Ar Ogres tehnikuma audzēkņa Edgara Kuļiņiča valsts svētku uzrunu sveicam Ogres tehnikuma kolektīvu Latvijas Republikas dibināšanas 104.gadadienā.

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai Latvijas valsts prezidents Egils Levits aicina jauniešus rakstīt valsts prezidenta runu, sveicot Latvijas tautu valsts dibināšanas svētkos.

Arī Ogres tehnikuma 1.kursa datorsistēmu tehniķu profesionālās kvalifikācijas audzēknis Edgars Kuļiničs ir uzrakstījis valsts prezidenta runu, tā ir atzinīgi novērtēta un Edgars ir ticies ar Latvijas valsts prezidentu Egilu Levitu.

Ar Ogres tehnikuma audzēkņa Edgara Kuļiņiča valsts svētku uzrunu sveicam Ogres tehnikuma kolektīvu Latvijas Republikas dibināšanas 104.gadadienā.

“Sveicināta Latvijas tauta, sveicināti īstie latvieši, tie, kas stāv par Latviju, tie, kas mīl Latviju. Sveicinu visus, kas pašlaik atrodas Latvijā vai ir ārpus Latvijas. Jā, ne velti es uzsveru vārdu Latvija – brīvā Latvija, tā zeme, kas šodien svin 104 gadus, cilvēka gados, ļoti ilgu un skaistu mūžu, bet saules gados – vēl esam bērni, kas attīstās un aug! Tieši šajā dienā, 18. novembrī, vēl nepastāvošās Latvijas vietā dibināja brīvu, tīru un skaistu latvju zemi – Latvijas valsts Republiku, patriecot vācu kaujiniekus no šīs mazās, bet bagātās zemes.

Latvijai un tautai, mums un jums, šodien ir ļoti nozīmīga diena, mēs svinam, mēs svinam Latvijas Valsts izveidošanās gadadienu. Bet kāpēc? Tāpēc, ka mēs esam BRĪVI, mēs esam paši par sevi, 1918. gada 18. novembrī latvju tauta tapa brīva un neatkarīga, kas turpinājās līdz 1940. gadam, kad PSRS sagrāba Latviju, šis periods turpinājās līdz 1991. gadam, kad mēs atguvām ticību taisnībai, godīgumam, vārda spēkam, mēs atguvām brīvu Latviju. Latvija visus šos 50 okupācijas gadus īsto latviešu sirdīs palika brīva un neatkarīga!

Aicinu ikvienu savās domās vai skaļi paust šos visiem saprotamos un Tavu nostāju paudošos vārdus: “Es esmu Latvija, un uz mūžu palikšu Latvija!”!
Šogad Latvijai 104, bet svinam arī Latvijas Satversmes un prezidenta institūcijas simto gadskārtu, jā, tik tiešām Latvijas galvenie pamatlikumi ir sasnieguši šo vareno un iespaidīgo vecumu, kā arī palikuši neskarti pēc okupācijas un kara gadiem.

Mana nostāja par īstā, un ne tikai, latvieša vērtībām ir nelaužama, esmu par latviešu valodu un tikai, manā sirdī un dvēselē ir tikai Latvija, tātad īstā latvju valoda, mana nostāja ir tāda, ka Latvijā dzīvo tikai cilvēki, kas ciena šīs vērtības – latviešu valodu, ikdienā runājot šajā valodā, Latvijas himnu, zinot to no galvas, karogu un ģērboni, kā arī ievēro un ciena demokrātiskās Latvijas Valsts brīvību un likumus. Es esmu par mieru, par sirsnību un uzticību, tāpēc aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju ievērot šos principus – mīlēt, ticēt un uzticēties, kā arī cienīt gan Latviju, gan sev apkārt esošos – ikvienu cilvēku, ikvienu dzīvu radību, kā arī apkārt esošo un valdošo – skolas, parkus, mežus, mājas un visu, visu pārējo. Mēs esam kā gaisa balonā, kur ietekmēt varam tikai augstumu, bet pārējais vēja, dabas – tautas ziņā…
Pateiksim paldies ikvienam garāmgājējam, policistam, pārdevējam, sētniekam, pastniekam, skolotājam, ārstam, glābējam. Paldies Jums visiem – visiem, kas ir Latvija! Paldies par Jums, paldies par Jūsu darbu, paldies ka esat!

Es mīlu ikvienu latvieti, ikvienu Latvijas iedzīvotāju, es MĪLU Latviju un Latvijas zemi, šeit un tikai šeit ir manas un mūsu visu mājas, tikai un vienīgi šeit! DAUDZ LAIMES LATVIJA!”