Ogres tehnikuma audzēkņi piedalās Cassini Hakatonā

No 2021.gada 5.novembra līdz 7.novembrim 10 valstīs, tai skaitā arī Latvijā,  norisinājās otrais Cassini Hakatons jeb 48 stundu izaicinājums, kur dalībnieki, izmantojot satelīta datus, risināja kritiski nozīmīgus Arktikas reģiona izaicinājumus. Šajā hakatonā piedalījās astoņas komandas no dažādām valstīm, to skaitā arī Ogres tehnikuma komanda Lyfe, kuras sastāvā bija 3GR kursa audzēknes Viktorija Pīrāga,  Lāsma Laura Robežniece un LU BVEf maģistrantūras 1.kursa students Jānis Bukovskis.

Pirmajā dienā notika iepazīšanās ar Eiropas komisiju un organizatoriem tiešsaistē, pievienojoties centrālajai studijai. Pēc tam visi dalībnieki pieslēdzās pie savas valsts studijām, kur sākumā tika organizētas nelielas iesildīšanās spēles. Pēc iepazīšanās visi sadalījās komandās un pievienojās savai izveidotajai virtuālajai istabai, kur varēja sākt risināt problēmu. 

Otrajā dienā bija tikšanās ar pieredzējušiem mentoriem, kuri palīdzēja ar padomiem, lai varētu pilnveidot idejas. Mentori bija dažādi, gan tādi, kuriem ideja patika un kuri virzīja uz priekšu, gan tādi, kas mēģināja novērst domas.

Trešajā dienā komandas organizēja pēdējās tikšanās ar mentoriem. Pirms lielās uzstāšanās bija jāprezentē ideja organizatoriem, kas bija kā ģenerālmēģinājums vakaram, lai varētu norādīt uz nepilnībām, kam jāpievērš uzmanība. Vakarā notika 3 minūšu garas lifta prezentācijas (PITCH angļu valodā).

Ogres tehnikuma komanda ieguva simpātiju balvu – semināru/praktisko nodarbību par ‘’Instagram’’, kuru vadīja ‘’Instagram’’ eksperte Sindija Bokāne.

“Manuprāt, šī bija lieliska pieredze, kuru es ieteiktu katram. Sākumā viss liekas tik ļoti neiespējams, bet sadarbojoties komandā – viss ir iespējams. Šāda veida pasākumos var lieliski iemācīties kā sadarboties komadā, plānot laiku un prezentēt savu darbu, jo parasti šādos pasākumos ir kāds lektors, kurš vada lekciju par to, kā izveidot un izstāstīt ideālo prezentāciju. Noteikti piedalīšos vēl kādā hakatonā, kā arī ieteiktu to izdarīt citiem, jo šeit var izpausties, izmantot fantāziju, gūt jaunas zināšanas, kā arī iegūt jaunus draugus”, stāsta Lāsma Laura Robežniece

“Piedalīšanās hakatonā viennozīmīgi apgrieza manu pasauli kājām gaisā! Šī bija pirmā pieredze, kad piedalījos šāda veida pasākumā, un noteikti ieteiktu ikvienam pārbaudīt savas spējas nākošajos hakatonos, ticiet man – ir tā vērts!”, saka Viktorija Pīrāga

Dalībnieces triju dienu laikā ieguva neaizmirstamu pieredzi un emocijas, sastrādājoties ar cilvēkiem un gūstot jaunu informāciju, kā arī pavisam citu skatu uz problēmu, kas iepriekš šķita pavisam nesvarīga un mūs neskaroša.

Hakatons noteikti ir domāts ikvienam, kuram ir svarīga pašizaugsme un šīs pasaules uzlabošana, kā arī ikvienam, kurš vienkārši grib atslēgties no ārpasaules vismaz uz nedēļas nogali, jo ticiet man, laika “lidot pa gaisu” jums nebūs, bet gan būs cītīgi jāstrādā pie jūsu idejas īstenošanas un prezentēšanas! 

Galvenais ir nebaidīties, rīkoties un piedalīties! Iegūt uzvaru? Protams, tas ir patīkami, bet tomēr svarīgākas ir emocijas ko gūsiet no šī projekta! 

 

Pedagoģe Linda Pastare saka paldies komandas dalībniecēm par atsaucību un ieguldīto darbu biznesa modeļa izstrādē un prezentēšanā.