Mūsu absolvents Dāvids Ņikita Gruznovs nominēts Latvijas Dizaina gada balvai

Esam saņēmuši iepriecinošu ziņu no mūsu Dizaina un mākslas nodaļas, Vides dizaina programmas absolventa Dāvida Ņikitas Gruznova! Dāvids ar savu kvalifikācijas darbā izstrādāto vides dizaina projektu “Saules šūna”, darba vadītāja Lāsma Bringina, ir iekļuvis 30 Latvijas Dizaina Gada balvas (LDGB) konkursa nominantu skaitā. Šogad LDGB konkursam iesniegti 150 darbi.

Latvijas Dizaina gada balva ir nacionāls dizaina nozares konkurss, kas tiek rīkots ar mērķi apzināt, izvērtēt un popularizēt Latvijas dizaineru izcilākos sniegumus, sekmēt Latvijā radītā dizaina pielietojumu un Latvijas dizaina nozares attīstību un izaugsmi ilgtermiņā.

Konkurss ir lielākais gada notikums Latvijas dizainā, savukārt balva ir augstākais apbalvojums Latvijas dizaina nozarē.

Dāvida Nikitas Gruznova projekts “Saules šūna” konkursam iekļauts divās kategorijās – Produktu dizains un Vides un interjera dizains.

Visi nominēto darbu autori tiks aicināti 5. un 6. maijā plkst. 11.00 prezentēt savus darbus starptautiskai žūrijai tiešsaites pasākumā. Pasākumam varēs sekot līdzi Latvijas Dizaina gada balvas facebook lapā un Delfi.lv.

Apbalvošanas ceremonija notiks šā gada 28. maijā 19:00 Rīgā, Āgenskalna tirgus paviljonā. Ceremonija būs redzama arī tiešraidē vietnē DELFI, LDGB Facebook kontā un mājaslapā dizainabalva.lv.

SAULES ŠŪNA ir privātā telpa pilsētvidē, kas nodrošina saules gaismu. Tā veidota risinot saules gaismas trūkumu, ar mērķi uzlabot cilvēka fizisko un garīgo veselību. Objekts veidots pēc moduļa principa, katra “saules šūna” pilsētvidē izvietojama gan atsevišķi, gan veidojot objektu grupas ar dažādu funkcionālo lietojumu.

Šūnas variētas, nodrošinot gan darba videi, nelielai sapulcei vai individuālam darbam, iespēju nodalīt darba zonas, nodrošinot 3 darba vietas vienlaicīgi, gan tehniski nodrošinātas brīvas telpas atpūtai. ” Saules šūnas” funkcijas nodrošinās izmantojot saules enerģiju. Lai objekts ar vidi saplūstu, mijiedarbotos un tajā pašā brīdī veidotos kontrasts, ir izvēlētas vienkāršas un lakoniskas formas un materiāli ar atstarojošu efektu.

 

Dāvids absolvējis Ogres Tehnikumu 2020 gadā, apgūstot Vides labiekārtojuma un objektu speciālista profesiju.

Visus konkursa nominantus var aplūkot šeit:

http://dizainabalva.lv/nominanti/?fbclid=IwAR3aRFK52K8PAEaBuKg5JMOwbE-m1sRc4vlfpGdwWTkQgLYkstvFkK1RuPw

Par konkursu raksta:

https://satori.lv/article/pazinoti-latvijas-dizaina-gada-balvas-nominanti?fbclid=IwAR1IAFvg0E-IKqTcKYyrH6wzXEBMX7OaEl_KceupOwNt_ek-_ZRKfrZg2UI

https://www.fold.lv/2021/04/pazinoti-latvijas-dizaina-gada-balvas-2021-nominanti/?fbclid=IwAR3aRFK52K8PAEaBuKg5JMOwbE-m1sRc4vlfpGdwWTkQgLYkstvFkK1RuPw#.YIgkiQTv1og.facebook