Ar mācību pieredzi dalās izglītības programmas “Darbs ar programmu InDesign CC drukas un mediju tehnoloģiju nozarē” absolventi

Ar vērienīgiem noslēguma darbiem 2022. gada 05. februārī tika noslēgta profesionālās pilnveides izglītības programmas “Darbs ar programmu InDesign CC drukas un mediju tehnoloģiju nozarē” īstenošana ESF projekta Nr. 8.4.1.0/16/I/001 “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” 6. mācību kārtā. 

Kopumā izglītības programmu absolvēja 27 mācību dalībnieki, iegūstot apliecību par profesionālās pilnveides izglītību. Mācības ilga 4 mēnešus, un to laikā izglītojamie apguva zināšanas par grafikas dizaina projektu vizuālo saturu veidošanu programmā „Adobe InDesign” (kā strādāt ar kompozīciju, fontiem, krāsu, tabulām, interaktivitāti, grafikas elementiem un attēliem), un praktiski tās pielietoja, izstrādājot grafikas dizaina projektus dažādiem medijiem, sākot no drukas darbiem līdz digitālā vidē lietojamiem maketiem.

Ar mācību pieredzi dalās:

Andris Krastiņš: “Vēlos pateikt lielu paldies, par Ogres tehnikuma organizēto InDesign izglītības programmu. Programma notika precīzi pēc grafika. Netika pārcelta vai atcelta neviena nodarbība. Īpašs paldies, mūsu pasniedzējai Dacei Runčai par profesionalitāti un nesavtīgo palīdzību gan nodarbību laikā, gan ārpus nodarbību laika. Noteikti iesaku šo izglītības programmu visiem, kas interesējas par datorgrafiku. Jums būs lieliska iespēja apgūt ko jaunu pat, ja līdz šim neesat strādājuši ar kādu no datorgrafikas programmām.”

Agnese Vaļiniece: “Esmu patiešām vairāk nekā apmierināta ar iegūtajām zināšanām, prasmēm un iemaņām InDesign programmas apguvē Ogres tehnikumā. Pasniedzēja Dace Runča ļoti plaši dalījās savās zināšanās gan par programmu, gan demonstrēja dizainera domāšanu. Izglītības programma priekš manis bija ļoti vērtīga. Iepriekš ar maketēšanas programmām nebiju strādājusi, tādējādi tas pavēra man pilnīgi jaunus apvāršņus. Tagad man ir iespēja izmantot apgūtās zināšanas mārketinga materiālu izstrādāšanā savam uzņēmumam. Arī foto albūmu un grāmatu maketēšanā. InDesign tiešām aizrauj un rada pozitīvu atkarību.”

Jānis Bečs: “Pagājušā gada nogalē un šī gada sākumā Ogres tehnikumā profesionālās pilnveides izglītības programmas mācības pieaugušajiem ietvaros, pasniedzējas Daces Runčas vadībā, apguvu kursu „Darbs ar programmu InDesign CC drukas un mediju tehnoloģiju nozarē”. Apmācības notika attālināti, izmantojot Zoom platformu. Kursa gaitā apguvām ne tikai pašas programmas funkcionālās iespējas, bet arī kā ar to palīdzību izveidot pilnvērtīgu maketu un sagatavot to drukāšanai vai interaktīvai izmantošanai e-vidē. Mācības notika gan teorētisko, gan praktisko nodarbību formā ar mājasdarbiem, praktiskajiem darbiem un noslēguma darbu. Pateicoties pārdomātajai darba gaitai un pasniedzējas ieinteresētajai pieejai, programma ir piemērota, gan cilvēkiem ar priekšzināšanām, gan tad, ja tā būs pirmā iepazīšanās ar InDesign programmu. Vēlos atzīmēt pasniedzējas Daces Runčas individuālo pieeju, sekojot katra dalībnieka progresam, rosinot mācību dalībniekus domāt plašāk un iedrošināt meklēt radošus risinājumus. Noteikti iesaku šo programmu visiem, kas vēlas apgūt InDesign programmu savai turpmākajai profesionālajai darbībai.”

