LDDK apbalvošanas ceremonija “DARI UN MĀCIES – VISS TIKAI SĀCIES!”

Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) 09.11.2023 jau sesto reizi organizēja apbalvošanas ceremoniju “Dari un mācies – viss tikai sācies!”, kurā paldies tiek teikts uzņēmumiem, kas ir bijuši atsaucīgi un īstenojuši darba vidē balstītas mācības (DVB) un prakses, dodot iespēju profesionālo skolu audzēkņiem praktizēties reālā uzņēmumu vidē.

 

Apbalvošanas ceremonija notika 09.11.2023. “Rīgas Cirkā”.

Apbalvošana notika divās nominācijās – labākie prakšu uzņēmumi  un labākie darba vidē balstītu mācību uzņēmumi 2023. gadā, kā arī tika godinātas profesionālās izglītības iestādes un citi sadarbības partneri.

 

Nominanti un balvas saņēmēji kategorijā: Labākie prakšu uzņēmumi 2023. gadā:

Nominanti Rīgas reģionā: 

 

SIA “Parkavilla”

 

Elegantajā Vecrīgas viesnīcā “Pullman Riga Old Town” audzēkņi no Ogres, Saldus, Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikumiem, kā arī Dobeles amatniecības un vispārējās vidusskolas, darba vidē apgūst visas nepieciešamākās prasmes viesmīlības un tūrisma nozarē. Lieliskā sadarbība ir izveidojusies pateicoties viesnīcas direktora Valda Vanadziņa interesei un aktivitātei topošo speciālistu attīstībā.

 

AS “Pasažieru vilciens”

 

Akciju sabiedrība „Pasažieru vilciens” ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu visā Latvijas teritorijā. Uzņēmums projektā startēja tika 2022. gadā, bet 2023. gadā veiksmīgi sadarbojās ar Rīgas Valsts tehnikumu un Jelgavas tehnikumu, nodrošinot prakses topošajiem lokomotīvju saimniecības tehniķiem, klientu apkalpošanas speciālistiem.

 

Ilze Jēkabsone – Baltruka

 

Interjera dizainere, skolotāja Ilze Jēkabsone – Baltruka veiksmīgi sadarbojas ar Ogres tehnikuma audzēkņiem, atklājot savas profesionālās zināšanas, knifus jaunajiem, topošajiem interjera dizaina speciālistiem, interjera dizainera asistentiem.

 

 

SIA “Douglas Latvia”

 

Douglas ir Eiropas lielākais un prestižākais parfimērijas un kosmētikas mazumtirgotājs, uzņēmums audzēkņiem piedāvā plašas praktizēšanās iespējas, sadarbojoties gan ar Jēkabpils Agrobiznesa koledžu, gan Rīgas Valsts tehnikumu un Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikumu. Savu arodu praksē apgūst topošie komercdarbinieki, loģistikas darbinieki, kā arī vizuālā tēla stilisti.

 

 

SIA “Rallija klubs”

 

Autoserviss SIA “Rallija Klubs” sniedz saviem klientiem visaugstāko autoservisa apkalpošanas, remontu un auto apkopes kvalitāti. Savu darbību “Rallija Klubs” sāka 2001. gadā. Uzņēmums veiksmīgi sadarbojas ar Rīgas Valsts tehnikumu, nodrošinot prakses jaunajiem auto virsbūvju remontatslēdziniekiem, transportlīdzekļu krāsotājiem, automehāniķiem.

 

 

Rīgas pašvaldības SIA “Rīgas satiksme”

 

“Rīgas satiksme” veic pasažieru pārvadājumus Rīgā un tās tuvākajā apkārtnē ar autobusiem, trolejbusiem un tramvajiem, kā arī apkalpo Rīgas maksas autostāvvietas. Visvairāk uzņēmumā strādā transportlīdzekļu vadītāji, bet otra lielākā grupa ir remontstrādnieki. Tieši viņu pavadībā gan jaunie atslēdznieki, virpotāji, rokas lokmetinātāji no Rīgas Metālapstrādes profesionālās vidusskolas, gan Elektrotehniķi no Rīgas Valsts tehnikuma apguva savas profesionālās prasmes 2023. gadā.

 

 

SIA “LEAX Baltix”

 

SIA LEAX Baltix nodarbojas ar mašīnbūves detaļu ražošanu un eksportu. Metālapstrādes uzņēmumam ir divas rūpnīcas Latvijā – Piņķos un Rēzeknē. LEAX Baltix veiksmīgi sadarbojās ar Rīgas Valsts tehnikumu,  Rīgas Tehnisko koledžu, Rīgas Metālapstrādes profesionālo vidusskolu, nodrošinot prakses jaunajiem mašīnbūves tehniķiem, mehatronisko sistēmu tehniķiem, atslēdzniekiem.

 

 

Valsts SIA “Latvijas Televīzija”

 

Latvijas Televīzija ir Latvijas valstij piederoša televīzija Latvijā, kas raida kopš 1954. gada 6. novembra. Latvijas Televīzijas komanda veiksmīgi sadarbojās ar Ogres tehnikumu, Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu, Rīgas Valsts tehnikumu un šajā gadā radīja iespēju praktizēties jaunajiem video operatoriem, multimediju dizaina speciālistiem, datorsistēmu tehniķiem.

 

Nominants un balvas Labākais prakšu uzņēmums Rīgas reģionā 2023. gadā saņēmējs: AS “Rīgas piena kombināts”.

