Ogres tehnikuma audzēkņi piedalās hakatonā “Young Climathon 2023”

No 2023.gada 23.-24.novembrim norisinājās hakatons, kura mērķis bija nodrošināt izglītojošu pasākumu skolēniem, lai rastu ilgtspējīgus un inovatīvus risinājumus trīs izaicinājumiem, kas saistīti ar aprites ekonomikas un pārtikas atkritumu mazināšanas tēmām. Pirms hakatona norises interesentiem bija iespēja piedalīties divos informatīvos tiešsaistes pasākumos, lai izglītotos par izaicinājuma tēmām.

Pirmajā dienā dalībnieki ģenerēja idejas tiešsaistē. Agnese stāsta:  “Es ieguvu pilnīgi jaunu pieredzi, strādājot komandā ar tehnikuma audzēkņiem, kurus iepriekš nepazinu, jaunā platformā Miro. Esmu priecīga, ka izmantoju šo iespēju”.

Otrajā dienā RTU Zinātnes un Inovāciju centrā savas aprites ekonomikas idejas attīstīja, četrpadsmit komandas no visas Latvijas. Ogres tehnikumu pārstāvēja komanda “Zaļā brigāde” – Rauls Leimanis /3AV/, Sofija Marija Makejeva /3AV/, Agnese Kļepacka /3GR/, Ieva Milne /3GR/, Edgars Kalnenieks /3VD/ un Alise Kristiāna Nipere /3VD/, kuras dalībnieki darbojas Ekoskolas padomē.  Iniciatīva, kuru jaunieši vēlas realizēt ir drēbju apmaiņas punkts tehnikumā. Iegūta balva nominācijā “Praktiskākā ideja”. Alise saka: “Man tā bija pirmā pieredze uzstāties lielas publikas priekšā un iespēja uzlabot savas prezentēšanas prasmes.”

“Lai šī un vēl citas iniciatīvas tiek realizētas!”, atbalsta uzņēmējdarbības pedagoģe Linda Pastare