Ērika Māldere: “Attālinātā režīmā ļoti ērti apgūstama, plaša, izglītojoša mācību programma, atbilstoša pedagoga D. Runčas vadībā. InDesign ir maketēšanas programma ar plašām mākslinieciskām iespējām, ērta, piemērota un pārskatāma daudzu lapaspušu salikumiem, grāmatām, interesantu iespēju programma interaktīvu materiālu un aizraujošu prezentāciju veidošanai digitālai videi. Apgūtais materiāls sniedz profesionālu gandarījumu un izglītojošu iespēju kopumu, kas rosina meklēt jaunus radošus pielietojumus un vēlēšanos darboties tālāk patstāvīgi. Izsaku pateicību kursu organizatoriem, pedagogam Dacei Runčai un visai atbalstošai darba grupai.”

Ilona Krakopa: “Esmu mārketinga vadītāja ar 20 gadu pieredzi. Visu šo laiku esmu bijusi otrā pusē – esmu tā, kas pasūta aģentūrām, māksliniekiem, maketētājiem dažādus grafiskā dizaina darbus. Protams, 20 gadu laikā ir iegūtas zināšanas un pieredze sadarbībā ar maketētājiem un dizaineriem, galvenokārt – kas ir tā informācija, kas ir nepieciešama maketētājiem vai dizaineriem, un kādā veidā tā ir jāpasniedz, lai es kā pasūtītājs, gala rezultātā saņemtu to, ko esmu vēlējusies – rezultātu, kas atbilst pasūtītāja mērķim. Taču pērnā gada rudenī man bija tā laime (un es nemaz nepārspīlēju) pēc liela pārtraukuma atkal kļūt par studenti – par Ogres tehnikuma izglītības programmas: «Darbs ar programmu InDesign CC drukas un mediju tehnoloģiju nozarē» audzēkni. Tik aizrautīgu mācību procesu es piedzīvoju pirmo reizi mūžā! Mācību programma, tās saturs, pasniegšanas veids, temps, teorijas un praktisko darbu nodarbības bija ļoti pārdomātas, man viegli uztveramas. Iegūtās zināšanas un prasmes ir nenovērtējamas! Pirmkārt, es kā mārketinga speciāliste esmu ieguvusi vērtīgas zināšanas par maketēšanu, grafisko dizainu, tipogrāfijas darbiem, digitālo druku – prasmes, kas noder ikdienā, komunicējot ar maketētājiem un grafiskajiem dizaineriem, tipogrāfijām. Otrkārt, esmu sev atvērusi arī šo otro pusi – man tiešām ļoti patīk pašai radīt dažādus grafiskos darbus! Kurss tiešām aizrāva! Kursa pasniedzēja Dace Runča ir savas jomas profesionāle, kas azartiski un ar degsmi mums pasniedza šo kursu. Tieši pasniedzēja bija tā, kas visus kursa biedrus aizrāva un padarīja InDesign programmu par mūsu dzīves veidu vismaz uz 5 mēnešiem. Un es esmu lepna, ka arī pēc kursiem InDesign programma ir mans ikdienas darba instruments! Paldies pasniedzējai! Tas bija neaizmirstami un ļoti, ļoti vērtīgi! Paldies Ogres tehnikumam, kurš spēja nodrošināt lielisku attālināto mācību procesu, kā arī atlasīja kursa biedrus. Vēl viena vērtība – mūsu grupa un kursa biedri, kuri spējām sadraudzēties un atrast kontaktu arī attālināti. Un joprojām turpinām komunicēt un viens otru iedvesmot un izglītot! PALDIES!!! Noteikti iesaku Ogres tehnikumu, šo programmu un pasniedzēju Daci Runču. 4 mēnešu laikā esmu no nulles līmeņa un bez jebkādām priekšzināšanām kļuvusi par maketētāju, protams, vēl jau iesācēju, bet ar ļoti lielu potenciālu! 😊

Izsakām pateicību mācību dalībniekiem par neatlaidību un vēlmi apgūt programmu “Darbs ar programmu InDesign CC drukas un mediju tehnoloģiju nozarē” Ogres tehnikumā, kā arī pasniedzējai Dacei Runčai par kvalitatīva un radoša mācību procesa nodrošināšanu!

 

Projektu vadītāja Monta Bergmane