Biedrības “Siera klubs” sadarbība ar Ogres tehnikumu

Ogres tehnikumā 2024.gada 20.martā notika biedrības “Siera klubs” valdes sēde, kuras ietvaros pārrunāja aktuālākos jautājums un turpmākos uzdevumus.

Kā viens no tuvākajiem biedrības pasākumiem ir kopīgais ar Ogres tehnikumu organizētais Ilustrāciju konkurss par godu Eiropas aizsargātajam Latvijas īpašajam produktam “Jāņu siers” un maijā jau nāks klajā trešā grāmata par Jāņu sieru.

Vasarā jau tradicionāli notiks “Siera svētki”, kuru ietvaros Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja iepazīt gan lielražotājus, gan mājas ražotājus.

Kā jau ierasts, par cienastu parūpējās siera ražotāji, galdā bija PKS “Straupe” Jāņu siers, Jaunpils pienotava “Jāņus siers” un “Olimps”, kā arī SierŠtelle saldie sieri. Šoreiz īpaši prezentēja savu “Jāņu sieru” Preiļu novada, Rušonas pagasta Lubānu ģimene – Lidija un Juris.

Ogres tehnikums pārstāv Zemgales kulinārā mantojuma centru un ir arī Starptautiskā kulinārā mantojuma biedrs, līdz ar to cienājām ar tradicionāliem Zemgales ēdieniem, īpaši novērtējot brokastīs putraimu biezputru ar bekonu un sieru.