Ogres tehnikuma audzēkņi konkursa SkillsLatvia 2024 finālā!

8.februārī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā norisinājās divi pusfināli, prasmju konkursā “Ēdienu gatavošana” un ‘’Restorānu serviss”.

Prasmju konkursā “Ēdienu gatavošana” savu meistarību demonstrēja 12 pavāri, ‘’Restorānu serviss” pusfinālā piedalījās 5 jauni speciālisti.

Ogres tehnikuma audzēkne Patrīcija Bondaļuka 4EP, piedalījās nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia2024 pusfinālā, nominācija “Ēdienu gatavošana”.

Konkursantiem prasmju konkursa “Ēdienu gatavošana” pusfinālā bija jāveic trīs moduļi. Pirmajā modulī bija jāpagatavo aukstā uzkoda, izmantojot vismaz vienu siltapstrādes veidu un obligātos produktus – paliju, svaigus gurķus un mārrutkus. Otrajā modulī konkursantiem bija jāpagatavo pamatēdiens no veselas pīles, izmantojot divu veidu tehnikas un obligātos produktus – selerijas saknes un dzērvenes. Savukārt trešajā modulī jaunajiem pavāriem bija nepieciešams atpazīt dažādus produktus, augus un garšvielas. Visu trīs moduļu izpildei konkursantiem tika dotas 5 stundas un 30 minūtes.

Ogres tehnikuma audzēknis Arnolds Matīss Paupe 4VP, piedalījās nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia2024 pusfinālā, nominācija “Restorānu serviss”.

Prasmju konkursa “Restorānu serviss” pusfināla darba uzdevuma tematika bija bankets, kas paredzēja ātru un precīzu viesu apkalpošanu. Uzdevuma veikšanas laikā konkursantiem bija jāpierāda savas prasmes salvešu locīšanā, palīggalda klāšanā ar 2 galdautiem, kokteiļu pagatavošanā, stipro alkoholisko dzērienu organoleptiskā atpazīšanā, kā arī viesu apkalpošanā pie galda. Konkurss norisinājās angļu valodā un tā izpildei tika atvēlētas 4 stundas un 30 minūtēs.

Ar lepnumu varam paziņot, ka Ogres tehnikuma audzēkņi ir ieguvuši iespēju sevi pierādīt un parādīt SkillsLatvia2024 finālā nominācijās  “Ēdienu gatavošana” un  “Restorānu serviss”, kas norisināsies š.g. maijā.

Mēs lepojamies ar audzēkņu sasniegumiem un sakām paldies, Viesnīcu un restorānu pakalpojumu nodaļas profesionālo priekšmetu pedagogiem – Lilitai Melderei, Zinaidai Bārai, par ieguldīto darbu, sagatavojot audzēkņus pusfinālam.

APSVEICAM!  Patrīciju Bondaļuku un  Arnoldu Matīsu Paupi un  ar iekļūšanu SkillsLatvia2024 finālā!

Vēlam spēku un izturību gatavojoties Finālam!

Veiksmi finālā!

Uzvar darītājs!

G. Sergejeva

Pedagogs karjeras konsultants

Foto: VSIA ‘’Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” fotogrāfi: Mikus Grigals un Valērija Kirillova.