Aicina uz Karjeras nedēļas diskusijām par bērnu un jauniešu uzņēmējspēju attīstīšanu

Ceturtdien, 20. oktobrī, Karjeras nedēļas ietvaros notiks divas tiešsaistes diskusijas, kurās apspriedīs uzņēmējspēju nozīmi bērnu un jauniešu attīstībā un turpmākās karjeras veidošanā. Plkst. 13.00 diskusijā jauniešiem pārrunās darba devēju augstāk vērtētās darbinieka personības iezīmes un prasmes, savukārt plkst. 19.00 eksperti, vecāki un pedagogi meklēs veidus, kā pieaugušajiem aizņemtajā ikdienā sniegt atbalstu bērnu uzņēmējspēju attīstīšanā. 

 

Šajā gadā Karjeras nedēļas aktivitātes norisinās ar saukli “Uzņēmējspējas – tavas superspējas!”. Caur radošām darbnīcām, mācībstundām, uzņēmumu apmeklēšanu un citām aktivitātēm skolēni aicināti atklāt sevī tādas uzņēmējspējas kā drosme, radošums, mērķtiecība, kritiskā domāšana un komunikācijas prasmes. Savukārt skolotāji un vecāki diskusijās un izstrādātajos palīgmateriālos var gūt ieteikumus, kā palīdzēt jauniešiem izzināt un attīstīt savas uzņēmējspējas.

 

20. oktobrī plkst. 13.00 notiks diskusija jauniešiem “Kādas superspējas veidos manu nākotni?”. Diskusiju vadīs IT uzņēmējs, startup mentors un pasniedzējs Dāvis Plotnieks, un tajā piedalīsies:

  • Banku Augstskolas rektore, asociētā profesore Līga Peiseniece;
  • izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” vadītājs Jānis Krievāns;
  • “Roibox” dibinātājs un vadītājs Jēkabs Endziņš;
  • zinātnes centra “Futurimo Rīga” vadītāja, Velorūmes līdzdibinātāja Keitija Litte;
  • komiķis, DELFI sociālo tīklu profilu satura redaktors Edgars Bāliņš. 

 

Diskusijas dalībnieki pārrunās nākotnes profesijās pieprasītākās spējas, prasmes un kompetences, kā arī diskutēs par skolā un interešu nodarbībās piedāvātajām iespējām un to nozīmi jauniešu personības attīstīšanā.

 

“Komunikācijas prasmes, drosme, mērķtiecība un radošums ir kļuvušas par superspējām, kuras ļauj jauniešiem atvērt jebkuras durvis, uzsākt sarunu ar jebkuru cilvēku, atrast izeju no bezizejas. Šīs superspējas var iegūt tikai vienā veidā – jebkurā situācijā sevi mērķtiecīgi trenējot. Piemēram, esot koncertā, iepazīsties ar blakus dejojošajiem. Kurpei nolūza papēdis? Pasmejies un izdomā veidu, kā defektu pārvērst par efektu,” iesaka diskusijas dalībniece L.Peiseniece.

 

Saite uz diskusiju TavaiKarjerai Facebook kontā: https://fb.me/e/1WTbr3QrS

 

20. oktobrī plkst. 19.00 diskusijā “Kā palīdzēt bērnam atklāt savas superspējas?” pārrunās, kā vecākiem aizņemtajā ikdienā ieraudzīt bērna talantus un spēcīgās puses. Diskusijā paredzēts īpaši pievērsties arī tam, kā kļūdas un neveiksmes spēt kopīgi konstruktīvi izvērtēt un izmantot tās par izaugsmes pamatu.

 

Diskusiju vadīs žurnālists un četru bērnu tēvs Ansis Bogustovs, un tajā piedalīsies:

  • Latvijas Karjeras attīstības atbalsta asociācijas valdes priekšsēdētāja Dr. paed. Inta Lemešonoka;
  • trīs bērnu tēvs Andris Ziemelis;
  • Geštalta terapijas praktiķe, sociāli emocionālo prasmju trenere Maira Dzene;
  • Pusaudžu resursu centra izglītības projektu vadītāja, klīniskā un veselības psiholoģe Elīna Bārtule;
  • Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas metodiķis, “Iespējamā misija” absolvents un kurators Edgars Plētiens. 

 

“21. gadsimta bērna attīstību ietekmē ģimene un sadzīves apstākļi, vienaudži un interešu grupas, skola un skolotāji, digitālo tehnoloģiju pieejamība un masu mediji. Svarīgi apzināties, ka veiksmīga karjera ir cieši saistīta ar cilvēka personības iezīmēm, un to veidošanās procesā ģimenei un skolai ir vienlīdz nozīmīga loma,” uzsver diskusijas dalībniece I.Lemešonoka. 

 

Saite uz diskusiju TavaiKarjerai Facebook kontā: https://fb.me/e/2DoMMXUgD 

 

Tāpat abas diskusijas būs vērojamas arī portālos TVNET, Lsm.lv, kā arī TV4 sadaļā “Tiešraide”.

 

Par Karjeras nedēļu:

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, ko Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizē sadarbībā ar Latvijas pilsētām un novadiem. Tajā jauniešiem ir iespēja iepazīt arvien jaunas, ar karjeras izglītību saistītas tēmas – darba tirgus tendences, nākotnē pieprasītākās profesijas, skolā iegūto zināšanu un prasmju pielietojums izvēlētajā nozarē. Šogad Karjeras nedēļa norisinās jau 10. reizi. Aicinām sekot līdzi Karjeras nedēļas aktualitātēm VIAA mājaslapā, kā arī VIAA un TavaiKarjerai Facebook un Twitter kontos. 

 

Karjeras nedēļa ir viena no VIAA īstenotā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātēm ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

 

Papildu informācija:

 

Lelde Bukovska

Karjeras nedēļas 2022

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.: 28247515

e-pasts: lelde.bukovska@ka.lv

 

Alise Devjatajeva

Valsts izglītības attīstības aģentūras

Vecākā informācijas speciāliste sadarbībā ar plašsaziņas līdzekļiem

+371 67785462 (mob. +371 22008908)

alise.devjatajeva@viaa.gov.lv