Daudz laimes dzimšanas dienā, Latvija!

18. novembris ir latviešu neatkarības simbols, un par to, ka dzīvojam brīvā un neatkarīgā valstī, esam lepni sevi saukt par latviešiem, sakām paldies mūsu patriotiskajiem senčiem, kuri ar neatlaidību, cerību brīvai Latvijai un, galvenais, ticību sev panāca, ka sapnis kļūst par realitāti.

1918. gadā 18. novembrī Latvijas Tautas padome paziņoja, ka suverēnā valsts vara Latvijā ir pārgājusi tās rokās un pasludināja, ka Latvija ir patstāvīga, neatkarīga un demokrātiska republika. Tas bija iespējams, pateicoties labvēlīgai starptautiskai situācijai, kuru izmantoja patriotiskie latviešu spēki. Arī pēc šī nozīmīgā datumu joprojām notika karadarbība valstī, kur latviešiem nācās cīnīties Brīvības cīņās. Noslēdzošā un nozīmīgākā kauja, kurā tika gūta uzvara, bija pār Bermonta karaspēku – 1919. gada 11. novembrī, tagad to atzīmējam kā Lāčplēšu dienu. 

Piederības izjūta dzimtai vietai, valstij rodas ģimenē. Velkam svētku drēbes, sarūpējam svētku galdu, rotājam mājas Latvijas karoga krāsās, esam kopā ar savu ģimeni –  tā ir tikai daļa no tā, ko varam darīt Latvijas svētkos!

Sirsnīgi sveicam Ogres tehnikuma audzēkņus, pedagogus, darbiniekus un audzēkņu vecākus Latvijas dzimšanas dienā! Veidosim Latvijas nākotni kopā!