Ieskats Baltijas valstu meža skolu sacensībās “Rāmavas kauss 2022”

Meža attīstības fonda atbalstīta projekta “Eiropas jauno mežsaimnieku profesionālās meistarības konkursa organizēšana Latvijā” (Nr. 20-00-S0MF10-000034) ietvaros 2022.gada 6., 7. un 8. oktobrī Ogres tehnikums organizēja Baltijas valstu mežsaimniecības skolu profesionālo kokzāģētāju un meža mašīnu operatoru, meistarību sacensības “Rāmavas kauss 2022”. Sacensībās Latviju pārstāvēja, gan Ogres tehnikuma audzēkņi, gan  profesionāli kokgāzēji.

Pirmā sacensību diena norisinājās Ogres tehnikuma mežā Birzgalē, kur sacensību dalībnieki sacentās veiklībā un rādīja savas prasmes koku gāšanā un Meža stafetē. Sacensībās piedalījās Ogres tehnikuma komanda, kuras sastāvā bija 14 dalībnieki un Igaunijas komanda ar 14 dalībniekiem.

Pēc sacensībām dalībniekiem bija iespēja turpināt meža tēmu Salaspils Botāniskajā dārzā.

7. un 8 oktobrī, sacensības turpinājās Rāmavā, izstādes “Lauksaimniecības un meža tehnika 2022” laikā, kur sacentās sportisti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Sportisti sacentās divos laukumos vienlaicīgi – vienā laukumā apmeklētājiem bija iespēja vērot kokzāģētāju meistarību tādās tehniskās disciplīnas kā ķēdes maiņa, kombinētā un precīzā garumošana, atzarošana. Savukārt otrā laukumā sacentās un  rādīja savas iemaņas meža mašīnu operatori.

Apkopojot rezultātus un sacensību tiesnešu vērtējumus tika noteikti labākie dalībnieki katrā disciplīnā un kategorijā. 

Baltijas valstu meža skolu sacensības ir kļuvušas par neatņemamu nozares darba virzienu, sniedzot ieskatu par meža darbu ikdienu un daudzveidību. 

Izstādes “Lauksaimniecības un meža tehnika 2022” laikā, savu meistarību rādīja arī Viesnīcu un restorānu nodaļas audzēkņi, kas kopā ar pedagogiem bija sarūpējuši atrakciju- pazīsti produktus un izejvielas. Par pareizi izpildītu uzdevumu, apmeklētāji tika cienāti siltu zupu.

Halles stendos izstādes apmeklētājiem bija iespēja ievingrināt roku darbā ar Simulatoru, kā arī iepazīties ar biškopības nozari, ieskatīties Ogres tehnikuma namdaru būvētajā koka namiņā, iepazīties ar Ogres tehnikuma izglītības iespējām, gan skolēniem, gan pieaugušajiem.

Paldies pedagogiem par ieguldīto darbu sacensību organizēšanā, audzēkņu sagatavošanu sacensībām un brīnišķīgo sacensību rezultātu!

Paldies Ogres tehnikuma audzēkņiem par dalību sacensībās un gūtajiem rezultātiem!

Veiksmi mācībās un nākamajās sacensībās!