Ar profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkursu traktoru praktiskajā vadīšanā pasākuma TRAKTORDIENA 2022 ietvaros sākas vasaras brīvlaiks

2022.gada 2.jūlijā pasākuma “TRAKTORDIENA 2022” ietvaros ar fonda “Latvijas Lauksaimniecības attīstībai” atbalstu Ogres tehnikums organizēja profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkursu traktoru praktiskajā vadīšanā. 

Šogad konkursā piedalījās astoņi audzēkņi no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma teritoriālajām struktūrvienībām Cīravā un Saulainē, no Malnavas koledžas un Ogres tehnikuma. Jaunieši demonstrēja prasmi dažādu traktoru vadīšanā un dažādu uzdevumu veikšanā – divās trasēs ar dažādiem traktoriem jaunieši traktoru iebrauca garāžā no sāniem, vadīja traktoru cauri vārtiem, cēla līstīti, tāpat traktors bija jāvada atpakaļgaitā – jāizbrauc gan caur vārtiem, gan jāiebrauc garāžā. Sacensībās būtisks bija gan laika rādījums, gan precizitāte, gan visu drošības pasākumu ievērošana. Tiesneši – profesionālās izglītības iestāžu pedagogi, uzskaitīja katru soda punktu par skarto vai nolauzto latiņu un uzņēma distancē pavadīto laiku.

Sacensību rītā jaunieši uzzināja arī par trešo uzdevumu – traktora apgriešana par 1800 ierobežotā teritorijā.

Visi jaunieši pierādīja, ka ļoti labi prot vadīt traktoru, arī tad, ja līdz sacensību rītam nav zināms, ar kādu traktoru uzdevumi būs jāveic. 

Tomēr – kā jau katrās sacensībās, ir labākie braucēji:

1.vietu sacensībās izcīnīja Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas struktūrvienības audzēknis Harijs Pugulis,

2.vieta – Ogres tehnikuma audzēknim Mikam Vincentam Tropam,

3.vieta – Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas struktūrvienības audzēknim Kristeram Stucim.

Paldies visu trīs profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu pedagogiem par audzēkņu sagatavošanu konkursam un profesionālās attieksmes veicināšanu.

Pasākuma dienā notika arī citi interesanti un profesionālās prasmes apliecinoši pasākumi – Ogres tehnikuma pedagogi un audzēkņi demonstrēja savas prasmes un meistarību darbā ar motorzāģi, jo Ogres tehnikumā ir izveidota sava kokgāzēju komanda, kas piedalās ne tikai valsts, bet arī starptautiska līmeņa sacensībās. 

Pasākuma “TRAKTORDIENA 2022” laikā apmeklētājiem bija iespēja iepazīties ar Ogres tehnikuma piedāvātajām izglītības iespējām  – jaunieši izrādīja interesi par iespēju apgūt ar mežsaimniecību un mašīnzinībām saistītas profesionālās kvalifikācijas- meža mašīnu operators, smago spēkratu mehāniķis. Jāatzīmē, ka abas profesionālās kvalifikācijas saistītas ar traktortehniku, un Ogres tehnikums nodrošina iespēju jauniešiem bez maksas iegūt traktortehnikas vadītāja apliecību. 

Priecājamies par fonda “Latvijas Lauksaimniecības attīstībai” aicinājumu piedalīties pasākumā, pateicamies par atbalstu gan fondam “Latvijas Lauksaimniecības attīstībai”, gan uzņēmējiem par nodrošinātajiem traktoriem. Kopā mēs veidojam mūsu nākotni!