Eramsus+ projekta “Innovative digital approaches in learning environment in European schools” mācību aktivitāte Turcijā

No 2023.gada 22.jūnija līdz 16.jūniijam norisinājās noslēdzošā mācību aktivitāte Mersinā, Turcijā. Mobilitātes tēma “Sensora izveidošana attālinātajām mācībām, izmantojot Arduino komplektu”. Šajā mobilitātē Ogres tehnikumu pārstāvēja pedagoģe Aļona Lukašenoka un projektu vadītāja Anete Ozola, kā arī 4 audzēkņi – Annija Kļaviņa, Roberta Džesika Larka, Paula Meikališa un Nils Janelsiņš.

Pirmajā mācību aktivitātes dienā projekta dalībnieki apskatīja un iepazinās ar uzņemošā partnera skolu İbrahim Kozacıoğlu Ortaokulu, kā arī audzēkņi savā starpā saliedējās spelējot dažādas tradiocionālas turku spēles un “ledlaužus”.

Otrajā dienā projekta dalībniekiem bija iespēja ieskatīties Turcijas Tarsus pilsētas zinātnes un mākslas izglītības centra darbībā, kurā tika iepazīstināti ar EBA (Turcijas tālmācības sistēmu) un dažādām citām digitālās izglītības iespējām audzēkņiem un pedagogiem.

Trešajā un ceturtajā projekta dienā norisinājās dažādas mācības par Arduino programmu, programmēšanas valodu, kā arī tika apskatīta tās nepieciešamība un priekšrocības.

Projekta dalībnieki piektajā dienā izvērtēja un kopā ar pārējiem dalībniekiem diskutēja par mācību aktivitātes laika iegūtajiem ieguvumiem.

Viscaur mācībām uzņemošā organizācija İbrahim Kozacıoğlu Ortaokulu bija noorganizējusi vērtīgu un atmiņā paliekošu kultūras programmu. Tika apskatītas vairākas Turcijas pilsētas – Mersina, Tarsus, ka arī Kapadokija.

Pēc atgriešanās no mācību aktivitātes projekta dalībnieki ir ieguvuši jaunas zināšanas par Arduino, uzlabojuši digitālās prasmes, angļu valodas, komunikācijas prasmes, izzinājuši kultūras atšķirības un kļuvuši motivētāki turpināt mācības izvēlētajā profesijā.

Projekta mājaslapa: https://www.indigproject.eu/