Ogres tehnikuma audzēkņi piedalās atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatonā “DaibeZero`2023”

No 2023.gada 23.-24.septembrim Valmierā norisinājās hakatons, kura mērķis bija, profesionālu mentoru vadībā, radīt jaunas, dzīvotspējīgas atkritumu pārstrādes idejas, balstītas aprites ekonomikas principos. Ir pienācis laiks dot atkritumiem otru iespēju, skatīties uz atkritumiem kā uz resursiem, lai tie vairs nenonāktu atkritumu poligonā, bet tiktu realizēti jaunos produktos un mēs tos varētu lietot atkal un atkal. Pirmajā dienā dalībnieki devās ekskursijā pa poligonu ”Daibe” un uzzināja kādi procesi norisinās atkritumu poligonā. “Tas lika aizdomāties, ka mēs visi spējam savā ikdienā ieviest zaļākus paradumus”, saka Kintija.

Savas atkritumu pārstrādes idejas attīstīja desmit komandas no visas Latvijas. Ogres tehnikumu pārstāvēja divas komandas. Valmieras attīstības aģentūras simpātiju balvu 100 eiro vērtībā saņēma Ogres tehnikuma audzēkņu komanda “Otrā dvesma” ar ideju ražot paklājus no tekstila atkritumiem. Komandas sastāvs – Kintija Kvante /4ID/, Annija Kļaviņa /4VO/, Markuss Strods /3DT-2/ un Ilgvars Jasmans /3DT-2/.

Iespēju piedalīties hakatonā jaunieši izmanto arvien biežāk, jo tur ir iespēja pabūt radošā vidē, tikties ar uzņēmējiem un pārbaudīt savas spējas strādāt komandā.

 

Uzņēmējdarbības pedagoģe Linda Pastare