Ogres tehnikuma audzēkņi veiksmīgi piedalās Latvijas Kultūras kanona konkursā

2023./2024. gada Kultūras kanona konkursā, kura tēma šogad bija “KULTŪRAS VĒRTĪBU SARDZĒ: RADĪT SAVU KULTŪRAS KANONA VĒRTĪBU DROŠĪBAS ATSLĒGU” no Ogres tehnikuma piedalījās 2 komandas. Konkursa pirmajā kārtā uzdevums bija atlasīt vienu, sev būtisku kultūras kanonā iekļautu vērtību, kuras saglabāšanu apdraud mūsdienu ekonomiskās, sociālās, drošības vai vides krīzes izpausmes, kā arī sagatavot plakātu, kur vizuāli atklātos konkrētās vērtības apdraudējuma pierādījumi un komandas izstrādātās vērtības aizsardzības plāns jeb ceļa karte saglabāšanas apdraudējuma risku mazināšanai.

Skolotāja Skaidrīte Bambale, kuras komandā bija Anda Innuse  un Loreta Avotiņa no 1ID kursa, izvēlējās pētīt un aizsargāt Kapu kopšanas tradīcijas, pārstāvot Ogres tehnikumu Vidzemes konkursa norises kārtā, kurā mērojoties 8 komandu konkurencē, pārliecinoši ieguva godpilno 2. vietu un iespēju piedalīties konkursa finālā.

Skolotājas Daces Jokstes komanda: Sofija Marija Makejeva, Rauls Leimanis un Marta Dišlere no 3AV kursa pētīja Viensētas nozīmi Latvijas kultūrā, jauniešu ģimenes tradīciju un nākotnes veidošanā. Piedaloties Rīgas un Pierīgas skolu atlases 16 komandu sīvajā konkurencē, mūsu jaunieši ieguva žūrijas specbalvu-Latvijas Kara muzeja apmeklējumu.

Skolotājas S. Bambale un D. Jokste saka lielu paldies, galvenokārt, savu komandu dalībniekiem par ieguldīto darbu, kā arī audzēkņu vecākiem un pedagogiem D. Runčai, E. Atslenam un A. Pučam par palīdzību konkursa plakātu izstrādē, kā arī liels paldies JDK “Solis” deju kolektīva vadītājai Dairai Dālei par iespēju aizņemties tautas tērpu detaļas.