Galvenais – interese par tehniku un vēlme strādāt!

Šī gada 14.martā Ogres tehnikuma Smago spēkratu mehāniķu 1. un 2. kursa audzēkņus uzrunāja SIA “Swecon” servisa inženieris Viesturs Ozers, aicinot audzēkņus izmantot iespēju un pieteikties  mācību praksē uzņēmumā, kļūstot par daļu no inovatīvas, draudzīgas un aizraujoša darba komandas, kuru vieno aizraušanās ar tehniku. Prakses laikā audzēknim iespēja attīstīties un augt gan personīgi, gan profesionāli. Uzņēmums piedāvā iespēju praktikantiem padziļināt savas zināšanas un īstenot savu potenciālu izvēlētajā profesijā-Smago spēkratu mehāniķis.

SIA “Swecon” ir VOLVO būvtehnikas dīleris Latvijā un nodarbojas ar jaunas būvniecības tehnikas tirdzniecību, apkalpošanu un remontu.

SIA “Swecon” pārstāvis pastāstīja audzēkņiem par mācību prakses iespējām uzņēmumā, kādas zināšanas un prasmes ir nepieciešamas darbam. Ļoti svarīgi ir lasīt, iedziļināties un saprast tehnisko literatūru, kas ir angļu valodā. Servisa literatūras lasīšana ir pamats, kas nepieciešams kvalitatīva darba veikšanai. Uzsākot darbu tehnikas servisā audzēknim ir jābūt sapratnei, kā veikt tehnikas pārbaudi, apkopi un detaļu nomaiņu. Smagā tehnika ir sarežģīta un dārga, līdz ar to arī darbiniekam ir jābūt zinošam, spējīgam strādāt un spējīgam pieņemt lēmumus.

Pārstāvis uzsver, ka mehāniķa darbs ir interesants, un atrisinot problēmas, rodas gandarījums, gan pašam, gan klientam. Uzņēmuma pārstāvis aicina izmantot iespēju un papildināt zināšanas darba vidē balstītās mācībās un, ja audzēknis izrādīs vēlmi mācīties un strādāt ar tehniku, iespējams, ka pabeidzot mācības Ogres tehnikumā un iegūstot kvalifikāciju-Smago spēkratu mehāniķis, viņam tiks piedāvāts interesants un labi atalgots darbs.

 

Sanita Šerpa

Pedagogs karjeras konsultants