ieinteresēt un izglītot skolēnus no visas Latvijas par meža audzēšanu un dabas procesiem mežā. Apmeklējot 60 meža pieturas, skolēni un ģimenes caur aktīvu darbību, atbildot uz jautājumiem un pildot praktiskus uzdevumus, iepazinās ar meža audzēšanas ciklu un dažādiem procesiem dabā.

Pasākumā meža pieturās piedalījās nozares profesionāļi no dažādiem ar mežu un mežsaimniecību saistītiem uzņēmumiem un organizācijam. Ogres tehnikumam bija divas meža pieturas ar nosaukumiem “Meža mašīnu simulators” un “Kur apgūt mežkopja profesiju”. Abās meža pieturās apmeklētājiem bija iespēja iegūt informāciju par izglītības iespējām Ogres tehnikumā. Vienā meža pieturā skolēni, skolotāji, vecāki guva iemaņas darbā ar meža mašīnu simulatoru, savukārt otrā meža pieturā apmeklēji ar lielu interesi klausījās stāstījumā un pildīja praktiskus uzdevumus kas saistīti ar mežsaimniecības profesiju. Pasākuma apmeklētājiem ļoti patika darboties ar skolotāja Artura Cīruļa piedāvāto atrakciju – darbs ar “sporta zāgi”. Tas bija jautri!

Paldies par aktīvu, radošu un interesantu dalību pasākumā audzēkņiem: Kristai Zālītei (1MT), Austrai Teterei (1MT), Laurai Kleopatrai Vanagai (2KL), Mikam Krieviņam (3MO), Aleksim Aleksandram Robežniekam (1MO -1)  pedagogiem – Andai Vilciņai un Arturam Cīrulim ! 

 

Sanita Šerpa, pedagogs karjeras konsultants.