 

AS “Rīgas piena kombināts” ir lielākais piena produktu un saldējuma ražotājs Latvijā, kas lepojas ar daudziem populāriem zīmoliem. Uzņēmumam ir izveidojusies lieliska sadarbība ar vairākām Rīgas reģiona profesionālās izglītības iestādēm, nodrošinot daudzveidīgas prakses iespējas ne tikai topošajiem pārtikas ražošanas tehniķiem, analītiskās ķīmijas tehniķiem, bet arī lokmetinātājiem.

 

 

Nominanti un balvas saņēmēji kategorijā: Labākie darba vidē balstītu mācību uzņēmumi 2023. gadā:

 

Nominanti Rīgas reģionā: 

 

SIA “BBH Investments”

 

SIA “BBH Investments” – Viesnīca “Baltic Beach Hotel” ir stabils un vērtīgs sadarbības partneris gan Ogres tehnikumam, gan Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikumam un Bulduru tehnikumam, kas rūpējas par audzēkņiem, nodrošinot plašas iespējas apgūt praktiskas zināšanas pie prasmīgiem profesionāļiem ar lielu pieredzi un zināšanām viesmīlībā.

 

SIA “ENTRESOL”

 

Restorāna ENTRESOL šefpavārs Raimonds Zommers, Viesturs Lasmanis un visa komanda veiksmīgi sadarbojās ar Ogres tehnikumu, Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu, Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu. Aktuālās un modernās garšas, kuras tiek apspēlētas ar klasiskām vērtībām un daudz citu smalku knifu, iemaņu apgūst darba vidē balstītajās mācībās topošie pavāri.

 

SIA “HOLM BALTIC”

 

SIA “HOLM BALTIC” jeb Hereford Shop and Kitchen ir konceptveikals, kas sevī ietver liellopa gaļas un steiku veikalu ar atvērtā tipa virtuvi. Uzņēmumam ir lieliska sadarbība ar Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumu, īstenojot darba vidē balstītas mācības topošajiem speciālistiem pārtikas ražošanas un ēdināšanas nozarēs, nodrošinot gan kvalitatīvu darba apģērbu un aizsardzības līdzekļus, gan stipendijas.

 

 

SIA “DIŽOZOLS PLUS”

 

SIA “Dižozols plus” ir 100% Latvijas uzņēmums, kura pirmssākumi meklējami 1993.gadā. Uzņēmuma specialitāte ir augstas kvalitātes mēbeļu ražošana no vienkāršām līdz pat ļoti sarežģītām formām, izmantojot liekti līmētu saplāksni un masīvkoku. Uzņēmums veiksmīgi sadarbojās ar Ogres tehnikumu un Rīgas Valsts tehnikumu, apmācot reālajā darba vidē jaunos speciālistus kvalifikācijās koka izstrādājumu ražošanas tehniķis un mēbeļu galdnieks.

 

 

SIA “Rīgas meži”

 

SIA “Rīgas meži” – ir Rīgas pašvaldības uzņēmums, kurš apsaimnieko piecas mežniecības, Rīgas dārzus un parkus, kā arī kultūras un atpūtas parku “Mežaparks”. Uzņēmumam ir ilgstoša sadarbība ar Ogres tehnikumu, no kura uzņēmumā arodu apguvuši topošie mežsaimniecības tehniķi, bet no Bulduru tehnikuma topošie arboristi – kokkopji un ainavu būvtehniķi.

 

 

AS “VG KVADRA PAK”.

 

Akciju sabiedrība VG KVADRA PAK, kas specializējas augstas kvalitātes tehnoloģiski sarežģīta kartona iepakojuma ražošanā, ir lielākais kartona iepakojuma ražotājs Baltijas valstīs. VG KVADRA PAK ir ilgstoša, veiksmīga sadarbība ar Rīgas Valsts tehnikumu. Uzņēmumā profesionālās zināšanas un prasmes tiek nodrošinātas darba vidē balstītajās mācībās kvalifikācijās  – poligrāfijas ražošanas tehniķis, ofseta iespiedējs, iespieddarbu noformējuma speciālists.

 

Nominants un balvas Labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Rīgas reģionā 2023. gadā saņēmējs: SIA “RTU BT1”.

 

SIA “RTU BT1” piedāvā gan ērti pusdienot “Expocafe” kafejnīcā, gan pilna servisa ēdināšanas pakalpojumus jebkuram banketam un pasākumiem starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” un izbraukumos. Plašās iespējas apgūt zināšanas darba vidē balstītās mācībās savā kvalifikācijā izmanto topošie pavāri, pārtikas produktu ražošanas tehniķi un gaļas produktu izgatavotāji no Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, kurus uzņēmums nodrošina ar lieliskiem individuālās aizsardzības līdzekļiem un nepieciešamo atbalstu ikvienā jautājumā.

 

Pateicamies projekta sadarbības partneriem – profesionālajām izglītības iestādēm par spēju kopīgi attīstīt un ieviest jaunu mācību formu – darba vidē balstītas mācības. Pateicamies Izglītības un zinātnes ministrijai un Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai par atbalstu projekta ieviešanā.

 

Apbalvošanas ceremonija tapusi Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēta projekta “Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītas mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” ietvaros, pasākuma foto nodrošināja Toms Norde. Īpašs paldies pasākuma sponsoriem: SIA “Laflora”, SIA “Edy365.com”, SIA “INTRAC Latvija”, SIA “KMK Auto”, SIA “Lexel Fabrika”.