Dublis 2: Domāt zaļi, runāt skaļi!

Dublis 2: Domāt zaļi, runāt skaļi!

2021.gada 9.martā Ogres tehnikums noslēdza 16. februārī rīkoto Erasmus+ projekta “YOUNG ENTREPRENEURS SUSTAINING THE EARTH” (Nr. 2019-1-LV01-KA229-060362) virtuālo aktivitāti, apskatot partnervalstu dalībnieku veidotās prezentācijas un sajūtu kartes par “zaļo uzņēmumu” viņu valstīs.

Katra komanda izveidoja prezentācijas par uzņēmumu ar ilgtspējas plānu Latvija prezentēja SIA “Getliņi EKO” – uzņēmumu, kas apsaimnieko lielāko cieto sadzīves atkritumu poligonu Baltijas valstīs – „Getliņus”.

  • Grieķija stāstīja par “Μπαρμπα Στάθης”- uzņēmumu, kas ir “līderis” saldētu produktu ražošanā.
  • Horvātija informēja par iespējām iegādāties elektriskos automobiļus un to detaļas, ko nodrošina uzņēmums “RIMAC” .
  • Itālija savu prezentāciju veidoja par uzņēmumu “Orange fiber”; tas piedāvā ilgtspējīgu audumu, kurš veidots no citrusaugļiem.
  • Turcija prezentēja uzņēmumu “Ecording” – tas attīsta vides tehnoloģijas, no kurām viena ir bezpilota transportlīdzeklis ar nosaukumu Eco Drone.
  • Toties Rumānija stāstīja par “Socks Laboratory” – uzņēmumu, kurš ražo dabai draudzīgas zeķes.

Projekta virtuālā aktivitāte par tēmu “Vide un klimata pārmaiņas” arī mums – aktivitātes rīkotājiem – rosināja diskusijas un dziļas pārdomas, kuru rezultātā izveidojām “sajūtu karti”, balstoties uz iegūto informāciju no dalībnieku prezentācijām.

Šajā aktivitātē piedalījās 30 dalībnieki no Latvijas, Horvātijas, Rumānijas, Turcijas, Itālijas un Grieķijas.

Horvātija jau gatavojas vadīt nākamo virtuālo aktivitāti, kura būs par tēmu “Soļi uzņēmējdarbībā”.

Ir svarīgi runāt par vides problēmām un to ietekmi, vēl svarīgāk – dalīties ar labas prakses piemēriem, kas būtiski spēj ietekmēt klimata pārmaiņas.