Ogres tehnikuma 4.kursa audzēknis Matīss Vaivods smago spēkratu jomā iekļūst Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa “SkillsLatvia2021” finālā

Ogres tehnikuma 4.kursa audzēknis Matīss Vaivods smago spēkratu jomā iekļūst Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa “SkillsLatvia2021” finālā

Lai arī turpinās attālinātais mācību process, Ogres tehnikuma audzēkņi cītīgi gatavojas un piedalās konkursa “SkillsLatvia2021” dažādu prasmju konkursos. Katra nominācija ir ar kaut ko īpaša, katram audzēknim un pedagogam, kas gatavo jaunieti konkursam, ir jāgulda liels darbs, lai aizstāvētu savu un tehnikuma vārdu valsts līmenī.

Šoreiz īpašs stāsts ir par mūsu 4.kursa audzēkni Matīsu Vaivodu, kurš pirms četriem gadiem mācības Ogres tehnikumā sāka meža mašīnu operatoru grupā, 3.kursa beigās Matīss izlēma turpināt mācības par meža mašīnu mehāniķi. Šogad Matīss piedalījās smago spēkratu mehāniķu profesionālo prasmju konkursa atlases kārtā – testā, kurā ieguva pirmo vietu un tiesības piedalīties konkursa finālā, kas notiks Ogres tehnikumā 2021.gada 21.maijā. Matīss ar prieku stāsta, ka arī pēc tehnikuma absolvēšanas turpinās mācīties izvēlētajā profesijā, jo ir svarīgi visu laiku pilnveidoties, apgūt jaunas prasmes un strādāt labākajos Latvijas uzņēmumos, tāpat visas tehnikumā apgūtās prasmes lieti noder arī ģimenes saimniecībā. Tomēr īpaši Matīss uzsver, ka dalība konkursa finālā ir augstākais novērtējums viņa un skolotāja Andra Tilaka ieguldītajam darbam.

Matīss pilda atlases kārtas testu

Bet kas tad īsti ir Spēkratu mehāniķis un kādus darbus veic ikdienā – smago spēkratu (meža mašīnas, lauksaimniecības tehnika, ceļu būves tehnika u.c.) mehāniķis veic spēkratu pieņemšanu remontā, diagnostiku, apkopi un remontu. Konstatē un novērš spēkratu defektus. Veic mezglu un agregātu demontāžu, montāžu, remontu un regulēšanu. Ogres tehnikums piedāvā jauniešiem pēc iegūtas pamatizglītības turpināt mācības vidējās izglītības pakāpē, iegūstot arī spēkratu mehāniķa profesionālo kvalifikāciju. Labākajiem audzēkņiem ir iespēja apliecināt savas prasmes profesionālās meistarības konkursos, īpaši konkursā “SkillsLatvia”, kas paver iespējas parādīt sevi darba devējiem un nākotnē saņemt arī labu darba piedāvājumu.

Konkursu “SkillsLatvia2021” organizē Valsts Izglītības attīstības aģentūra kopā ar nozares darba devēju organizācijām, kas vērtē konkursa norisi, nodrošina tehniku, iekārtas un instrumentus. Konkursa “Skills Latvia” galvenais uzdevums ir atlasīt dalībniekus Eiropas un pasaules jauno speciālistu konkursiem “EuroSkills”un “WorldSkills”.

Šogad konkursa “SkillsLatvia2021” fināla sacensības Smago spēkratu remontā un apkopē – 21.05.2021. un Skatlogu noformēšana un Mēbeļu izgatavošana 25. – 26.05.2021. notiks Ogres tehnikuma telpās.

Novēlam veiksmi Matīsam konkursa finālā!