Ogres tehnikuma audzēkņi piedalās Rūdolfa Blaumaņa literārās prēmijas 18. konkursā un gūst panākumus.

Kad septembrī literatūras stundā skolotāja R. Balode piedāvāja piedalīties R. Blaumaņa literārās prēmijas 18. konkursā, mani viena no tēmām “ Es gribu patiesības ceļu iet” ieinteresēja. Neskatoties uz konkursa augstajām un stingrajām prasībām, jau no sākta gala šis konkurss likās interesants.

Visvairāk mani biedēja darba lielais apjoms, kas bija viena no galvenajām prasībām. Sākumā uzdevums nelikās īpaši grūts, bet vēlāk sāku apzināties, šī uzdevuma nopietnību, jo nācās atcerēties visus lasītos Blaumaņa darbus, kā arī iegūt informāciju, lasot papildus R. Blaumaņa nelasītās lugas. Caur tajās attēlotajiem notikumiem nācās savā darbā vilkt paralēles ar apkārt notiekošo mūsdienās, 21. gadsimtā, kā arī caur autora darbiem analizēt savu pieredzi, tādejādi ieskatoties arī savos dzīves svarīgākajos posmos.

Tas nebija viegli, jo papildus vajadzēja ilgi un rūpīgi strādāt garas stundas pēc mācību darba, bet emocijas, kuras radās darba tapšanas procesā, bija neaprakstāmas.

Ar nepacietību gaidīju rezultātus.

Neizsakāms prieks bija, kad saņēmu ielūgumu uz konkursa noslēguma pasākumu, jo uzzināju, ka es un Ingus Iljučonoks no 3VO par dalību konkursā esam saņēmuši atzinību, bet Anete Meijere no 3ID saņēma pateicību.

Gūtie panākumi ir stimuls piedalīties nākamos valsts mēroga konkursos, jo tā ir iespēja apliecināt sevi un popularizēt mūsu tehnikumu citu mācību iestāžu vidū.

 

Dace Tukiša 2VO